Şimdi Ara

30 YILLIK Sistemli Birikim Hedefi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
1.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yaşım 23. Sınıf öğretmeniyim. İzmir'de 2 farklı kurumda öğretmenlik yapıyorum. Hafta sonu da 2 tane özel ders öğrencim var ortalama. Aile yanında kaldığım için ev giderim de minimum düzeyde. Vel hasıl 3000üstünde bir aylık gelirim var. Yazın 2000e düşüyor ( tek kurumda çalıştığım için ve özel dersler olmadığı için) . Çok uzun vadeli yatırım yapmak istiyorum düzenli olarak birikim yapabileceğim.

1. düşüncem : Her ay bir çeyrek yastık altı ( şuan yaptığım )

2. düşüncem : Devlet destekli emeklilik ödemeleri 100 lira yatır 25 lira devlet versin mantığı

3. düşüncem : Borsadan hisse almak

Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar varsa bizi de aydınlatırsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ug35ur -- 23 Nisan 2016; 23:25:31 >

• ug35ur kullanıcısına yanıt
    Tavsiyem 3'ünü de yapman.

Yatırıma ne kadar miktar ayıracağın önemli. Örneğin 1000 lira aylık ayırabileceksen;

1-Maaşını aldığın bankada bir altın hesabı aç kendine. Fiziki olarak altın alman, hem saklama yönünden riskli hem de satarken dezavantaj. Bankadan bir altın hesabı açarak aylık 2 gram alacak şekilde otomatik talimat verebilirsin.

2-Her ay bir miktar paranı da euro ve dolar olarak alabilirsin,

3-Bes mutlaka başlat. Minimum 200 lira olarak.

4-Aralarında en risklisi borsa. İllaki olsun dersen her yıl düzenli temettü veren ve kar eden büyük sanayi şirketlerinden almanı öneririm. (Tüpraş, tümosan, türktraktör, doğuş oto, fordotosan, otokar, adel vs gibi.)
  • Her ay 1000 lira birikimi 30 yıl yapacağımı düşünmüyorum. Çoluk çocuk evlilik vs ne olursa olsun dokunmayacağım çünkü bu paraya.O yüzden çeyrek yerine altın hesabı mantıklı geldi her ay 2 gram yılda 24 gram 30 yılda 720 gram altın şuan aşağı yukarı 70bin birikim eder.

Borsadan tam daha anlayamadığım için şuan hiçbir işlem yapamıyorum. Sadece tacirlerden hesap açmayı başarabildim. Araştırıp dediğiniz gibi amaç parayı zamana yenik düşüp öldürmemek. Şuanki ederi 30 yıl sonra ne ise onu alabilmek.
  • ug35ur kullanıcısına yanıt
    O zaman borsaya hiç bulaşma derim. Onun yerine bir kısım yatırımını vadeli mevduata bağlayabilirsin.
  • Bankaların altın hesabından altın yada döviz alıp satarken saat 9 ile 17 arasında işlem yapmaya çalışın. Çünkü bu saatler arasında satın alırken en uygun fiyata satın alırsınız, satarken de en yüksek fiyata satış yaparsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben bireysel emeklilik programlarına güvenmiyorum.hiç bir kapiğtalist sistemin seni beni ölene kadar maaşa bağlayacğaını sanmam.devlet bile emeklilği kaldırmanın peşinde.ben altına yatırım yapıyorum,bazı ekonomistlerden duyduğuımda bu yödne idi.kağıt para boş iş diyorlardı.
  • Yaptınız mı durum nedir
  • Kesinlikle Türk Lirası biriktirmeyin, ne faiz de emeklilik sistemi. Bir sepet yapın. Paranızın belirli yüzdelerince altın, döviz, kripto para alın sürekli

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle Türk Lirası biriktirmeyin, ne faiz de emeklilik sistemi. Bir sepet yapın. Paranızın belirli yüzdelerince altın, döviz, kripto para alın sürekli

• 5 yıl geçmiş suan ki durum nedir merak ettim.mesajim bulunsun

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sör Ayzek Niwtın

5 yıl geçmiş suan ki durum nedir merak ettim.mesajim bulunsun
    Bu işlerle uğraşacağına o parayı kripto paralara atsa şimdi zengindi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.