Şimdi Ara

3008 vs Tiguan (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
0
Favori
7.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

3008 vs Tiguan

(En Son Oy Tarihi: 20.4.2024)
Giriş

Orijinalden alıntı: amadeus99

Aynen yani ateca ucuz ama sebebi ucuz malzeme. Genede f/p olarak iyi sayılır.

evet fiyat/performans olarak başarılı deniyor. ancak yinede konfor, yalıtım ve malzeme kalitesi olarak tiguan'dan geride kalır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 18 Ocak 2021; 23:10:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Intermed I kullanıcısına yanıt

Nesini mantıklı buldunuz tiguanın merak ettim? Hangi donanım, kaç para? Life paket için 360bin konuşuluyordu. Korkunç rakamlar bence.

• 3008'in tek artısı dizel otomatik opsiyonunun olması

Hacim olarak (özellikle 3008'in arka koltuğu dar ve baş mesafesi kötü)

Kalite olarak

Konfor olarak

Köşeli hatlarıyla

Tam bağımsız süspansiyonuyla (5008'de bile yok bu)

Tiguan çok daha iyi. İlerleyen yaşına rağmen avrupa c suv satışlarında tiguan hala bir numara. 3008 ise 4. Sırada

Düşünüyorum, sınıfında daha kazağını göremiyorum. Bende mi sorun var? Ben de sıfır alsam mı diye fiyat alıyorum, hiç ama hiç mantıklı gelmiyor. Bomboş araç 360bin. Kugaya rakip olabilir ancak. Kuga da kazık geldi. Titanyum için 480bin gibi fiyat verdiler.

3008 makyajlı 1.6 allure 360bin yazılıyor. Fiyat almadım.

Tucson 1.6 dizel elite 355binler,

C5 1.6 shine 360bin,

Ateca excellence 345bin,

Subaru xv xclusive 380bin,

Ssangyong korando 1.5 platinum 335bin,

Honda crv lifestyle 425bin,

Eclipse cross intense cam tavan 335bin,

Kalite vs demeyin, atla deve değil hiç biri.

• commandx C kullanıcısına yanıt

Kuga 380 olmasın. Sitede bile 410. 480'e bmw x2 falan var.

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Nesini mantıklı buldunuz tiguanın merak ettim? Hangi donanım, kaç para? Life paket için 360bin konuşuluyordu. Korkunç rakamlar bence.

Life donanımı 350 bine bırakıyorlar, ben engelli indirimi ile 183 küsüre aldım. Pejonun bende yarattığı kalite algısı ile volkswagenin ki arasında çok fark var . Pejo son dönemde kendini çok geliştirdi ancak benim gözümde asla bir volkswagen değil. Volkswagende asla bir bmw veya volvo değil, olamazda. Bunlar kişisel tercih meselesi. Ben 350 k pejoya vermem, veremem ama verenede, hayırlı olsun, allah kaza bela vermesin derim.

Mantık göremedim burada. Kişisel bir yaklaşım olmuş. Önyargı ile hareket etmişsiniz, mantıkla değil. O fiyatlara 5yıl kullanılacak bir araçta aktif güvenlik olmaması mantıksızlığın daniskası. Kendini haklı çıkarmak için de klasik kalite hissi vs. Güle güle kullanın, takmayın kafanıza.

• quote:

Düşünüyorum, sınıfında daha kazağını göremiyorum. Bende mi sorun var? Ben de sıfır alsam mı diye fiyat alıyorum, hiç ama hiç mantıklı gelmiyor. Bomboş araç 360bin. Kugaya rakip olabilir ancak. Kuga da kazık geldi. Titanyum için 480bin gibi fiyat verdiler.

3008 makyajlı 1.6 allure 360bin yazılıyor. Fiyat almadım.

Tucson 1.6 dizel elite 355binler,

C5 1.6 shine 360bin,

Ateca excellence 345bin,

Subaru xv xclusive 380bin,

Ssangyong korando 1.5 platinum 335bin,

Honda crv lifestyle 425bin,

Eclipse cross intense cam tavan 335bin,

Kalite vs demeyin, atla deve değil hiç biri.

Subaruyu çok istedim ama vermediler , engelli indirimi ile.

Honda crv de favorilerimden ama onu da vermiyorlar.

Tucsona da niyetlendim ama asla almam çünkü el altından çok para istiyorlar. 180 civarına almam gereken araç 240 250 k ya geliyor.

Kugaya da niyetim vardı ama onu da vermiyorlar

Fransızlara zaten soğuğum.

Geriye en mantıklı seçenek benim için tiguan kaldı.

Kısacası baktığım bütün markalar satmamak için elinden geleni yaptı.

Hiç birinin atla deve olmadığını bende biliyorum ve yazdım zaten. Bana göre tiguan daha iyi size göre 3008, Allah herkesin gönlğne göre versin, keşke imkanım olsa xc90 alsam.

