Şimdi Ara

3000-3500 TL DELL Mİ/ HP Mİ/ MONSTER Mİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
2
Favori
4.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam bende aynı şekilde o iki pc arasında kaldım bende delle biraz daha yakınım gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • snorlax55 kullanıcısına yanıt
    Hocam beklemedeyim sizin deneyiminiz çok önemli:)
  • mfc3 kullanıcısına yanıt
    Elime ulaştı üstad 2 cihazda; birisi dell 7567 i7'li olan digeri ise, monster abra a5 v9.2.2 modeli. Şunu söyleyebilirim kasa olarak 2'sininde birbirinden aşağı kalır yanı yok. Dell dokununca verdiği hissiyat oldukça güzel. Monster ekran arkası kısmı metal cok sağlam gibi bence ayrıca keskin hatları beni benden aldı. Ha dell kotu demek değil kaliteli bir malzeme kullanmış 2side.
    Ama hosuma gitmeyen kısım dell açısından, fare donması ve arada bazı videoları kapattığımda çıkan patlama sesi öle çok aşırı degil tabiki. Monster içinse birşey diyemeyeceğim daha bir sıkıntı göstermedi yazılımsal olarak :)

Dell fan konusunda sesli biraz ama monster ile kıyaslamadan birsey demek gerekirse normal geldi bana cihazın içindekiler haliyle ısınıyor yük altında bi sekilde soğuyacak:D.
    Dell'de ultrada rainbow oynadım tık yok en düşük 40 (oda kızılca kıyamet koparsa) görüyor ortalama 70-75 fps. Tabi ben biraz sabırsız olduğumdan ekran kartını güncellemeden yaptım o işi :D monster'da ise bakmak denemek nasip olmadı ttnet sağolsun:D oyunlar iniyor 3 oyun denemesi yapacağım (gta v- rainbow6- cs:go tabi olursa birde batmanin son oyunu veya ondan bir öncekini deneyimlemeyi istiyorum :) istediğiniz birşey olursa, yapmaya çalışacağım mümkün olduğunca:)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

üstad eyvallah bilgilendirme baya iyi oldu benim için
    bende dell i5 li olanı alıcam salı veya çarşamba bakalım
    işin doğrusu moonster yerli firma diye ordan almak isterdim ama aynı özelliklerde birebir makine dell in sinerji bilgisayarda 3050tl moonter 3200tl ister istemez dell mantıklı kalıyor
    bide dell için nvme ssd alırım 1-2 aya uçar alet
    bide acaba şarjı ne kadar dayanır diye görünüyor malum öğrenciyim sürekli yanımda taşıcam
    tekrardan teşekkürler gene yorumlarınız olursa eklersiniz hocam :)
  • Tebrikler iyi seçim içiniz rahat olsun. Bence bi sıkıntısı yok ufak tefek seyler dışında masallahlik cihaz. Pil olarak sizi götürür gibi deneme imkanim olmadi ole birakayim deneyeyim fazla tanılamadım pclerle, fakat gömülü olmasını sevmedim :D gerci siz sarj aletinizi yanınızdan eksik etmeyin heryerde sarj edebilirsiniz (cafe, kütüphane, sınıf vs.) sorun olmaz sizin icin. Ben öle yapiyordum şahsen :)

• quote:

Orijinalden alıntı: snorlax55

Elime ulaştı üstad 2 cihazda; birisi dell 7567 i7'li olan digeri ise, monster abra a5 v9.2.2 modeli. Şunu söyleyebilirim kasa olarak 2'sininde birbirinden aşağı kalır yanı yok. Dell dokununca verdiği hissiyat oldukça güzel. Monster ekran arkası kısmı metal cok sağlam gibi bence ayrıca keskin hatları beni benden aldı. Ha dell kotu demek değil kaliteli bir malzeme kullanmış 2side.
    Ama hosuma gitmeyen kısım dell açısından, fare donması ve arada bazı videoları kapattığımda çıkan patlama sesi öle çok aşırı degil tabiki. Monster içinse birşey diyemeyeceğim daha bir sıkıntı göstermedi yazılımsal olarak :)

