Şimdi Ara

30.000-35.000 bütçeyle tercih

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıkta da yazdığım gibi bütçem max 35.000 lira ve kesinlikle dizel düşünüyorum.

Beklentim bakımlarını iyi şekilde yaptırarak az ya da sıfır sorun çıkarması(4-5 yıl kullanmayı düşünüyorum aldığım otomobil'i) ve öğrenci olduğum için yakıt tasarrufu.

İlk gözüme batan otomobil şeklen hoşuma gittiği için volvo c30(2007 ya da 2008 model tabii) ama yine de daha az kilometrelerde astra 1.3, ford fiesta, ford focus hb, fiat punto, peugeot 207 de olabilir hatta peugeot 407 bile ihtimal dahilinde.

Veya sıfır otomobil tavsiyeniz varsa söylediğim fiyatlara onları da duymak isterim. Dediğim gibi saydığım 2 beklentiyi karşılamaları lazım.

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar zira otomotiv konusunda çok da bilgili değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mat3ja -- 14 Ekim 2011; 5:15:52 >

• hocam aşağı yukarı seninle aynı durumdayım. bende 30000 tl civarı limitim var ve bu kadar para vermişken sıfır alayım diyorum. aklımda da polo var. güzel bir araç. tek kafama takılan benzinli olması benimde. sen dizel istemiyormussun? neden merak ediyorum? ben yakıt tasarrufu olsun diye dizel, olmazsa lpg taktırmayı düşünüyorum. galiba benzinli polo alıp 2 yıl garantisi bittiğinde ise lpg taktıracağım. bilmiyorum ne olacak.
  • bende aynı durumdayım. bayramdan sonra fiyatları biraz daha uygunlaşırsa focus hb düşünüyorum. konuyu takipteyim.
  • Rahatlıkla öğrenci işi B sınıfı bi araç alınabilir. Asıl o fiyat aralığında aileye bulmak zor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fhb_fhb_fhb

hocam aşağı yukarı seninle aynı durumdayım. bende 30000 tl civarı limitim var ve bu kadar para vermişken sıfır alayım diyorum. aklımda da polo var. güzel bir araç. tek kafama takılan benzinli olması benimde. sen dizel istemiyormussun? neden merak ediyorum? ben yakıt tasarrufu olsun diye dizel, olmazsa lpg taktırmayı düşünüyorum. galiba benzinli polo alıp 2 yıl garantisi bittiğinde ise lpg taktıracağım. bilmiyorum ne olacak.

yok hocam özellikle dizel istiyorum ama dediğim gibi ikilemde kaldığım konu istediğim modeli mi yoksa daha düşük km'lerde ya da sıfır olarak başka bir model mi almalıyım? çünkü o kadar para verdikten sonra sorun çıkartırsa canım yanar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tacktuck

quote:

hocam aşağı yukarı seninle aynı durumdayım. bende 30000 tl civarı limitim var ve bu kadar para vermişken sıfır alayım diyorum. aklımda da polo var. güzel bir araç. tek kafama takılan benzinli olması benimde. sen dizel istemiyormussun? neden merak ediyorum? ben yakıt tasarrufu olsun diye dizel, olmazsa lpg taktırmayı düşünüyorum. galiba benzinli polo alıp 2 yıl garantisi bittiğinde ise lpg taktıracağım. bilmiyorum ne olacak.

yok hocam özellikle dizel istiyorum ama dediğim gibi ikilemde kaldığım konu istediğim modeli mi yoksa daha düşük km'lerde ya da sıfır olarak başka bir model mi almalıyım? çünkü o kadar para verdikten sonra sorun çıkartırsa canım yanar :)

öncelikle özür dilerim. ben dizel düşünmüyorum diye okudum aynı bende sizin durumunuzdayım. 30000 tl verip sorunlu araca binmektense 3 kuruş fazla yakıt vereyim benzinli sağlam arabaya bineyim diyorum. bu yüzden de 30000 civarı polo benzinli alıp 2 yıl sonra garantisi bitince de lpg taktırmak. polo 1.2 iyimidir acaba? 1.4 ü aratırmı? şizofrene bağlıyacağım valla

• quote:

quote:

quote:

öncelikle özür dilerim. ben dizel düşünmüyorum diye okudum aynı bende sizin durumunuzdayım. 30000 tl verip sorunlu araca binmektense 3 kuruş fazla yakıt vereyim benzinli sağlam arabaya bineyim diyorum. bu yüzden de 30000 civarı polo benzinli alıp 2 yıl sonra garantisi bitince de lpg taktırmak. polo 1.2 iyimidir acaba? 1.4 ü aratırmı? şizofrene bağlıyacağım valla

Üstad sizi biraz fazla heyecanlı görüyorum öncelikle sanki olmanızı öneririm

Her aracın avantajı olduğu gibi dejavantajı da var. Hem sıfır, hem ekonomik, hem bagajı büyük, hem de fiyatı bütçenize uygun araç bulmanız zor görünüyor. Yerinizde olsam mümükünse dizel polo alırdım bütçeyi artıramazsam sıfır polo alıp garanti süreci bittiğinde lpg uygulardım.

