Şimdi Ara

308 NEDEN TUTULMUYOR? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
2
Favori
17.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Utku

quote:

Orijinalden alıntı: banchi_doğan

Ben C sınıfı araçlara bakarken listeme almamıştım.

Çünkü;

- 307 'nin sorunlu araç imajını silebilmiş değil
    -Yol tutuşu pek iyi anlatılmıyor.
    -Tasarımı pek hoş değil.
    -Malzeme kalitesi iyi değil.
    -Diğer 2 fransız rakibi daha çok biliniyor.
    -Fiyatı ucuz değil.

308'i gerçekten inceledin mi Doğan?

Malzeme kalitesi kötü demen garibime gitti.

Bir c4 değil bence. His olarak hoşuma gitmedi. belki 508'den indiğim için ama bana basit geldi. Tuşların dokunma hisleri vs. iyi değildi.

• quote:

quote:

308, Astra'dan daha kaliteli bir araç.

Değil . Belki göğüs malzmesi olarak kaliteli . Onun dışında Astra 308 'i yer.Dizel motoru hariç.

Astra 308 i yer mi? Hiç 308 ile yolculuk yaptınız mı ? Sessizliği,yalıtımı,tıkırtısızlıgı kullanılan parça kalitesi direksiyon tepkileri(2009 da altın direksiyon ödülünü almıştır 308 ve çok hisli net bir direksiyonu vardır) astradan fersah fersah daha iyi. En kotusu ben daha 1.3 dizel ustune bide easytronic olan astrayla problem yaşamayanı görmedim.Servise girip bakarsanız 40bin km den sonra problemleri baslamıs astra cdti lar karşılaşabilirsiniz.

Bu dediğime herkes gülecek dalga gececek ama söylüyorum. 308 Astradan çok çok daha sorunsuz bir arabadır. Zaten arıza verileride bunu gösteriyor kullanıcı hatalarıda evim konya yoluna yakın oldugu için bayilere çok sık ugrarırım Opan elektronik arızası olan araçlardan geçilmiyor servis müdürü bunu diyorken 308 de böyle bir durum yok göraldaki ustalar gayet başarılı sağlam oldugunu 308 in başlarını ağrıtmadıgını söylüyorlar

• 308 ekstra kaliteli değil ama segmentinin standartlarını rahatlıkla karşılıyor. 308'den daha kalitesiz iç mekana sahip bir dolu C segmenti araç var Astra da bunlardan biri.

-Yalıtım
    -İç mekan kalitesi
    -Genişlik
    -Ferahlık
    -Konfor
    -Dizel motor

Bu saydığım 6 şey, 308'in Astra'dan daha iyi olduğu noktalar.

Astra'nın daha iyi olduğunu düşündüğüm konular ise

-yol tutuş
    -spor hissiyat
  • quote:

Orijinalden alıntı: vet147

quote:

quote:

Değil . Belki göğüs malzmesi olarak kaliteli . Onun dışında Astra 308 'i yer.Dizel motoru hariç.

Astra 308 i yer mi? Hiç 308 ile yolculuk yaptınız mı ? Sessizliği,yalıtımı,tıkırtısızlıgı kullanılan parça kalitesi direksiyon tepkileri(2009 da altın direksiyon ödülünü almıştır 308 ve çok hisli net bir direksiyonu vardır) astradan fersah fersah daha iyi. En kotusu ben daha 1.3 dizel ustune bide easytronic olan astrayla problem yaşamayanı görmedim.Servise girip bakarsanız 40bin km den sonra problemleri baslamıs astra cdti lar karşılaşabilirsiniz.

Bu dediğime herkes gülecek dalga gececek ama söylüyorum. 308 Astradan çok çok daha sorunsuz bir arabadır. Zaten arıza verileride bunu gösteriyor kullanıcı hatalarıda evim konya yoluna yakın oldugu için bayilere çok sık ugrarırım Opan elektronik arızası olan araçlardan geçilmiyor servis müdürü bunu diyorken 308 de böyle bir durum yok göraldaki ustalar gayet başarılı sağlam oldugunu 308 in başlarını ağrıtmadıgını söylüyorlar

Yeni kasa için söylemiştim. Dizel motoru hariç diye belirttiğim halde ...

