Şimdi Ara

32 YAŞINDAKİ ÜNİVERSİTE ADAYINA YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
1.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar üniversite mezunuyum her zaman içimde uhde olarak kalan odtü hayalimi gerçekleştirmek istiyorum.Hedefim odtüde mühendislik okumak makine müh. ağır basıyor.Çünkü matematik ve fiziği çok seviyorum.Bu sene ygsden 360 aldım.Önüme 2 yıl zaman koydum 2014'te ki sınavlara da gireceğim ama olması zor asıl hedefim 2015.Yardımlarınıza ihtiyacım var
    NOT:Sabahtan akşama kadar bir işte çalışyorum çalışmak için geceleri uykumdan feragat ediyorum arada dinlendiğim günler oluyor bu 360 puanı bu şartlarda aldım.Bu arada obpden 39-40 gibi birşey gelecek ama yapacak bir şey yok telafi edeceğiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oykumm -- 10 Temmuz 2013; 13:37:55 >

• Arkadaşlar kaynak önerisi alabilir miyim özellikle lys için konu anlatımlı ve soru bankası...
  • Üstadım ne yardımı istediğini sölememişsin ki kitap yardımı mı istiyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kal Hoo Na Ho

Üstadım ne yardımı istediğini sölememişsin ki kitap yardımı mı istiyorsun?

Evet arkadaşım özellikle lys fkb için
  • Önce bir telefon onayı yapmaya ne dersin?
  • FDD ve Fem iyidir bence hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gebere Jackson

Önce bir telefon onayı yapmaya ne dersin?

o nedir?
  • Mesajların gözükmüyor onay bekliyor yazıyor hacı telefon onayı yap
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gebere Jackson

Mesajların gözükmüyor onay bekliyor yazıyor hacı telefon onayı yap

tamam yaptım kızma acemiyim
  • mühendislikte yaş faktörü çok önemli. 32 yaşındasın 5 sene sonra mezun olsan 37 eder. sıfır iş tecrübesiyle istersen odtü mezunu ol bi işe yaramaz iş bulamazsın.
  • tebrikler. inşallah kazanırsınız. mesela ben fem dergiden baya faydalandım. ona abone olabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nicotinell

mühendislikte yaş faktörü çok önemli. 32 yaşındasın 5 sene sonra mezun olsan 37 eder. sıfır iş tecrübesiyle istersen odtü mezunu ol bi işe yaramaz iş bulamazsın.

• quote:

mühendislikte yaş faktörü çok önemli. 32 yaşındasın 5 sene sonra mezun olsan 37 eder. sıfır iş tecrübesiyle istersen odtü mezunu ol bi işe yaramaz iş bulamazsın.

Rakip eleme çabaları..

• quote:

Orijinalden alıntı: DiCaprio

quote:

baltalı ilah

ama doğru diyor. adam da zaten okumak için okuyor bence. yada zaten makine mühendisi de odtü diploması istiyor
  • yaw siz hangi dünyada yaşıyorsunuz. odtüyü salla Boğaziçi mezunu olsan da 37 yaşında iş bulamazsın. Adam sıfırdan başlıycam diyor. Demek ki iş tecrübesi yok.

Sıfır tecrübeyle 37 yaşında anca tıpta iş bulursun belki, o da devlet atamasını yaptığı için.

kariyer.net

burada iş ilanlarına bakın. ya 25 yaşında yeni mezun alıp yetiştirirler ya da 30-35 yaşında tecrübeli adam alırlar.

37 yaşında sıfır kilometre adamı kimse almaz.
  • bu konuda Nicotinele katılıyorum...
  • Nico dogru soyluyor
  • Nicotinell doğru demiş ama sen yine de kendini kasmadan çalış, kazan, yerleş. Maksimum bir buçuk senede hayal kırıklığına uğrarsın ODTÜ hakkında. Sonra da okulu bırakırsın. Ölene kadar keşke ODTÜ okusaydım da dememiş olursun.
  • Nicotinell N kullanıcısına yanıt
    Sen mühendis falan değilsin birader açık ve net söylüyorum bunu. Sabahtan akşama kadar yaptığın tek şey bu forumda takılmak. Ondan sonra buraya gelip insanların morallerini alt üst etmen. Ve ben bundan son derece rahatsız oluyorum artık.

Adam sabahtan akşama kadar bu forumda sınava hazırlanan arkadaşların sorularını çözüyor(kötü bir şey değil bu) ama senin deyiminle mühendissin ve mühendis adamın daha önemli işleri olur.

Çok mühendis tanıdım ama senin gibi boş adamı görmedim. Sen mühendis sıfatını hak etmiyorsun benim kendi görüşümce.

Sen en iyisi çalış çok çalış tıp oku. Sana şimdi ki yaptığın meslekte yiyecek ekmek yok.

Bak bak mühendise bak.

Senin gün boyunca yaptığın tek şey bu forumda ki genç arkadaşların kafasını allak bullak etmen. Morallerini bozman.

21 yaşımdayım ve ben şunu senden çok ama çok daha iyi öğrendim, sen ve senin gibi sözde mühendisler parayı yapacağı işten daha çok seviyor. Ben ise yapacağım işte mutlu olmayı paradan daha önde tutuyorum.

Tekrar ediyorum sen mühendis sıfatını hak etmiyorsun benim gözümde. Gazinin vizyon katmadığı çok belli, sana bakarak gaziyi bırakmakla bir kez daha iyi yapmışım diyorum.

Yoksa ilerde mazaallah bende senin gibi olabilirdim. Yaptığım işten memnun değilim, param az, ya da iyi çalışamıyorum. Ya da hepsi hayal daha mühendis bile değilim...

Senin mesajlarını okumaktansa bloklamayı yeğlerim.

Genç arkadaşlara şunu söylüyorum bu konu üzerinden, 21 yaşımdayım ve bende az-çok bazı şeyler tecrübe ettim bu hayattan.

Ya bu adam gibi karanlığa sövün ya da çıkıp aydınlığa yürüyün en başta birer mühendis olarak, sonra doktor, sonra hukukçu vs vs. Sonra bu adam görsün bakalım mühendislik yazmayı.

• quote:

yaw siz hangi dünyada yaşıyorsunuz. odtüyü salla Boğaziçi mezunu olsan da 37 yaşında iş bulamazsın. Adam sıfırdan başlıycam diyor. Demek ki iş tecrübesi yok.

Sıfır tecrübeyle 37 yaşında anca tıpta iş bulursun belki, o da devlet atamasını yaptığı için.

kariyer.net

burada iş ilanlarına bakın. ya 25 yaşında yeni mezun alıp yetiştirirler ya da 30-35 yaşında tecrübeli adam alırlar.

37 yaşında sıfır kilometre adamı kimse almaz.

sana kalsa birşey okunmaz odtü muhendislik gelse koşa koşa ucarsn

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.