Dell fan konusunda sesli biraz ama monster ile kıyaslamadan birsey demek gerekirse normal geldi bana cihazın içindekiler haliyle ısınıyor yük altında bi sekilde soğuyacak:D.
    Dell'de ultrada rainbow oynadım tık yok en düşük 40 (oda kızılca kıyamet koparsa) görüyor ortalama 70-75 fps. Tabi ben biraz sabırsız olduğumdan ekran kartını güncellemeden yaptım o işi :D monster'da ise bakmak denemek nasip olmadı ttnet sağolsun:D oyunlar iniyor 3 oyun denemesi yapacağım (gta v- rainbow6- cs:go tabi olursa birde batmanin son oyunu veya ondan bir öncekini deneyimlemeyi istiyorum :) istediğiniz birşey olursa, yapmaya çalışacağım mümkün olduğunca:)

Hocam moonster ve Dell deneyimleriniz benim içinde çok önemli ben iki ürün arasında kaldım malum sizde ikiside var detaylı bir inceleme yapıp bilgilendirme yaparsanız çok güzel olur beklemedeyiz bende alicam karar veremiyorum .

• Rebelsavior kullanıcısına yanıt
    Yapmaya niyetim var fakat vakit bulamiyorum ve ttnet sağolsun eziyet çekiyoruz indirme yaparken :S peki ozellikle istediğiniz birsey var mi ?

Özellikle incelemek istediğim şeyler sıcaklık konusu i7 işlemcisi olan cihazlar en nihayetinde soğutma sistemleri nasıl etkili mi mesela 6 saat aralıksız oyun deneyimin de çok fazla artış gösterir mi iki cihaz da ayrıca kasa kalite leri ve drop sorunu var mı takilma mavi ekran felan bunun gibi 😉😊

Dell'de mavi ekran almadım ısınma var ama öle sizi rahatsız edecek bölgede degil klavyenin orta kısmı ile fan çıkış bölgesi. Sicaklik olarak bence normal dışarıdan hissettiğimiz aksama sıcaklık degerlerini yazarım buraya :) kasa olarak dell daha bi oturaklı bence ama monsterdan bi tık üzerinde benim gözüm de oda fan yerleri bakımından ayrica dell'in klavyesini sevdim epey genis monster dar biraz :)
    Bahsi gecenler (dell 7567 i7'li 16gb 4 gb 1050 ti ve
    Monster abra a5. V9.2.2 i7 16gb 4 gb 1050 ti )

• quote:

Dell'de mavi ekran almadım ısınma var ama öle sizi rahatsız edecek bölgede degil klavyenin orta kısmı ile fan çıkış bölgesi. Sicaklik olarak bence normal dışarıdan hissettiğimiz aksama sıcaklık degerlerini yazarım buraya :) kasa olarak dell daha bi oturaklı bence ama monsterdan bi tık üzerinde benim gözüm de oda fan yerleri bakımından ayrica dell'in klavyesini sevdim epey genis monster dar biraz :)
    Bahsi gecenler (dell 7567 i7'li 16gb 4 gb 1050 ti ve
    Monster abra a5. V9.2.2 i7 16gb 4 gb 1050 ti )

Teşekkürler çok sağolun , akşama değerleri bekliyorum bende Dell alicam gibi 😁

beklemedeyiz :)
  • Bu gün dell i elime alma şansım oldu doğrusu biraz kalas gibi geldi klavye ekrana çok yakın kasa plastik ama kaliteli plastik gibi fena değil ama baya ağır geldi bana
    akşama laptopumu satarsam yarın sabah erkenden gidip sinerjiden alcam sanırım
    bu gün elime aldığımın ekranı her açıdan görünüyo gibi geldi ama renk kalitesi çok kötü sanki (7300hq i5 modeli için konuşuyorum)
    https://www.istanbulbilisim.com.tr/lenovo-ideapad-y700-14isk-80ku0029us-gaming-notebook-fiyati,252310.html
    şuanda bu laptopu kullanıyorum kavye kasa ekran daha iyi gibi geldi
    3 seçenek var
    kendi laptopumu bir daha alcam
    dell i5 li model
    moonsterhttps://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V12-1-2.html#.WeSbb2h-pnI

