Şimdi Ara

300 dolar kulaklık önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
2.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle bir hatam falan olursa şimdiden özür dilerim forumdaki ilk mesajım olucak bu ^^

2 yıldır sennheiser cx400 II kullanıyorum 1 haftadır sol kulaklıktan sorun yaşıyordum stereo gidip geliyodu bugün komple gitti hiç ses vermiyor artık.bozulmasada almaya niyetim vardı zaten yeni bir around-ear ya da on-ear.3 haftadır falan araştırıyorum az çok bi fikir edindim ama tam bi öneriye ihitayacım var açıkçası.alıcağım kulaklığı galaxy s3 ve evde de masaüstü pc de kullanıcam ses kaydı yapmıyorum sadece dinleme amaçlı olucak.bazıları için ufak bi cep anfisi gerekiyomuş sanırım ama pek bi bilgim yok o konuda da bilgi verirseniz sevinirim.her tür müziği sorunsuz dinlemek istiyorum bass ları yüksek mid leri ve tizleri kötü olmasın dengeli olsun herşey.

rock n roll da dinlerim RnB de metal de

amazon yada ebay den almayı düşünüyorum vericeğim para da 300 dolar civarı ama 350 360 dolara kesin bunu al dediğiniz bişey olursa alırım tabiki. aklımdaki bikaç model şunlar

1. audio technica ath anc9
    2. bose quiet comfort15
    3.bose quietcomfor3
    4.akg k550
    5.akg k495
    6.sennheiser hd598
    7.sennheiser hd600
    8.ultrasone pro 900

aklıma gelenler şimdlik bunlar ayrıca önerdiğiniz varsa lütfen söyleyin.kanka git beats al demeyin f/p yüzünden büyük antipatim var onlara o yüzden hiç niyetim yok almaya.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inciwetrust35 -- 29 Eylül 2012; 22:52:49 >

• Müzik olarak ne dinliyorsunuz? Amfi şart.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rock n roll da dinliyorum RnB de fazla brutal olmamak kaydı ile metal de dinlerim.amfi konusunda bir öneriniz varmı
  • eğer kulaklık alcak olsam kesinlikle bose ya da akg alırım,zaten senin listede de var.o ürünleri kullanmadım net bişey diyemiycem ama zaten bahsettiğimiz marka bose ve akg olunca her türlü beklentini karşılar.tasarım olarak en çok hoşuma giden akg k495 oldu.550 çok kaba bişey ya gerçe kulağını çevrelediğinden daha rahat olabilir ama tasarım senin için önemliyse diye söyledim.300 liraya aldığım bose kulaklığı hatırlıyorudma baya kaliteli bi kulaklıktı.o böyleyse quitecomfotlar kimbilir nasıldır.sesi en iyi bose un kesceğini düşünüyorum ama ses kalitesi bakımından hangisi iyidir bilmiyorum.
  • önemli olan kalite olarak verdiğim parayı karşılasın dediğim gibi beats lerden nefret ediyorum tamam tipi güzel ama o ses kalitesinin ederi 300 350 lira :D hiçbiryerde deneme fırsatım olmadığı için yukardakilerin ses kalitesi hakkında bir fikrim yok sadece sitelerindeki özelliklerine ve birkaç yerden incelemelerine baktım.bir de ilk 2 tanesinde active noise cancelling özelliği var diğerleri pasif sanırım.bose qc15 için tek bir eksi yorum okudum bi yerde noise cancelling olmadan kullanılmıyomuş gerçi nası bi sorun yaratır onu da bilemem
  • Bose işine girmeyin. (Kendim kullandım diye söyluyorum.)
  • hadi ya :S ne açıdan öyle dedin ses kaliteleri cidden mi kötü yoksa f/p açısından mı?
  • beats popi kulaklık zaten.bu arada yazdığın bose ürünleri 300 doların üstünde olması lazım.
  • Teknik detaya girip sıkmak istemem.
    Şu kadarını söyleyeyim,
    Doğal bir dinleti söz konusu değil. Bir çok yerden gazlama yapılmış.
    Elektronik alt yapılı Müzik'ler dışında pek başarı göremedim.
    İçi boş bir balon anlayacağınız. Not: Kaynak seçiyor.
    Noise Cancelling nanesi dışında artısı yok. Kısaca bize göre değil.
  • kıllandım şimdi bose tan:D amazon fiyatı qc15 in 300 dolar,qc3 ün 340 dolar bu arada zaten noise cancelling de 1. sırada yazdığımla kafa kafaya gibiler ama dediğniz gibi dandikse hiç girmiyim bende :D
  • amfi siz olmıcak sanırım.fiio 11 modelini buldum nasıldır o iş görür mü birde s3 le bağlantısı olurmu acaba her yerde iphone la resimleri var
  • Tavsiyem Audio Technica ATH-M50, fiyatından daha büyük işler yapıyor, uzun vadede ben de almayı düşünüyorum...
  • onada baktım güzel bi kulaklık ama daha yüksek fiyat verebiliyorum hani almışken çok daha iyi bişey olsun istiyorum
  • Taşınabilir olarak özellikle bas arayanlar Ultrasone ürünlerinı tercih ediyor. Ulaşımı da kolay. Onun dışında Sennheiser Hd25/558/598 var. ATH-M50 nin kablosu bayağı sıkıntı çektirir dışarıda. Kendi de kocaman zaten. Bence çok pahalı birşey almayın çünkü zaten S3 ile tam randıman alamayacaksınız. Çok birşey istemeyen bir ürün almak daha mantıklı. Empedansı düşük almalısınız en azından. Ultrasone lar 32-40 ohm civarında (HFI580/780, Pro900 vs.), HD25-ii 70 ohmdu sanırım. HD558/598 de 50 ohmdu galiba. Empedansı duşük ürün alırsanız amfi kurtarır en azından. E11 giriş seviyesi için yeterli bir amfi. O kulaklıkları da rahat sürer.

