Şimdi Ara

3 Notebook arasında kaldım, sizin önerileriniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    3 Notebook arasında gidip geliyorum. Şu sıralar da zaten en revaçta olan cihazlardan birkaçı bunlar.

ilki Lenovo Y560A 59-037224;
    i7 720QM işlemcili, ATI HD 5730 ekran kartı ve 500GB 7200RPM diske sahip olmasıyla uygun fiyatı birleşince gayet alınabilir gelmekte. O kadar geniş alanda nümerik klavye kullanılmaması; batarya ömrünün çok az olması(notebookcheck'te ortalama internette 2 saat civarında sörf yapıldığı söylenmekte), ekranının dış çevrede aşırı yansımaları göstermesi, görüş açısının çok sınırlı olması handikapları; ekranı konusunda ki dedikoduları da ayyuka çıktı.
    Bunun yanında ekranın parlaklığı bir yazılım tarafından otomatik olarak ayarlanmakta ve merak ettiğim konu bu yazılımın elle kapatalıp kapatılmadığı?

Samsung R580 JS04TR
    i5 işlemcili ancak 430M gibi nispeten orta düzeyde sayılabilecek işlemcisi, kalburüstü ekran kartı GT330M ve 5400 RPM'li diskiyle beni çok da cezbetmese de fiyatı oldukça makul seviyede; bu da kendisini bir türlü aklımdan çıkaramama yol açmakta.
    Bunun yanında oldukça stabil bir makina olduğu konusunda kulaktan dolma bilgilere sahibim. Ancak güncelleğini de çabuk yitirecekmiş izlenimi vermekte benim üzerimde.
    Nümerik klavyesi olması bir anlamda olumlu bir yönü. 4Gb ram konulup 32bit işletim sistemiyle gelmesi de ayrıca garipsenecek bir olgu. ama nedense bir türlü listemden çıkartamıyorum bu cihazı.

HP DV6-3025ET i5-450M
    Samsung'dan biraz daha pahalı ancak işlemcisi 0,20GHZ daha fazla. Multitask olaylarına çok girdiğim için HP bana oradan göz kırpmakta fazlaca. Keza ATI HD 5650si ve 7200 RPM disk hızıyla aklımı çelmeye yetti. Bunun yanında şık bir tasarıma da sahip. Ancak HP'nin de aşırı ısındığına dair söylentiler kulislerde dolaşıyor. Samsung'un aksine 64bit işletim sistemiyle gelmesi avantaj gibi durmakta her ne kadar 3GB ram'i olsa da.

Buradan yola çıkarsak içinde yatan canavarı ve fiyatını düşününce Lenovo en mantıklı tercih gibi gözükmekte bana ama dediğim gibi kusuru da bir hayli var gibi; kullanan insanlara direk danışmak lazım gibi geliyor.
    Samsung bu 3lü arasındaki en zayıf halka olsa da dediğim gibi ben bile çekiciliğinden kurtulamamışım.
    HP ise benim için kapalı kutu modunda. Mavi de olabilir kırmızı da. Ama Samsung'dan iyi olduğu su götürmez bir gerçek.

Bunların ışığında siz olsanız benim yerimde nasıl bir tercih yapardınız?
    Performansıyla göz dolduran ama performansını kaldıramayan Muscle Car kıvamındaki Lenovo mu?
    Tipik bir görselliğiyle cezbeden Samsung mu?
    Özelliklerine bakıp çokça insanın aklını cezbeden HP mi?

Bu arada bu makinelerde görsel düzenleme programları kullanacağımı(Photoshop, Lightroom vs) eklemem de yarar var sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maeglin3 -- 5 Eylül 2010; 12:51:08 >

• birinci ve ikinci arasında secim yapmak zor
  • Lenovo modeli size uygun sanıyorum. İkinci olarak da HP , Samsungu geçmeniz faydanıza. İkisini karşılaştırmak gerekirse

Lenovo + ları :

-HD5730 Ekran kartı 5-6 fps fark
    -180 gb daha fazla HDD
    -1 GB artı ram
    -Ve kullanacağınız programları düşünürsek i7-720m çok büyük bir artı olacaktır sizin için.
    -Fiyat performans dalındaki en iyi ürünlerden

HP + ları

-Tuş aydınlatması
    -Azda olsa daha uygun fiyat
    -Parmak izi okuyucu

Size kalmış ben olsam Bütçenizi aşmayacaksa Lenovoyu alırım
  • herkese salam arkadaşlar yeni bir notebook alacağm fakat hala karar veremedim 1600tl civarlarında hem oyun hem program için uygun bir bilgisayar önerir misiniz ? birde aşağıdaki iki bilgisayar arasındaki farkı anlayanlar varsa yardımcı olabilirler mi?

