Şimdi Ara

3000-3500 ARASI OYUN BİLGİSAYARIM HAZIR, ELEŞTİRİLER EKSİK!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şimdi bu pc 6-7 yıl benim 12 yaşında ki oğlanın oyun oynayabilmesi için kullanılacak ve parçalar peyderpey alınacak, buna göre;

1. Ekran kartı 770 seçtim ama 760 yeter miydi?

2. 770 kartı ileride SLI yapabilir miyim? Veya tek başına 6-7 yıl götürürmü?

3. 760 SLI yapsam, tek başına bir 770'den daha mı mantıklıydı?

4. İşlemci 6-7 yıl götürür mü? 4770K'mı seçseydim?

5. SSD örnek olarak listeye koydum, aynı ssd halihazırda notebook umda takılı çalışıyor. Söküp bu konfigürasyona takacağım. HDD alıp taksam yeter mi?

6. 750W lık kasa seçtim, 600W olsa yetmez miydi?

7. ATX kasaya Mid.atx anakartı, veya tam tersi mid atx kasaya atx anakartı takabilir miyim?

8. Z87 anakartların G43 ve G45 serilerine denk geldim, overclock için ikisi de uygunsa ucuz olanı alayım mı?

Ekstra bir soru daha; benim notebook samsung R520 ve üzerinde Ati 4650m var, termal macunu yeniledim fanın bakımını yaptım, velakin son durum boşta 63-64, oyun oynarken eski oyunlarda 80, bir kaçyıllık oyunlarda 115-116 dereceği görüyor. Şaşırdım kaldım sizlerde de bu model ekran kartı varsa değerleriniz nedir acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sayaras -- 2 Şubat 2014; 18:18:45 >

• Bütün parçaları yüksek olan almaya çalışın işlemci anakart ram psu hepsi yüksek olanı tercih edin ekran kartı hariç . Şimdi 770 de alsanız 760 da . 2-3 yıl gider . 6-7 yıl gidecek derseniz diğer herşeyi yüksek alın ekran kartını ortalama tutun . 2-3yıl sonra sadece ekran kartını değiştirirsiniz. Ayrıca bence SSD almayın ömrü o kadar uzun olmaz onun yerine 1TBlik 64mb önbellekli bi HDD alın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burcumlop2 -- 2 Şubat 2014; 18:20:10 >
  • burcumlop2 B kullanıcısına yanıt
    Daha önce o düşünceyle bir pc kurmuştum, 3-4 yıl sonra ekran kartını değiştireyim dediğimde agp-pci karmaşasından dolayı anakartıda değiştirmem gerekiyordu, o değişince de sistem baştan aşağı upgrade istemiş oluyordu, bende o şekilde sattım, gitti.

Demek istediğinizi çok iyi anlıyorum ama, bu teknolojiye yetişilmiyor, bugün pci 3.0 en üst ise 3-4 yıl sonra adı bile anılmıyor, ali veli gibi yeni sistemler çıkıyor, bu defa vaktiylen bir sürü para bayıldığınız işlemci, anakart, ram vs. ninde bir kıymeti kalmıyor.
  • Siz de haklısınız tamamen şahsi fikir meselesi bu iş . Ya şuan en iyisini alıp en iyi verimi alacaksınız . Ya da işi şansa bırakıp zamanla güncelleyeceksiniz . Ama şu varki şuanki en iyi sistem kesinlikle 3-4yıl sonra yetmeyecektir. Dediğim gibi en yüksek tutun en azından . 770i sli yaparsınız ilerde söylediğiniz gibi . 4770k yi değiştirmenize çok çok uzun bir süre gerek kalmaz ama ona göre tercih yapın
  • Yeni sistem alırken asla sli veya crossfire ile uğraşmayın,tek kart alın rahatınıza bakın

Gtx 770 10 yılda götürür sadece 10 yıl sonraki oyunları lowda falan oynatır

Gtx 770 ile sli yapabilirsiniz

İşlemci de iyi 6-7 yıl tabikide götürür

Edit: sli için psunuzu yukseltmeniz gerekir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanwetrust -- 2 Şubat 2014; 18:31:09 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biri bana şu Z87 chip li anakartalarda ki G43, G45 farkını açıklayabilir mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sayaras

Biri bana şu Z87 chip li anakartalarda ki G43, G45 farkını açıklayabilir mi acaba?