• amfinin s3 le uyumda bi sorunu olmaz heralde değilmi ara bağlantı kablosu falan

• Bilmiyorum. Iphone da line out dock kablosu kullanıyorlar. Amfinin verdiğiyp mini to mini kablosuyla değil. Şarj ederken soktuğun yere sokuyorsun. S3 te de böyle olabilir. Bilmiyorum.

• pro 900 ü yukarda da yazmıştım zaten önceden baktığım bi kulaklıktı tipi güzel hoşuma gitti özellikleride güzel gibi amazon fiyatı 330 dolar onu alablirim belki empedans ı en düşük o şuan aralarında.peki bunu alsam amfi ye gerek kalırmı 40 ohm sonuçta
  • Her türlü amfi şart. Hem de telefonla kullanacaksanız. Amazon Türkiye ye gönderim yapmıyor. Compel den 900 liraya alabilirsiniz. Uygun ve ulaşımı rahat. Ama ağırlıkta rock metal dinlediğinizden başka ürünlere yönelin bence. Bana kalsa ben Sansa Clip, FiiO E11 alırdım. Kalanıyla da kulaklık alırdım. Bi ton para verip kulaklığımdan hak ettiği verimi alamayacağıma tama yakın bir verimi daha ucuz bir kulaklıkla sağlardım. Zaten cx400-ii den bu kadar uçurum bir atlayışa gerek yok. Yavaş yavaş ilerlemelisiniz. Bu arada Beyerdynamic DT serisini de bir araştırın bence. Bir de Audio technica A serisi vardı galiba. Bu arada gereken verim için müzik arşivinizin de kayıpsız formatlarda olması gerekir. En azından 320 kbps mp3 olsun. Zamanla flac a geçilir.

• çoğu 320kb zaten arşivimin.bu sansa nın artısı nedir bi bilgim yok her yerde onun muhabbeti dönüyo
  • Aslında Düşünüyorum da s3 ün ses kalitesi bir telefon için yüksek olduğundan pek gerek yok clip e. Çok aşırı bir fark olmaz herhalde.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.