Şimdi Ara

321.DÖNEM [NİSAN] KD.ve YD.SUBAYLAR GENEL BAŞLIĞI (118 mehmetçik olduk) (529. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.001
Cevap
10
Favori
529.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 527528529530531
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tertipler aynı yere düşersek, teslim olmadan önce hep beraber buluşalım ve beraber teslim olalım :)
  • Arkadaşlar bu stresli bekleyiş ve kıçımın açık kalması dün gece rüyamda beni Fiji sahillerinde küçük bir kulübe şeklindeki koğuşa Komando Asteğmen olarak götürdü. Eğitimler çok sıkıydı, durmadan koğuşa tırmanıp tırmanıp aşağıya sarktık. Hava çok rüzgarlıydı uzman çavuşa sordum "Muson mevsimi" dedi. Ter içinde uyandım. Bu rüyayı yorumlayabilecek bir arkadaş var mı?
  • ben bugun alışverişimi yaptım tertiplerim aldıklarım şunlar

12 tane yeşil paçalı don 10 ytl
    12 tane siyah çorap 9 ytl
    çengelli iğne tırnak makası 2 ytl
    ortopedik bot tabanlık 5 ytl
    adidas marka uydurk dijital saat 5 ytl
    ilaçlı pudra ve mantar kremi 8,5 ytl
    kulak tıkacı 4 ytl
    fusion 2 li traş bıcağı, traş köpüğü-
    koltuk altı jel, törpü,cımbız,pamuk-kolanya 25,5 ytl

toplam 70 ytl tuttu

ama daha
    terlik
    havlu
    kilit
    ayakkabı koku spreyi
    diş fırçası bunları alacağım
    bunlar da 30 ytl tutsa
    toplam 100 ytl tutar işte

evden ise getireceklerim
    sabun
    diş macunu
    şampuan
    kilit
    şort
    eşofman
    dikiş seti
    askı
    sabunluk kaldı
  • Dağılmam ben :) iş var elimde pc başından kalkamıyorum zaten yetişmicek diye tırsıorum

quote:

Orjinalden alıntı: erdemlix

valla hocam, dedikleri gibi aslında, şimdi belli olana kadar dışarı çıkalım, tadını çıkaralım. sonrasında dışarıda dolaşmadığımıza pişman olacağız.

birlik dağıl ya da o komut neyse işte
  • quote:

Orjinalden alıntı: x5y5z5

quote:

Orjinalden alıntı: ertugrulh

Son 3-4 gündür beni en çok bunaltan soru "Nereye gidiyorsun veya ne zaman belli olacak sınav sonucu", arkadaş hergün 30 tane adam aynı soruyu tekrar tekrar sorar mı ya?dün cvp verdiğim adam bugün gene geliyor, ciddi ciddi ne zaman belli oluyor diyor ya.Kafayı yiyecem sonunda gitmeden.Bıktırdılar beni, en sonunda bir yazı asacam boynuma Nisan 10 da açıklanacak sınav sonucu diye

Hocam her yazılana cevap vermek zorunda diilsinki, kasma bu kadar kendini istersen.

iyi niyetlisin hemde çok yani üzülmeni istemem.

iyi günler.

Her yazılana derken??? Bu 30 kişi işyerinden arkadaşlar ve direk yüzüme karşı soruyor terbiyesizler Beni düşündüğün için sağol dostum ama onlarda gıcıklığına değil, merak ettikleri için soruyorlar.Bende bunu bildiğim için cvp veriyorum tabiki hepsine , yoksa "size ne lan ne zaman açıklanıyorsa açıklanıyor" desem ayıp olur dimi Size etraftan kimse sormuyormu ?bak şimdi bunu merak ettim

• quote:

Orjinalden alıntı: alpersoylu

Herşey dün gibi aklımda, 2 nisan günü sınava girdim, ondan sonra birkaç rahat gün, 7-8 gibi neresi çıkacak stresi başladı, sanırım 9 uydu, bir baktım. 23 ncü Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı Silopi/ŞIRNAK, annem ağlamaya, ben kara kara düşünmeye başladım. Ne olacak? Nasıl bir yer? Dağa çıkacak mıyız? Nöbet tutacak mıyız? Sonra kurbanlık koyun gibi, son bir istanbul boğazına bakış, boğaziçi köprüsü.. atatürk havalimanı, mardin, oradan şırnak.. Nizamiyede koşarak bizi karşılayan 313'ler, çantalarımızı taa bölük binasına kadar taşımaları... rapraplarımız, sağa sola dön'ler, tekmiller vs.. vs.. Bir bakmışız da iki gün sonra buradaki 100 üncü günümüze gelmişiz. Elbet de zor günlerimiz oldu, hastalandık, gece devriyeye kalkamayacak kadar yorgun olduk, yemeklerden iğrendik, çarşılarımız 3 aydır (ve muhtemelen terhise kadar) kitli.. Ama buradayız, ve öğrendiğimiz şeylerden biri şu oldu ki : öyle veya böyle yaşıyoruz. Yaşamın, özgürlüğün değerini burada çok daha net anlıyor insan. Yeni dostlar kazanıyor, birbirine sırt veriyor.. Daha önce hiç görmemiş olduğu insan tiplemeleriyle karşılaşıyor, ufak şeylere seviniyor, ayakta durma yetisini sağlamlaştırıyor. Ve bunun gibi daha neler neler..