• quote:

Orijinalden alıntı: mfc3

Bu gün dell i elime alma şansım oldu doğrusu biraz kalas gibi geldi klavye ekrana çok yakın kasa plastik ama kaliteli plastik gibi fena değil ama baya ağır geldi bana
    akşama laptopumu satarsam yarın sabah erkenden gidip sinerjiden alcam sanırım
    bu gün elime aldığımın ekranı her açıdan görünüyo gibi geldi ama renk kalitesi çok kötü sanki (7300hq i5 modeli için konuşuyorum)
    https://www.istanbulbilisim.com.tr/lenovo-ideapad-y700-14isk-80ku0029us-gaming-notebook-fiyati,252310.html
    şuanda bu laptopu kullanıyorum kavye kasa ekran daha iyi gibi geldi
    3 seçenek var
    kendi laptopumu bir daha alcam
    dell i5 li model
    moonsterhttps://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V12-1-2.html#.WeSbb2h-pnI

renk kalitesi olarak biraz karanlık :D ben rainbow oynarken karanlık yerlerde eziyet çekiyorum resmen :D monster a5 v9 daha aydınlık ona göre :D

Doqan0619 D kullanıcısına yanıt
    ee bilmediğimden elimden geldiğince birşeyler yapmaya çalıştım :D msi afterburner monsterta çalışmadı desteklemiyormuş. Bu yüzden bende aida64 diye bir program ile gerçekleştirdim incelemeyi kurcalaya kurcalaya bişiler yaptım :D

Monsterın verileri şu şekilde;
    3000-3500 TL DELL Mİ/ HP Mİ/ MONSTER Mİ
    3000-3500 TL DELL Mİ/ HP Mİ/ MONSTER Mİ3000-3500 TL DELL Mİ/ HP Mİ/ MONSTER Mİ

Rainbow'daki benchmark'ı ise şu şekilde;

Yani değerler o kadar kötü değil; gayet makul =) tabi oyun içerisindeki fps benchmarkını 5 kere yaptım hepsinde değerler değişti fakat ortalama fps hemen hemen hepsinde aynı çıktı (+ - 1) Makine kendisini 60fps kilitlediği için ve ben nasıl açacağım konusunda üşendiğim için oyun içerisindeki değerleri not edemedim. Fakat 60'ın altına hiç düştüğünü görmedim.

Dell'in verileri ise şu şekilde;

Rainbow'daki Benchmark'ı ise şu şekilde;

Genel olarak dell iyi güzel hoş fakat fan sesi monstera göre biraz fazla :D soğutması bu yönünden dolayı daha iyi sanırım. Ha çok sesli mi rahatsız ediyor mu derseniz bence değil ya da çok rahatsız olursanız alırsınız bir kulaklık ya da sesi sona getirirsiniz uff fena :D Ses konusunda dell monsterın epey önünde sanırım ya da ben driverları yanlış kurdum ses ondan çıkmıyor :D Dell'de %80 ses ayarında iken monster %100 fakat monster'ı duyamazsınız nerdeyse :D ayrıca dell'in wavemax adındaki ses yazılımı daha çok hoşuma gitti daha sade duruyor monsterdaki sound blasterın yanında.

Kişisel görüşüm olarak artı ve eksi yönlerine bakarsak(Teknik anlamda bilgim olmadığı için teknik detaylara giremiyorum =),

Monsterın artıları
    +RGB klavye ( ki ben bayıldım bu özelliğine :D )
    +Tasarımı
    +Driver kurulumunda yanında gönderdikleri usb flash bellek ( bence ince bir detay yakalamışlar =)
    +Fan sesinin kabul edilebilir bir seviyede olması (Oyun içerisinde onun haricinde fan çalışmıyor bile :D )
    +Sıcaklığın klavyede dağılımındaki oran (özellikle klavyenin sol kısmı hiç ısınmıyor neredeyse (a w s d ) )
    +ekranının dell'e göre daha canlı olması
    +IPS ekran gerçekçi renkler