• quote:

Mantık göremedim burada. Kişisel bir yaklaşım olmuş. Önyargı ile hareket etmişsiniz, mantıkla değil. O fiyatlara 5yıl kullanılacak bir araçta aktif güvenlik olmaması mantıksızlığın daniskası. Kendini haklı çıkarmak için de klasik kalite hissi vs. Güle güle kullanın, takmayın kafanıza.

Bişeyi kafaya taktığım yok zaten. Herkes aynı aracı alacak olsa o zaman bu kadar markaya gerek kalmazdı. Kendimi haklı çıkarmaya ihtiyacım da yok, herkes kendi parası ile alıyor, istediğini alır biner.

Bu arada bu segmentte mantığım ve kalbim subaru xv diyor ama şartlar el vermedi maalesef.

Ic hacim derken? Bende ateca var tiguandan 1.2 cm kucuktur ici pejoya binince daral geldi bukadar dar basik olmasini beklemiyordum..arka yolcumun yorumu da ayni oldu
  • suatcagdas S kullanıcısına yanıt
    Dq381 deg ateca sahibi olarak arastirmsitim aracimda eski fakat yenilenen dq 200 kullaniyor..tiguan da ayni
  • ruzgarnufel kullanıcısına yanıt
    Azcikta adblue tanki icinde olan kart elektornik modülün su almasi kronikligini arastirsaydiniz keske...gecen o parçanın videosunu izledim olamaz boyle birt tasarım özüru
    18p kusur bin üzerine fider konya vagcom a serit takio otomatik bagaj acc dahil hepsini ekletir gelir.pejoda bos donanima haricen bu ozellikler eklenebiliyormu? Hatta geçen arkadasin sifir leonu icin bunlari sordum..abi araciniz garantili su su vw yetkili servisleri bu hizmeti veriyor garanti dahilinde yaptırsaniz daha iyi dedi.
  • Tiguan bence tasarımda çok geride kalıyor. Peugeot 3008 baktın mı bir daha baktırıyor. Hem dış tasarım hem de müthiş cezbeden iç tasarım aşık olunmayacak gibi değil. Ben bu segmentte 2 araba bilirim. Peugeot 3008 ve Hyundai Tucson. 2 aracın da tasarımlarını çok beğeniyorum. Vw sürekli alışıla gelmiş bir tasarımla geliyor. Fransız arabası denilerek de yıllarca bir kenara atılmak istenen Peugeot ise aldı başını gitti. Kısaca Tiguan, Peugeot 3008 ve Hyundai Tucson'un yanında sönük kalıyor diye düşünüyorum.

• Tiguan bilmiyorum. 3008 test ettim, gerçekten güzel araba. Daha şık duruyor.

• quote:

Kendi terazinde bile tiguan ağır basıyor. "Konfor, kalite, kullanışlılık" demişsin. Bu üçü bile tiguanı mantıklı bir seçenek yapıyor.

Terazinin diğer tarafına koyduğun sürüş arkadaki yarı bağımsız süspansiyonla nasıl 3008 tarafında ağır basıyorum anlamadım ama neyse. Motor? 150 bg tsi motor çok iyi 1.2 motorla mı 3008 ağır basıyor?

Fiyat olarak bir zahmet 3008 ağır bassın. Kalite hiçbir zaman ucuz olmadı.

• Tiguan Türkan Şoray 3008 Seda Sayan ben bu şekilde tanımlıyorum. Pejo süslü makyajlı arabaları bize özellikle pandemide alman arabalarının bayilerde bulunamamasından dolayı güzel güzel sattı hatta pandemiden dolayı avrupada araç talebi düşünce avrupa için üretilen paketlerde ülkemize getirildi rüyasında göremeyeceği kar ve rakamlarla satıldı. Bayiden aracı alan koşa koşa ilana koydu ilana koyan buraya pejo vw den iyidir yazıyor.

Bu dönemde gördüğüm ve küfür etmeden duramadığım ünlü bir araç inceleme kanalının bir videosu var yeni pejo 508 1.6 ve Passat 2.0tdi 4 çeker aracı karşılaştırıyorlar karşılaştıran eleman pejo virajlarda ve yol tutuşta çok başarılı passattan iyi pejo mühendisliğini yine konuşturmuş diyor :) hangi 1.6 daha ağırlık olarak daha hafif 2 çeker araç aynı sınıfta 4 çeker 2.0 motor ortada konumlandırılmış bir araçtan daha iyi yol tutabilir ?

Kendi izlenim ve düşüncelerimdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NosWagen -- 19 Ocak 2021; 0:38:19 >

• iyiki 3008 bakmaya gidip tiguana bakarken PASSAT almamış arkadaş  

• quote:

Orijinalden alıntı: ShadowOfSpirit

Dq381 deg ateca sahibi olarak arastirmsitim aracimda eski fakat yenilenen dq 200 kullaniyor..tiguan da ayni

yeni 1.5 tsi motorlu mu sizinki?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.