Evet, artık sizi bekliyoruz, yerimi devredeceğim 317 yi kapıda karşılamayı, çantasını taa bölüğe kadar taşımayı, cebimden o gün aldığım şekerdi, gofretti.. ona vermeyi iple çekiyorum.

Vatan borcudur, bu borcu bir şekilde ödemekteyiz, ve bildiğimiz tek bir şey var ki, ilerisi ne olursa olsun, saat 5 gibi doğan güneşin aydınlatacağı parlaklıktan başka birşey olmayacak...

Stresinizin bile zevkini çıkarın, çok bekletmeyin :)

315 K/D P.Çvş.Alper SOYLU

Ben bunu okuduğumda harbiden duygulanmıştım çünkü 2 gün sonra askere gidicektim...
    Sizde Sağsağlim gidin gelin arkadaşlar...
    Vatan borcu bu Ödemek gerekir..

• Benim gibi 30'un üstünde bu dönem askere gidecek kaç dinazor var ? Bilen var mı ?
  • Çok var usta sıkma canını :)
    çift doktora yapanından 2 üniversite ile 10 seneye sarkıtan mı dersin ne ararsan bizde en kral tertip 321 bundan başka bişe yok ilersi gerisi yo direk dümdüz bu KRAL 321 LER GELİYOR.

quote:

Orjinalden alıntı: eternal77

Benim gibi 30'un üstünde bu dönem askere gidecek kaç dinazor var ? Bilen var mı ?
  • Ama iki moral bozukluğu aynı anda olmazki zaten tsk fazlasıyla yetiyor bize, Bari sen yapma bize fener.

Beşiktaşlıyım ama Fener Bahçe beniim için bir numara ve Galata Sarayı çok severim hele Trabzon Spor olmazsa olmaz benim için.
  • Valla Baran tertip umarım aynı yere düşeriz...Baya kafasın sen....
  • neyse tertipler size iyi geceler ben kaçar
  • inşallah baba kafayımdır arkadaşlarda söylerler askerlik bitene kadar bitmeyecek fıkra arşivim vardır beynimde anca benle geçer askerlik :P

quote:

Orjinalden alıntı: eternal77

Valla Baran tertip umarım aynı yere düşeriz...Baya kafasın sen....
  • nasılsınız tertiplerim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ugur71

nasılsınız tertiplerim...

Moraller bozuk kardeş. Kanarya hakettiği bir maçı kaybetti.İnşallah bizim sonuçlar güldürür.
  • quote:

Orjinalden alıntı: HeteroSapien

quote:

Orjinalden alıntı: ugur71

nasılsınız tertiplerim...

Moraller bozuk kardeş. Kanarya hakettiği bir maçı kaybetti.İnşallah bizim sonuçlar güldürür.

Boşver tertip 12sinden sonra maç falan olmayacak [font="Tahoma"]
  • üzülmeyin arkadaşlar yenilsede yensede kalbimiz hep fenerle....

fakat rahat alabileceği bir maçı alamaması açıkçası zoruma gitti. nerdeyse ağlayacam....

ama yinede büyük başarı fenerbahçeyi tebrik etmekten başka aklıma birşey gelmiyor....
  • Ya sonuçlar açıklansın diye beklerken açıklanınca da keşke açıklanmasaydı demeyiz inşallah.
  • quote:

Orjinalden alıntı: selimeb

Ya sonuçlar açıklansın diye beklerken açıklanınca da keşke açıklanmasaydı demeyiz inşallah.

he yawww acayip stres olduk bütün forum.....

sanki gerdeğe girecek gelin gibi heyecan var
  • quote:

Orjinalden alıntı: kalender5555

arkadaşlar erken ama usta birliğinde yazıcı olmak konusunda ; kimisi hiç bulaşma diyor kimisi rahat edersin diyor ben seçim kurulunda memurluk yapıyorum sizce tabi mecbur orda görev konusu ama hani bilgisayardan bildiğimi falan hiç çaktırmasam mı

aha kramp girdi ne zaman açıklanacak bu sonuçlar geberdik yahu

arkadaşım hani derler ya her askerin bir kocası vardır diye, yazıcının kocası bölük astsubayıdır, yani isterse sever isterse :)))
    ama nöbet tutmazsın, çarşı derdin olmaz, haa bu arada kısa dönemleri yazıcı yapmayan bölük komutanları da var, yani hiç belli olmaz... boşa heveslenme bence

• off off şu hakkettiğimiz maç gitti ya morel sıfır
  • 
Sayfa: önceki 527528529530531
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.