Eksileri
    -İntel 630'un sebebiyet verdiği donmalar. Örneğin; kurulum yapacağınızda yetki isteyen uygulamalar esnasında ( netten öğrendim )
    -Stres testindeki yüksek sıcaklığı görmüş olmam :D ( hiç hissetmesemde görünce bi içim burkuldu )
    -Fanın sağ tarafta olması
    -Klaavyedeki numeriktik tuşların, diğer kısımdan ayrı olmaması çok bitişik ve yön tuşları ile yer kavgasına tutuşmuşlar gibi
    -Touch pad'in dokunmatığinin çalışmayışı fakat tuşlarının çalışması :D nedendir bilinmez Windows 10 ile alakalı imiş sanırm ama beceremedim yapmayı fare ile kullanıyorum :S

Dell'in Artıları
    +Tasarımı güzel fakat monster kadar zarif değil :D
    +soğutması (Tabi fan sesi bunu nötrler :D )
    +Klavyesindeki numeriktik kısmının ayrı oluşu ve genişliği
    +Ses sisteminin canavarlığı :D (Sesten o kadar anlamam fakat bence daha iyi, tabi monstera göre )
    +fanlarının 2'sininde arkaya bakıyor oluşu

Eksileri
    -sesli soğutma sistemi ( kabul edilebilir. kıyas monster a5 v9.2.2)
    -Ekranının karanlık oluşu
    -İntel 630'un sebebiyet verdiği donmalar. Örneğin; kurulum yapacağınızda yetki isteyen uygulamalar esnasında ( netten öğrendim )

Şimdilik bu şekilde arkadaşlar =)
    Ben ikisinden de memnunum açıkçası aradaki farklar öle atla deve değil. Göze alınabilecek değerler.
    Yeni oyunlar yükledikçe güncellerim fps durumlarını. Umarım olmuştur yanlışım varsa affola =)

• quote:

ee bilmediğimden elimden geldiğince birşeyler yapmaya çalıştım :D msi afterburner monsterta çalışmadı desteklemiyormuş. Bu yüzden bende aida64 diye bir program ile gerçekleştirdim incelemeyi kurcalaya kurcalaya bişiler yaptım :D

Monsterın verileri şu şekilde;

Rainbow'daki benchmark'ı ise şu şekilde;

Yani değerler o kadar kötü değil; gayet makul =) tabi oyun içerisindeki fps benchmarkını 5 kere yaptım hepsinde değerler değişti fakat ortalama fps hemen hemen hepsinde aynı çıktı (+ - 1) Makine kendisini 60fps kilitlediği için ve ben nasıl açacağım konusunda üşendiğim için oyun içerisindeki değerleri not edemedim. Fakat 60'ın altına hiç düştüğünü görmedim.

Dell'in verileri ise şu şekilde;

Rainbow'daki Benchmark'ı ise şu şekilde;

Genel olarak dell iyi güzel hoş fakat fan sesi monstera göre biraz fazla :D soğutması bu yönünden dolayı daha iyi sanırım. Ha çok sesli mi rahatsız ediyor mu derseniz bence değil ya da çok rahatsız olursanız alırsınız bir kulaklık ya da sesi sona getirirsiniz uff fena :D Ses konusunda dell monsterın epey önünde sanırım ya da ben driverları yanlış kurdum ses ondan çıkmıyor :D Dell'de %80 ses ayarında iken monster %100 fakat monster'ı duyamazsınız nerdeyse :D ayrıca dell'in wavemax adındaki ses yazılımı daha çok hoşuma gitti daha sade duruyor monsterdaki sound blasterın yanında.