Yeni kasada Easytronicte yok.

• ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vet147 -- 17 Aralık 2011; 16:27:12 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Yeni kasa için söylemiştim. Dizel motoru hariç diye belirttiğim halde ...

Yeni kasada Easytronicte yok.

Yukarda utkunun söylediklerine aynen katılıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: osencag

Arkadaşlar peugeot 308 neden ülkemizde pek tutmadı bir türlü anlayamadım. 308 bir Golf veya Astra değil kabul ediyorum ama bir çok rakibinden daha iyi. 308 segmentinin en sağlam araçlarından bir tanesi yetişkin güvenliğinde 1. sırada. Sınıfının en aerodinamik otomobili sürtünme katsayısı 0,27. Sınıfının en geniş bagaj hacmine sahip ve sınıfının en ferah otomobili.
    Karşılaştırmalarda C4 ve Megane dan daha yüksek puan alıyor.
    Lütfen fransız teneke peugeot şöyle peugeot böyle diyecek arkadaşlar girmesin.

yetiskin guvenliginde NCAp'a gore birinci sirada degil, guvenlik icinde baska bir yeri referans almaya gerek yok diye dusunuyorum, yanlis bilgi vermeyelim.
    soruna gelirsek, cevabi onyargi. turk halkinda acayip bir onyargi var.
  • tutulmadığı fikrine katılmıyorum etrafımda bol miktarda mevcut ayrıca bir önceki veya aynı markanın sorunları ile güncel modeli eşleştirmek ve bir önyargı havası oluşturmak ise bize özgü bir maharet sanırım.

uluslararası karşılaştırma test verileri var,var oğlu var araştırın bakın inanmak güç ise yine bildiğinizi okuyun ayrı konu.

algı şu şekilde işliyor

önce alman arabası bakalım fransızlar ucuzmu değil ee o zaman fransızlar çok sorunlu alınmaz kapıya konmaz.

iyikide bu şekilde işliyor birçok insanda 2.elde olsa daha ucuza daha konforlu araçlara binme şansı buluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TEPEE PREMİUM PACK -- 17 Aralık 2011; 16:30:46 >
  • Slalom testi verilerinde iyi gözüküyor. Bir çok otorite Focus ve Astrayı C sınıfının lideri yapıyor yol tutuşta.
  • bence tutuldu hocam bol miktarda görüyorum..
  • quote:

Not : Fotoğrafları 308 forumundaki bir arkadaştan alıntı yaptım ...

+Yeni 308'i inceleme fırsatım oldu Led'ler bence güzel olmuş ,

308 NEDEN TUTULMUYOR?

+ cam tavan için ayrı bir para vermenize gerek yok en üst pakette dahil her şey ,

+ arkadan da araç iyi gözüküyor egzozlar sportif bir hava katmış bana göre

308 NEDEN TUTULMUYOR?

-ancak aracın iç tasarımı tam bir felaket yani bu kadar olur hız sabitleme ve telefon kitleri direksiyonun arkasında tam bir sote yerde, ayrıca benim gittiğim galeride araç en üst versiyon olmasına rağmen jantlar plastik kapaktı (belki ilk part oluşundandır sitede 16'' inç yazıyor ) , babam baya heves etmişti bu araca ama ben iç tasarımından ötürü caydırdım 50 bin üzeri para verilen bir aracın bu kadar sade olmaması gerekli içinin .

308 NEDEN TUTULMUYOR?

Kasa makyajlandığında 2011 yazında incelemiştik , araç aradığımız zaman ; bence iç mekan oldukça kaliteli ancak o gün yazdığım gibi doğru serpilmemiş , navigasyon seçeneğinin olmaması da büyük eksiklik ayrıca ...
    Satılmadığı konusuna da katılıyorum makyajlı kasa yok denilecek kadar az piyasada, görünenlerin çoğu eski kasa...

