Şimdi Ara

30 yaş ve üstü düzgün işi olup evli olmayan varmı_? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
3
Favori
1.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ata1606

quote:

Orijinalden alıntı: Heyea

Sirketin caycisi daha cok kazaniyordur 2000 ne

İsmini de veriyim OHL diye ispanyol kökenli bir firma. İspanyol bir müdürle ingilizce mülakat yaptım çok beğenmişti ama 2000tl nin yarısını maltepede kiraya verince elde birşey kalmıyacaktı.

Şuan nabıyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spunch1212

quote:

Orijinalden alıntı: ata1606

quote:

Orijinalden alıntı: Heyea

Sirketin caycisi daha cok kazaniyordur 2000 ne

İsmini de veriyim OHL diye ispanyol kökenli bir firma. İspanyol bir müdürle ingilizce mülakat yaptım çok beğenmişti ama 2000tl nin yarısını maltepede kiraya verince elde birşey kalmıyacaktı.

Şuan nabıyorsunuz ?

Amerikaya taşınıyorum sene sonu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa Kemalim

Ak Parti burda olduğu sürece sen evlenemessin. Avrupa da olsan en az 5 milyar kazanırdın

Yok 500 bin kazanırdı. Niteliği, eğitimi olmayan adamı kim ne yapsın?

• quote:

Orijinalden alıntı: hyuan

konu nerden nereye gidiyor. yani diyorum düzgün maaşı olupta evlenmeyen varmı varsa neden evlenmiyor.

3 günlük dünya daha fazla bekar kalmanın bir anlamı yok diyorum yani işi gücü güzel olan insanların evlenmemesine şaşıyorum ben.

biz hadi maddiyata bakıyoruz da durumu olup evlenmeyenlere ne demeli

var la var, maasim 5-10 bin dolar evlenmiyorum dalgama bakiyorum, anadil sevyesinde inglizce, orta rusca biliyorum

evlenip ne yapicam anlamiyorum, ne gerek var , bir elim yagda bir elim balda, asil senin ne zorun var evlenmek istiyon ? evlenme kardes
  • quote:

Orijinalden alıntı: JampolPapa

evlensen bile çocuğu nasıl büyüteceksin ki. bu konuda amerikalılar ve avrupalılar düşünce biçimi olarak bizden çok önde. en basitinden filmlerde bile görürsünüz çocuk yapmanın hatta evlenmenin büyük sorumluluk olduğuna dair replikler. aslında hiç basit şeyler değil bunlar. bizde evlenmek ve çocuk yapmak çok basit bir şey gibi görülüyor. hadi evlenmeyi geçtim, bir çocuğu düzgünce büyütmek çok zor bir şey. ülkenin geneli "allah nasibini verir" mantığında olduğu için çocuklar da iyi gelişemiyor. bir tane büyüt tam büyüt yerine on tane yapıp hiçbirini eğitmiyorlar. konuyu nereden nereye getirdim ama söylenecek çok şey var maalesef. milli takım maçını izlerken bile ülkenin durumuna ve düşünce yapısına gelebiliyor konu. dünyada bizden başka herhangi bir milletten bir insanın konuşmaya özelden başlayıp bu kadar genele çıkabileceğini sanmıyorum. bizdeki sorunlar o kadar temelde ki, en ufak sorunlarda bile ülkenin hali konuşulabiliyor. yakın gelecekte de düzelecek gibi gözükmüyoruz.
    akp'den sonra başa gelecek hükümetin doğum oranını kontrol altına alması lazım.
    kuzey ülkelerinde hükümet erkeklere doğum iznini teşvik ediyor, hatta ünlü ceo'lardan biri çıkıp "doğum izni almayan bir erkek gördüğümde ne kadar karaktersiz olduğunu düşünüyorum" tarzı bir şeyler demişti. açın adamların üniversitelerine bakın bizdeki gibi her üniversitede tüm mühendislik dalları, tıp vs. yok. adını hayatımda ilk kez duyduğum abidik gubidik bölümler var ve bunlara ciddi yatırımlar yapıyorlar. ihtiyaç ne yöndeyse ona göre bölüm açıyorlar. bizde ne yapılıyor peki? bilimde mi iyiyiz, yoksa sporda mı? iyi olduğumuz hiçbir yön yok. resmen allah ülkenin belasını vermiş. milletin bakanı, hükümet sözcüsü hatta muhalefet partisi kültürel, bilimsel veya sosyal açıklamalar yapar; bizimkilerin işi gücü salak saçma polemikler. öyorlamam bu kadar.

yani ne kadar haklisin, meseleyi neresinden elealsak elimizden kaliyor,

para yok meslek yok deniyor, ulkenin tammami acik hava muzesi gibi ama kalintilari incelmeye avusturyali, alman, ingliz arkeologlar geliyor ki zaten yetisemiyorlar o kadar cok tarihi eser varki

ama milletin akli abidik gubidik binalar yapmakta , bi tane bile park yapildigini ne duyduk ne gorduk, turizimde dunya lideri olabilecekken rezil yerdeyiz, adimiz terurle, fanatik islamla, cahillikle aniliyor,

arkadasi yermek icin demiyorum ama onun durumunda olan o kadar cok insan varmi, bide evlenip bos beyinli cocuk yetistirenler var , turkiyedeki yarim akilliya sorsan rakibimiz almanya, amerika, rusya halbuki bulundugumz cografya kritik ordan bunlar bizimle muhatap oluyor yoksa turkiye daha polonya sevyesine bile gelmedi

• hyuan H kullanıcısına yanıt
    Türkiye'deki evlilik anlayışı yüzünden.
    Yapılan masrafların listesine bir bakarsan bırak evliliği, Türkiye'de olmaktan nefret ediyor insan.

