Şimdi Ara

3 bisiklet arasında kaldım. Hangisini alsam?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün bisiklet alacağımdan gittim bisikletçileri gezdim. Üç tame bisiklet var ilgimi çeken.

İlki Salcano city fun s 60’dı adam bana suluğu zili kaskı kilidi dahil 1300₺ fiyat sundu. Bu bisikleti deneme şansı bulamadığımdan içime pek oturmadı sizin görüşlerinizi almak için ekledim. V fren 21 vites salcano’nun kendi modelleriymiş hep

İkincisi Bisan MTX 7100 burada da adam bana suluğu zili kilidi dahil 1250₺ fiyat çekti 27.5 inç çift kat jant falan var. V fren 21 vites shimano tourney hep vitesler. Bisikleti biraz sürme fırsatım oldu dağ bisikleti diye geçmesine rağmen yağ gibi aktı fakat hava yağmurluydu yarın bir daha deneyeceğim:

Üçüncüsü ise carraro 220 sportive’di. Adam bana suluk zil ve kilitle birlikte 1300 dedi ki kredi kartı ve nakite aynı parayı istiyor, diğer dediğim yerler nakit hep. Bu bisiklet de 21 vites v fren. Çift kat jant iskelet full alüminyum falan diğerlerinde durum nasıl bilmiyorum bu bisikletin toplam ağırlığı 13kg. Bisikleti bugün deneyemedim ama adam yarın gel hallederiz dedi.

Birde kron tx 150 var kafamda güzele benziyor bu da ama oturduğum yere en yakın kron bayii 35km uzaklıkta o yüzden üşendim gitmeye bakamadım.

Neyse efendim siz bilgili abilerim, kardeşlerim ne yapmamı önerirsiz çok arada kaldım ve bu bisiklet işini bie iki güne bitirmek istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F5C4619C1 -- 19 Ağustos 2019; 19:14:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok fark hissetmemeniz normal. Trekking tarzı şehir bisikletleri dağ bisikletlerine baya benziyor zaten. Salcano'da kilitlenebilir maşa yok anladığım kadarıyla. Süreceğiniz yer düz değilse büyük dezavantaj olur. O Bisan ve Carraro'da var bu özellik. Bisan MTX 7100 bir dağ bisikleti, süreceğiniz yer yokuşluysa dağ bisikleti yorar biraz. Değilse sıkıntı olmaz. Bütçe 1300 civarıysa Carraro 220 bence uygundur. TX 150 gibi 24 vitesli bir bisiklet alabilseniz daha iyiydi ama bayii uzaksa ise servis sıkıntı olacaktır. Tekrar gittiğinizde sorarsınız 24 vitesli, kilitlenebilir maşalı, çift kat alüminyum jantlı, bütçenize uygun bisiklet var mı diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hwarang -- 19 Ağustos 2019; 20:10:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hwarang

Çok fark hissetmemeniz normal. Trekking tarzı şehir bisikletleri dağ bisikletlerine baya benziyor zaten. Salcano'da kilitlenebilir maşa yok anladığım kadarıyla. Süreceğiniz yer düz değilse büyük dezavantaj olur. O Bisan ve Carraro'da var bu özellik. Bisan MTX 7100 bir dağ bisikleti, süreceğiniz yer yokuşluysa dağ bisikleti yorar biraz. Değilse sıkıntı olmaz. Bütçe 1300 civarıysa Carraro 220 bence uygundur. TX 150 gibi 24 vitesli bir bisiklet alabilseniz daha iyiydi ama bayii uzaksa ise servis sıkıntı olacaktır. Tekrar gittiğinizde sorarsınız 24 vitesli, kilitlenebilir maşalı, çift kat alüminyum jantlı, bütçenize uygun bisiklet var mı diye.
    Hocam tx 150’de full alüminyum’du galiba öyleyse carraro’dan tek farkı 24 vites olması ki kron’un servisi her zaman gidebileceğim yerde değil carraro’nun ki evde 5km mesafede ki düz yol sadece diğerinde yokuşta var. 220 sportive’i adamdan ben pazarlıkla kaskı suluğu kilidi falan dahil 1350-1400’e alırım zorlayarak

Edit: 21 vites olmasının çok eksisi olmaz değil mi? Ben yine sorarım gittiğimde adama 24 vites ama bulamazsam alayım bunu diyorum doğrudan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F5C4619C1 -- 19 Ağustos 2019; 20:17:3 >

• O fiyat aralığındakiler alüminyumdur hep. Jantları da öyle. Önemli olan kilitlenebilir maşası olması. 220'de var.

24 vitesli bisikletler yükseltmeye daha açık. Daha çok yedek parça seçeneği var. 21 viteslilere iyi parçalar takmak için jant değiştirmek falan gerekiyor. Bisiklete masraf yapma niyetiniz yoksa önemi yok pek.
  • quote:

O fiyat aralığındakiler alüminyumdur hep. Jantları da öyle. Önemli olan kilitlenebilir maşası olması. 220'de var.

24 vitesli bisikletler yükseltmeye daha açık. Daha çok yedek parça seçeneği var. 21 viteslilere iyi parçalar takmak için jant değiştirmek falan gerekiyor. Bisiklete masraf yapma niyetiniz yoksa önemi yok pek.
    Hocam ben bir parça sıkıntı çıkarmadı mı değiştirmem açıkçası. Bakımını falan yaparım ana yükseltme gibi işlerle uğraşmam o tarz zevklerle uğraşmak için bilgisayar var zaten evde bisiklete de para yetiştiremem

• quote:

O fiyat aralığındakiler alüminyumdur hep. Jantları da öyle. Önemli olan kilitlenebilir maşası olması. 220'de var.

Bu arada teşekkür ederim. Sağolun yardımcı oldunuz vakit ayırdınız

• Rica ederim.
  • Kanka ben de kron xc 100 almayı düşünüyorum asla üşenme bence kron iyi bir marka
  • quote:

Orijinalden alıntı: KadirXc100

Kanka ben de kron xc 100 almayı düşünüyorum asla üşenme bence kron iyi bir marka
    Hocam aldım bile :( sportive 220

Carraro’yu da araştırdım alırken köklü bir markaymış zaten. Bisikleti kullananlarında yorumu da iyi olunca aldım. Pişman olmam umarım. Bir 50 km yaptım şimdilik bir şey yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F5C4619C1

Hocam aldım bile :( sportive 220

Carraro’yu da araştırdım alırken köklü bir markaymış zaten. Bisikleti kullananlarında yorumu da iyi olunca aldım. Pişman olmam umarım. Bir 50 km yaptım şimdilik bir şey yok

Alıntıları Göster
    Ürün bu mu

1073 tl

https://www.hepsiburada.com/kron-xc-100-v-fren-26-jant-bisiklet-p-HBV000003AVGH?magaza=HerkeseBisiklet

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: undermunder

Ürün bu mu

1073 tl

https://www.hepsiburada.com/kron-xc-100-v-fren-26-jant-bisiklet-p-HBV000003AVGH?magaza=HerkeseBisiklet

Alıntıları Göster
    Arkadaşın bahsettiği o evet

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.