+ O direksiyonun acilen değişmesi lazım , makyaj falan beklenmeden bir anda , oldu-bitti ile yoksa o araç gerçekten satmaz , bir tane tuş yok be ! :)
    Tabi 308'in iç tasarımının sadeliğine kayıp , 2 ay sonra QQ almamızda ayrı bir tezat teşkil etmiş :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golfçü_ -- 17 Aralık 2011; 17:01:23 >

• quote:

quote:

Ben C sınıfı araçlara bakarken listeme almamıştım.

Çünkü;

- 307 'nin sorunlu araç imajını silebilmiş değil
    -Yol tutuşu pek iyi anlatılmıyor.
    -Tasarımı pek hoş değil.
    -Malzeme kalitesi iyi değil.
    -Diğer 2 fransız rakibi daha çok biliniyor.
    -Fiyatı ucuz değil.

308'i gerçekten inceledin mi Doğan?

Malzeme kalitesi kötü demen garibime gitti.

bence de döşemeler ve kromlar falan kaliteli ama tuşlar siyah sert plastik o kısma katılıyor radyo cd çalar tuşları
  • Ön yargı.
  • quote:

quote:

quote:

308 güzel bir araç fakat astra kadar güzel değil,yapmayın.Astradaki tokluğu ben sadece golfte buldum.Astradaki tasarım ve sportiflik ise hiçbir arabada yok.Yol tutuşu focustan sonra sınıfının en iyisi.Fakat Easytronic ise gerçekten sorunlu bir şanzıman.Ama yeni kasasında easytronic yok.Peugeot bence astrayı sadece dizel motorda geçebilir bir de iç mekan genişliğiyle.

• Geçen hafta arkadaşam kiraladı. Ve biz aracı çok beğendik. 1.6 HDİ çok iyi bir motor.

Bizi en çok etkileyen aracın konforuydu. Tek olumsuz yönü 170 km hızdan sonra aracın titremesiydi.

Eğer rot balans ayarı gerekliyse daha önceki hızlarda da bu hissedilmez miydi?

Bizde tutmamasının 2 nedeni var.

1- 307 nin kötü imaj bırakması.

2- Rakiplerinin güçlü olması ve bizlerin her daim piyasada kendini kabul ettirmiş modelleri tercih etmemiz.
  • İç hacmi C5'ten iyi. Otomatiği metalci gibi ileri geri yaptırıyor kafanıza. Ön tasarımı fazla abartı. Farları çok büyük. Ama alınmayacak bir araç değil. Dizelleri az yakıyor. Astra clasic'e tercih ederim. Ama yenisine bilemiyorum zor gibi. Yani biraz yüzü eskimeye başlıyor gibi.
  • ben direksiyonunu sevmiyorum...tüm puglarda aynı simit...kaba ve üerinde tuş yok...ama oto. dizel isteyenlere tavsiye ediyorum...
  • direksiyon,kısmen ic gorsel
    en onemlisi adam gibi otomatik vites (tam oto. olsun,cift kavrama olsun)
  • Ben beğeniyorum bu arabayı, aracı yenilerken ciddi ciddi almayı bile düşünmüştüm. Bence hakettiği değeri görememiş bir araç.
  • Niye tutsun rakipleri kadar veya onlardan çok?

Rakiplerine göre;çok mu ucuz hayır,çok mu sorunsuz diğerleri yolda arızadan dökülüyorda 308 alanlar her daim devam mı ediyor hayır,çok mu güzel tasarımı var hele o direksiyon ve kaba tasarımı göz önüne alınca hayır,dünyada çatır çatır satıyorda bizde mi az satıyor hayır.... belki bazı noktalarda biraz iyidir ama bunlarda insanların tercihlerini etkilemeye bir yere kadar değiştirir özellikle son yıllarda oluşan FRANSA antipatisinden sonra.O yüzden ben önyargılık birşey göremiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 17 Aralık 2011; 19:09:57 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.