Ayrıca 3 günlük dünyada evlenmeden de gayet rahat yaşanıyor. Hatta daha rahat yaşanıyor. Niye garibine gitti ki bu durum.

• quote:

konu nerden nereye gidiyor. yani diyorum düzgün maaşı olupta evlenmeyen varmı varsa neden evlenmiyor.

3 günlük dünya daha fazla bekar kalmanın bir anlamı yok diyorum yani işi gücü güzel olan insanların evlenmemesine şaşıyorum ben.

biz hadi maddiyata bakıyoruz da durumu olup evlenmeyenlere ne demeli

evlenip napıcan olum yaşa hayatını işte evlilere baksana hepsi şikayetçi bir de inanılmaz bir olaymış gibi anlatmış ya
  • Pichie Rich kullanıcısına yanıt
    Evlenmeyip de ne yapacak? Saçma sapan heveslerle mi ömrünü geçirecek?

• quote:

30 yaşındayım 1500 lira para kazanıyorum (özel firmada ambulans şoförlüğü yapıyorum pasif şoförlük )

bu maaşla nasıl geçinir insan, Evlensen mesela , bu gün adam soruyor evli misin yok dedim yaş kaç 30 niye

evlenmedin vs. vs.

birikim falan yok yeni girdim işe kpss vs epey uğraştım birşeyler yapmak için olmadı.

ne bileyim ben çözemedim bu hayatı. çalışan bir hatun bulursak ancak evleniriz öyle görünüyor.

sizin düşünceleriniz nedir.

Evleneceğin kişiye şimdiden yazık.

• quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking

Hayır istediğini zaman istediği şeyi yaparak geçirecek.
  • Yaz beni en basa.
  • ata1606 kullanıcısına yanıt
    kardeşim özelden amerikadaki işleyiş hakkında soru sorsam cevaplayacak vaktin olur mu acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pichie Rich

quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking

Hayır istediğini zaman istediği şeyi yaparak geçirecek.

Kazanımı ne olacak peki, bencilliğini pekiştirmek dışında?

• 30 yaşına kadar hıyarım var diyene tuzla koştunuz herhalde. Bizim semtte 16 yaşında okul bırakmış Tekstilde ortacı ondan fazla para kazanıyor. Mesleğiniz yoksa 30 senelikte çalışan olsanız alacağınız para odur.
  • Evlenmeyip ne yapacanki tamam para pul var dünyaya geliş amacımız belli evlenicen çoluk çocuk büyüyecek dünyanın tadı O zaman çıkar

çocukların sana verdiği haz sevgi para ile pul ile satın alamazsın senin bir parçan. tek başına nereye kadar

yaşlanınca ne yapcan tek başına ulan öldüğünde arkandan 3 ihlas bir fatiha okuyan biri bile kalmıyor.

mezarda mal mal beklicen sonra biri bir dua okurmu la diye (bu söylediğim müslüman olan için geçerli müslüman değilsen dikkate alma zaten )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih617

quote:

30 yaşındayım 1500 lira para kazanıyorum (özel firmada ambulans şoförlüğü yapıyorum pasif şoförlük )

bu maaşla nasıl geçinir insan, Evlensen mesela , bu gün adam soruyor evli misin yok dedim yaş kaç 30 niye

evlenmedin vs. vs.

birikim falan yok yeni girdim işe kpss vs epey uğraştım birşeyler yapmak için olmadı.

ne bileyim ben çözemedim bu hayatı. çalışan bir hatun bulursak ancak evleniriz öyle görünüyor.

sizin düşünceleriniz nedir.

Evleneceğin kişiye şimdiden yazık.

niye birader ne sorunumuzu gördün namusumuzla yaşamaya çalışıyoruz. onun bacısını bilmem neyini düdükleme den kendi helalimizi bekliyoruz. bu mu sorun

• Ben 35 yaşındayım 2000 2500 arası gelirim var aylık.

10 Yıl önce boşandım daha evlenmeyi düşünmüyorum. Bu dönemde özel sektörde mavi yakalı çalışan olarak tek başına ev geçindiremezsin. Eğer evleneceksen eşinin de çalışıyor olması lazım yoksa çok zor.
  • Benim 2500 lira maaş alırken evliydim. boşandım şimdi maaşı nerdeyse ikiye katladım.

27 de evlendim 31 de boşandım. Resmen hayatım iyiye gitti o kararla
  • Bi köpek alın yanınıza evladınız gibi olur zamanla

• Aynı durumları yaşıyoruz hocam bu yüzden tekrar okumaya başlayacağım gibi. Konusunu bile açtım forumda. Artık devlet özel sektörü bitirdi yetmiyormuş gibi kendi alımlarını da torpil ile yapıyor halimiz yaman.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.