G43 de Sli yapamazsınız.G45 OC ye daha yatkındır ve SLİ yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: buse3535

Yeni sistem alırken asla sli veya crossfire ile uğraşmayın,tek kart alın rahatınıza bakın

Gtx 770 10 yılda götürür sadece 10 yıl sonraki oyunları lowda falan oynatır

Gtx 770 ile sli yapabilirsiniz

İşlemci de iyi 6-7 yıl tabikide götürür

Edit: sli için psunuzu yukseltmeniz gerekir

GTX770 10 yil sonraki oyunlari low degil menuye bile giremez. Bilip bilmeden sallamayin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Section8 kullanıcısına yanıt
    G43'de niye sli olmuyor ?

Konu sahibine gelirsek seçtiğiniz hopörlör çok dandik bir hopörlör bizim hocada var kalitesi çok kötü imkanınız varsa daha iyi birşey alın derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: eghnacr

Konu sahibine gelirsek seçtiğiniz hopörlör çok dandik bir hopörlör bizim hocada var kalitesi çok kötü imkanınız varsa daha iyi birşey alın derim

Bende creative sbs a300 vardı eskiden ama, şimdi bulamadım üretimden kalktı herhalde, bulsam gözüm kapalı dalacaktım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eghnacr

G43 de pci 1 adet diye biliyorum.
  • Yeni bir şey daha öğrendim; Amd fusion işlemciler çıkıyormuş veya çıkmış, bunlar entegre gpu ile geliyor ve yüksek performansa sahipmiş. Örneğin BF4 Full hd medium ayarlarda 30-40 fps ile rahatça oynanıyor ve nisan ayında bf4 mantle güncellmesi yayınlayınca çok daha yükselecekmiş performans.

Bu durumda harici ekran kartı şimdilik alınmasa da olur, ileride daha güçlü ekran kartları alırım, böylece performans kaybı olmadan ve şuanda ekran kartı için 1000 lira ayırmadan pc kurmak daha mantıklı olmuyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sayaras

Yeni bir şey daha öğrendim; Amd fusion işlemciler çıkıyormuş veya çıkmış, bunlar entegre gpu ile geliyor ve yüksek performansa sahipmiş. Örneğin BF4 Full hd medium ayarlarda 30-40 fps ile rahatça oynanıyor ve nisan ayında bf4 mantle güncellmesi yayınlayınca çok daha yükselecekmiş performans.

Bu durumda harici ekran kartı şimdilik alınmasa da olur, ileride daha güçlü ekran kartları alırım, böylece performans kaybı olmadan ve şuanda ekran kartı için 1000 lira ayırmadan pc kurmak daha mantıklı olmuyor mu?

Olmuyor Entegre grafik birimli cpu ile daha güçlü bir ekran kartı alırsanız darboğaz problemi oluşacaktır, işlemciyi yenileyeyim deseniz anakartınız problem olacaktır, bu yüzden mantıklı bir karar değil. İlk hazırladığınız sistemle Gtx 770'in 4Gb'lık versiyonunu alın, hem SLI performansı daha iyi olur, hem de yüksek çözünürlükte vram sıkıntısı yaratmaz. Hiçbir sistemin 6-7 yıl götüreceği söylenemez fakat en azından 3-4 yıl rahat edersiniz bu şekilde.

-Ayrıca Battlefield sadece reklam aracı. AMD'nin desteğiyle geliştirilen ve AMD optimizasyonu çok daha iyi olan bir oyun. AMD de bu avantajı sonuna kadar kullanıyor reklamlarında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8DA7E2B07 -- 2 Şubat 2014; 22:10:30 >

• hiç bir ekran kartı 8 yıl götürmez.en iyisi diğer parçaları çok yüksek tutup gtx 760 gibi bir şey almak.ilerde upgrade edersin ekran kartını.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.