Şimdi Ara

3 Subwooferi nasil baglamaliyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhablar... Yine ben, yine sorun

3 adet Subwooferim var ve 3 ude aktif, 3 ude ayni marka. Ancak 1 tanesi 120w 8ohm, diger 2 tanesi 60w 4ohm.
    Buyuk olanda hem normal +\- ses girisi hemde amfilerdeki terminal tipleri mevcut. Diger 2 ufakta ise yalnizca normal +\- giris tipi var, buyukteki gibi terminaller yok.
    Ornegin bunlari RX-V663 nasil baglayabilirim\baglamaliyim?
    Impedance degerlerindeki farkliligin bana ne gibi eksileri olacaktir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Z4R4R -- 20 Nisan 2010; 0:50:02 >

• Neden kimse cevaplamiyor?
  • demekki kimse bilmiyor
  • bir tanesi yetmez mi?
    3 de bağlarsın. çıkan sesin nasıl olacağı kısaca kaotik duruma daha sonra eğilirim.
    3 SW'rı 3 kanala center ve L+R paylaştırabilirsin.kombinasyon çok.3 SW ünitesini hem aktif hem pasif çalıştırman mümkün ama 60W 2 SW pasif çalıştıramayız.
    +/-, terminal vb. karışıklık olmuş.ben çok iyi anladım da.böyle tasvir olmaz.direkt marka modeli veriniz net cevabı alasınız...
  • Oncelikle ilginiz icin tesekkurler. Siz bu islerin icindesiniz, bir tanesi yetmezmi sorusuna cevap vermiyorum o yuzden
    Tasvir konusunda da haklisiniz, dogru terimin ne oldugunu bilemedigim icin birine isim yazmiyim dedim Dogrularini yazarsaniz ogrenmis olurum bende.

Markalari forumda gecenler gibi degil bendekilerin 1-2 resimle orneklemeye calisayim size;

Buyuk ve tek olan bu;

2 Kucukte bundan;

Terminal dedigimde buyukte okla gosterdigim alandi. +\- dediklerimde normal audio (Kirmizi-Beyaz) girislerini kastetmistim. Kucuklerde o terminallerle, Phase ve Crossover ayarida yok.

Dediginiz gibi kombinasyon cok, L-R olarakta baglayabilirim yada LB-RB de dusunuyorum. Asil sorunum baglantiyi nasil yapmam gerektigi? Ongordugunuz uzre ufak SW leri pasif baglanti yapamiyorum, o halde L-R'yi bagladigim yerlere baglamamaliyim. Peki bu SW lerdeki giris tipinin baglanti noktasi pre-out veya baska bir yermi olacak? Burada kafam karisti. Alttaki resimde bana gosterebilirmisiniz dogru olan cikislari.

Yine aklimdaki bir diger sey backpanel resminde pre-out bolumde SW 1 ve 2 var onlara kucuk SWlari, Center pre-out'ada buyuk olani baglasam? Bunu yaptiktan sonra Center kolonlarimi alttaki buyuk terminallerde Center baglasam kullanabilirmiyim?

Impedance farkliginin bana eksilerinede degisinirseniz, yada baglarken nelere dikkat etmem gerektigine?

• ben olsam küçük sw ları pre out çıkışındaki 1 ve 2 ye bağlardım
    ve büyük olanı stereo olarak front çıkışlarına
    böylece (eğer ki front olarak kullanılan hoparlörler müzik için yeterli bas üretemiyorsa) sub devreye almak için 2.1 yapılmasına gerek kalmadan stereo olarak büyük sub kullanılabilir
    esasında tam tersi bağlamak daha iyi olabilirdi fakat küçük olanlarda stereo girişi yokmuş

yahut the_cantan beyin dediği gibi de olur fakat küçük olanlar pre sub harici bağlanamıyormuş
  • Sn. Murat Bey,

http://forum.donanimhaber.com/m_27499350/mpage_1/f_/key_//tm.htm#27506086 Bu linkte elimdeki komponentlerin listesi mevcut sizde bir goz atin isterseniz.

Oneriniz icin tesekkurler gercekten dediginiz gibi yapilabilir. O halde son olarak ufak olan SW larin baglanti noktasi Pre-Out'lardir DOGRUMU?? Ancak buyuk SW'yi sinema icin Center olarakmi yoksa L-R stereo olarakmi tavsiye edersiniz? Elimdeki L-R ve LB-RB lerim tamamen ayni takim, bas uretme konusunda da pek sorunlari yok gibi.
  • ufak sub'lar pre out bağlanacak evet

ve resimlerden göründüğü kadarıyla ve sizin söylediğinize göre frontların kalitesi iyi
    o halde büyük olan sub centera bağlanabilir
    fakat bu durumda amfiden, center için frekans değerini ayarlamak gerekebilir
    aksi takdirde center'a düşük frekans gitmeyeceğinden subwoofer pek işe yaramayabilir
  • tesekkurler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.