Şimdi Ara

3 yıllık bir teli verip üste 2000 lira vererek 4 yıllık bir tel almak.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar konu açmayı seven birisi değilim başımdan geçen bir olay hakkında fikrinizi almak istiyorum; Bundan bikaç sene önce yeğenime xiamo mi5s tel almıştım, kendisi de geçenlerde bu teli verip üste 2000 lira ödeyerek iphone 6s plus almış. Bende mi bi' gariplik var anlayamadım, mantığım almadı, bir insan neden 3 yıllık bir teli verip üste 2000 lira vererek 4 yıllık bir tel alır, sizin fikirler ve görüşlerinizi almak istedim. Not: Yeğenim asker çağında, genç delikanlı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yeğeninizi kazıklamışlar. Alabiliyorsaniz gidip paranizi geri alın. 18 yaşından küçükse ailesinin haberi yoktu vermezseniz polise gideriz falan dersiniz.

• Klasik İphone özentiliği
    Geçen gün eşimin kız kardeşini azarladım bu sebepten.

Aldığı Iphone sıfır ise 3000 civarı fiyatı var.
    Mi5s telefonu 1000 lira gibi fiyata saymışlar. Fiyat olarak normal bir alışveriş.

Ama 2. el ise kandırmışlar yeğeninizi. Hakkınızı aramalısınız.

.
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musti35 -- 5 Ocak 2019; 19:17:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: musti35

Klasik İphone özentiliği
    Geçen gün eşimin kız kardeşini azarladım bu sebepten.

Aldığı Iphone sıfır ise 3000 civarı fiyatı var.
    Mi5s telefonu 1000 lira gibi fiyata saymışlar. Fiyat olarak normal bir alışveriş.

Ama 2. el ise kandırmışlar yeğeninizi. Hakkınızı aramalısınız.

.
    .
    İphone sıfır, ticaret normal ama işte iphone özentiliği

• ahweto kullanıcısına yanıt
    O zaman bi sıkıntı yok
  • Birkaç önemli detay var.. iPhone 6S Plus 16 GB olan modeliyse eğer yeğeninizin takasladığı, durum daha da vahim. Birde sıfır 6S Plus nereden ve nasıl temin etmiş ? Ben hemen hemen 1.5 sene öncesi alacaktım bulamamıştım kapalı kutu.

Diğer açıdan bakacak olursak. İphone 6S Plus kullanım açısından yeterli bir cihazdır. Kasma donma yaşamazsınız orası ayrı. Mesele bu ticarete değip değmeyecegi.. Ben olsam Xiaomi Mi5S' i satar üste de biraz ekler, duruma göre Mi 8 veya Asus zenfone 5z alırdım.

Bir anlamadığım nokta daha var. İphone 6S ikinci elde 2400 civari satılıyor neredeyse. iPhone 6S Plus 2750 -2900 civari gider duruma göre. Ben, hiçkimsenin kaç yıllık Xiaomi'ye 1000 lira civari fiyat biçecegini sanmam.

Hayrını görsün de gerisi aslında pekte önemli değil.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.