DV6-3031ET (WW028EA) Pavilion HP LAPTOP i.b. 1477tl
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/pavilion-dv6-3031et-ww028ea-hp-dunyasi-fiyatlari-kampanyali-laptoplar-en-ucuz-dizustu-bilgisayar-modelleri-firsatlari-notebook-taksit-avantajlari,19511.html

HP DV6-3040ST (WW039EA) bimeks 1718tl
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/pavilion-dv6-3040st-ww039ea-hp-dunyasi-fiyatlari-kampanyali-laptoplar-en-ucuz-dizustu-bilgisayar-modelleri-firsatlari-notebook-taksit-avantajlari,18827.html

son olarak aşağıdaki bilgisayarı da hesaba katarsak hangisi alınmaya değer....
    Samsung R580-JS02TR Intel Core i5 520M 1551tl
    http://www.hepsiburada.com/Liste/samsung-r580-js02tr-intel-core-i5-520m-24ghz-4gb-320gb-156-tasinabilir-bilgisayar/productDetails.aspx?categoryid=98&productid=bd750750

• lenovoyu bende istiyorum ama aynı model teknosada var adama sordum 5400rpm dedi aynı modele neden öyle yanlışmı biliyorlar yoksa kafam çok karıştı bunu alırken 7200rpm oldugunu nerden öğrenicez. kutusunda yazmıyor
  • ben golddan sipariş edeceğim ama yurtdışındaki ürün detaylarında da 7200 yazmakta. dilerseniz teknosadaki görevlilerle iletişime geçin. bir yanlışlık yapmış olabilirler.
  • http://shop.lenovo.com/us/notebooks/ideapad/y-series/y560 burdan y560 modeli için tüm lenovo ürünlerini görebilirsiniz.Harddisk konusunda da 7200 rpm yazıyor bilginize
  • quote:

Orijinalden alıntı: shaqzilla

http://shop.lenovo.com/us/notebooks/ideapad/y-series/y560 burdan y560 modeli için tüm lenovo ürünlerini görebilirsiniz.Harddisk konusunda da 7200 rpm yazıyor bilginize

evet i7 lilerin hepsinde 7200rpm yazıyor.
     3 Notebook arasında kaldım, sizin önerileriniz?

• Eğer yanlış görmüyorsam, Türkiye fiyatları daha uygun. * işareti koymuşlar, vergiler hariç anlamına geliyorsa, bir de vergileri ekleyince, iyice şişer o fiyat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Eğer yanlış görmüyorsam, Türkiye fiyatları daha uygun. * işareti koymuşlar, vergiler hariç anlamına geliyorsa, bir de vergileri ekleyince, iyice şişer o fiyat.

ebet katılıyorum hem rpm leride 7200 bak
  • 3025 alacagınıza 3030 alın derım.
  • AMAN AMAN....HP den uzak durun !!!!!

LENOVO Y560 ALIN derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo

AMAN AMAN....HP den uzak durun !!!!!

LENOVO Y560 ALIN derim

hp nin yeni modellerinde kalkmış ısınma sorunu bu arada lenovonun hepsinde 7200rpm olduguna svindm yarın hemen teknosayı arıcam ve kapat yapıcam İNŞALLAH
  • bütçen yetiyosa lenovoyu al daha ucuz bi şey istersen samsung u al derim
  • düşünmeye gerek yok, bu cihazlar arasında Lenovo Y560A 59-037224 açık ara önde...
  • Bende Lenovo'yu almanı tavsiye ederim. bazı sorunları söylemişsin ama diğer laptopları aldığında da Lenovo performansından mahrum kalacaksın.. Bunu unutma
  • bende parayı denkleştirebilirsem lenovo alacağım.bu gün electroworld de baktım ama yoktu.
    i3 y550 yi inceledim muhtemelen klavye takımı filan aynıdır biraz esnek geldi o kadar.
    biraz sevdim, okşadım soğuktu doğrusu.abin nerde gelmedimi hala dedim yok dedi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chamlychaly

bende parayı denkleştirebilirsem lenovo alacağım.bu gün electroworld de baktım ama yoktu.
    i3 y550 yi inceledim muhtemelen klavye takımı filan aynıdır biraz esnek geldi o kadar.
    biraz sevdim, okşadım soğuktu doğrusu.abin nerde gelmedimi hala dedim yok dedi :)

aynı değil sanırım tasarımları
  • HP PVL WW041EA DV6-3035
    HP PVL WN778EA DV6-3030
    HP PVL WN771EA DV6-3025

sizce bu üç üründen hangsi özellik olarak daha iyi ayrıca hepsinde 1gb ati 5650 var ama hepsinin toplam grafik belleği birbirinden farklı bu çok etkiler mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: rrmelihrr

quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo

AMAN AMAN....HP den uzak durun !!!!!

LENOVO Y560 ALIN derim

hp nin yeni modellerinde kalkmış ısınma sorunu bu arada lenovonun hepsinde 7200rpm olduguna svindm yarın hemen teknosayı arıcam ve kapat yapıcam İNŞALLAH

HP nin asıl sorunu ısınması değil....ısınma sorunu i7 ve i5 işlemcili ve üst düzey grafik kartlı TÜM NOTEBOOKLARDA var
    HP nin sorunu kalitesiz (malzeme ve işçilik) bir ürün olması ve diğer markalardan daha sık sorun çıkarmasıdır
    bunun ile ilgili birçok araştırma ve istatistik bile vardır.....HP en sorunlu notebook markasıdır
    yaşadım ve gördüm....zaten tüm dünyada aynı fikirde....maalesef Türkiye bazı şeyleri geç öğreniyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.