Kişisel görüşüm olarak artı ve eksi yönlerine bakarsak(Teknik anlamda bilgim olmadığı için teknik detaylara giremiyorum =),

Monsterın artıları
    +RGB klavye ( ki ben bayıldım bu özelliğine :D )
    +Tasarımı
    +Driver kurulumunda yanında gönderdikleri usb flash bellek ( bence ince bir detay yakalamışlar =)
    +Fan sesinin kabul edilebilir bir seviyede olması (Oyun içerisinde onun haricinde fan çalışmıyor bile :D )
    +Sıcaklığın klavyede dağılımındaki oran (özellikle klavyenin sol kısmı hiç ısınmıyor neredeyse (a w s d ) )
    +ekranının dell'e göre daha canlı olması

Eksileri
    -Stres testindeki yüksek sıcaklığı görmüş olmam :D ( hiç hissetmesemde görünce bi içim burkuldu )
    -Fanın sağ tarafta olması
    -Klaavyedeki numeriktik tuşların, diğer kısımdan ayrı olmaması çok bitişik ve yön tuşları ile yer kavgasına tutuşmuşlar gibi
    -Touch pad'in dokunmatığinin çalışmayışı fakat tuşlarının çalışması :D nedendir bilinmez Windows 10 ile alakalı imiş sanırm ama beceremedim yapmayı fare ile kullanıyorum :S

Dell'in Artıları
    +Tasarımı güzel fakat monster kadar zarif değil :D
    +soğutması (Tabi fan sesi bunu nötrler :D )
    +Klavyesindeki numeriktik kısmının ayrı oluşu ve genişliği
    +Ses sisteminin canavarlığı :D (Sesten o kadar anlamam fakat bence daha iyi, tabi monstera göre )
    +fanlarının 2'sininde arkaya bakıyor oluşu

Eksileri
    -sesli soğutma sistemi ( kabul edilebilir. kıyas monster a5 v9.2.2)
    -Ekranının karanlık oluşu

Şimdilik bu şekilde arkadaşlar =)
    Ben ikisinden de memnunum açıkçası aradaki farklar öle atla deve değil. Göze alınabilecek değerler.
    Yeni oyunlar yükledikçe güncellerim fps durumlarını. Umarım olmuştur yanlışım varsa affola =)

Hocam Allah razı olsun sizden valla herşeyi açık açık söylemiş siniz testler de ortada , bende bugün vatana gittim Dell 7567 incelemek için baya hosuma gitti ürün hissiyatı mükemmel biraz ağır fakat o kadar olucak sonuçta 😁 Büyük ihtimalle bende Dell alırım kafama yattı daha çok , sizin bilgileriniz soru işaretleri ni aldı götürdü 😊

Hayirli olsun simdiden :) baska bise olursa söylersiniz. Aldığım fiyat 4299 hepsburadadan ve yine satıcısı hepsiburada olan cihaz bilginize :) kodu 4b ile baslayanlar ips imis buda 2. Not :)

• Siz yarin almayin ustad ben bir daha stres teste sokayim dell i sıcaklıkları icime sinmedi suanda yanlış bilgilendirme olmasın:(

Kontrol ettim :) 1-2 derece fark oldu. Bu tekrar etmemin sebebide bataryada başlatmıştım ilk sonra prize takmıştım o yüzden:) sesli fan fakat güzel sogutma:)) bi arada monsteri control settingsten fan dönüşünü artırarak deneywcegim ayni testi :D

• Monster ın ips olduğuna emin miyiz?

• Üstadlar bu gün monstar ın yeni mağazaya gittim abra i5 modeli v12. 1 sanırım inceledim bence dell 7567 i5 lisi farkı gömer buna ve fiyatı daha ucuz

Normalda monstar çok daha uygun olurdu bunlardan ilgili arkadaşa sordum bak durum bu dedim eleman bir şeyler sallamaya kalktı ama tutmadı, arada monstar bakarsa bu mesaja

Sevgili monstar sizi severim gerçekten yerli böyle girişimler güzeldir ancak üzgünüm bana dell baya mantıklı geldi

Cuma günü iki tane dell 7567 i5 li modeli alıcam acaba ebrardanmı sinerjidenmi gidip elden alsam diye düşünüyorum

Not:detaylı inceleme yazamadım kötü yazı pardon, telefon kullanınca alışık değilim

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.