• Bence öncelikle ne istediğinizi bilmelisiniz. Hangi segmentte bir araç istediğinize karar verin daha sonra o segmentteki araçları ihtiyaçlarınıza göre gözden geçiriniz. misal 207 ile 407 arasında iki segment fark var.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Otomobil_segmentleri
  • Bence öncelikle ne istediğinizi bilmelisiniz. Hangi segmentte bir araç istediğinize karar verin daha sonra o segmentteki araçları ihtiyaçlarınıza göre gözden geçiriniz. misal 207 ile 407 arasında iki segment fark var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MERTERAK

Bence öncelikle ne istediğinizi bilmelisiniz. Hangi segmentte bir araç istediğinize karar verin daha sonra o segmentteki araçları ihtiyaçlarınıza göre gözden geçiriniz. misal 207 ile 407 arasında iki segment fark var.

Segment problem değil aldığım otomobili sevmem lazım bunun için de ilk baktığım kriterler iç ve dış dizayn. Ama bundan önceki kriterlerim yukarıda saydığım gibi sorunsuz ve tasarruflu olması. Buradan hareketle de volvo c30 (o fiyata tahmini 100.000 kmde olur) mu yoksa daha az kilometrelerde ya da sıfır olarak yukarıda saydığım modellerden biri mi olmalı tercihim?
  • 2008 vectra
  • İkinci el alacaksanız ve motor dizel olacaksa risk çok fazladır bence. Dizellerin düşük km lisini bulmak çok zor. Km oynanmış araç olayıda var tabiki. Dizel istiyorsanız sıfır alın derim benzili olacaksada düşük km li ikinci eller tercih edilebilir. 30 bin tl civarında sıfır benzinli araç düşünecek olsam chevrolet cruze e bakardım. İkinci elde Honda civic elegance olabilir diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MERTERAK

İkinci el alacaksanız ve motor dizel olacaksa risk çok fazladır bence. Dizellerin düşük km lisini bulmak çok zor. Km oynanmış araç olayıda var tabiki. Dizel istiyorsanız sıfır alın derim benzili olacaksada düşük km li ikinci eller tercih edilebilir. 30 bin tl civarında sıfır benzinli araç düşünecek olsam chevrolet cruze e bakardım. İkinci elde Honda civic elegance olabilir diye düşünüyorum.

Evet honda civic ve chevrolet cruze gerçekten güzel modeller ancak benzinli otomobil alırsam yakıttan korkuyorum açıkcası.
  • Dizel motorla uğraşmak zor bakım masrafları yüksek arıza yapma ihtimali kuvvetli. Benzin + Lpg en uygun seçenek bence.
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-volvo-c-3o-diesel-110bg-r-dizayn-59428118/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-doktordan-kazasiz-dizel-c30-sunroof-park-sensoru-otomatik-far-59777369/detay/

mesela şu iki otomobil takıldı gözüme ilk ama bu km'lerde dizel bir otomobil almak bir çok soruna davetiye çıkartmaksa açıkcası hiç girmemekte fayda var bu işe.
    bu konuda tecrübe sahibi arkadaşların fikirleri nedir acaba?
    ikinci el dizel alıp kullanan arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa çok yardımcı olabilir benim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mat3ja -- 15 Ekim 2011; 3:21:03 >

• Arkadaslar, yok mudur fikir verebilecek kimse ozellikle ikinci el dizel otomobil kullanan ya da kullanmis birileri?
  • quote:

Başlıkta da yazdığım gibi bütçem max 35.000 lira ve kesinlikle dizel düşünüyorum.

Beklentim bakımlarını iyi şekilde yaptırarak az ya da sıfır sorun çıkarması(4-5 yıl kullanmayı düşünüyorum aldığım otomobil'i) ve öğrenci olduğum için yakıt tasarrufu.

İlk gözüme batan otomobil şeklen hoşuma gittiği için volvo c30(2007 ya da 2008 model tabii) ama yine de daha az kilometrelerde astra 1.3, ford fiesta, ford focus hb, fiat punto, peugeot 207 de olabilir hatta peugeot 407 bile ihtimal dahilinde.

Veya sıfır otomobil tavsiyeniz varsa söylediğim fiyatlara onları da duymak isterim. Dediğim gibi saydığım 2 beklentiyi karşılamaları lazım.

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar zira otomotiv konusunda çok da bilgili değilim.

bende öğrenciyim 207 im vardı 3 hafta önce sattım. eğer hem iyi bir performansı olsun hem de az yaksın diyorsan 1.6 hdi 207 ye bak

• hocam lpg ye bulaşma derim git dizeli al mümkünse tercih aralığını daraltıp sıfırlara bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: bakomat

hocam lpg ye bulaşma derim git dizeli al mümkünse tercih aralığını daraltıp sıfırlara bak

Aynen lpg almam kesinlikle, gittiğim yerler çoğunlukla kapalı otoparklı o yüzden lpg çok saçma olur benim için =)
    Ama c30 için çok heveslendim, ikinci el dizel temiz bir otomobil bulsam yine de km'den dolayı problem yaratır mı bana??
  • Evet arkadaşlar opsiyonlarım 1.2 tsı leon'u da ekledim acaba bu modeli de yorumlayabilir miyiz? özellikle yakıt bakımında 1.6 dizel ile çok fark yaratır mı şehir içi ve şehir dışı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.