Şimdi Ara

3.7V li-poly pil hakkında bir soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • elimde Logitech h800 kulaklık var pilini değiştreceğim 2 haftadır aramadığım yer kalmadı

3.7 v 260mah bir pil

boyutlarıda 6,5x28x28

internette birkaç yer buldum ama onlar çift kablolu(kırmızı siyah) benimkide kırmzı siyahn beyaz şeklinde 3 kablolu .Bu 2 kablolulardan alsam sıkıntı yaşarmıyım

yada muadilini Türkiyede nerde bulurum3.7V li-poly pil hakkında bir soru

• Tek hücreli lipo pillerde şarj için extra bir kablo olmaması gerek, sizin pildeki soket bağlantı şemasına sadık kalarak iki kablolu lipo pile adapte edebilirseniz çalışacağını sanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Baktım da hep aliexpress, amazon linkleri çıkıyor.
  • Bu arada kırmızı + siyah ise - oluyor.

Üçüncü kablo ise dahili termistöre bağlı olup pil sıcaklığının ölçülmesini sağlıyormuş (Bu bilgi şuradan alıntıdır,https://electronics.stackexchange.com/questions/10588/why-are-there-3-pins-on-some-batteries).
  • karadvt K kullanıcısına yanıt
    Onemli birseymi acaba olmazsa ne zarari olurki

• quote:

Orijinalden alıntı: kickergls

Onemli birseymi acaba olmazsa ne zarari olurki
    3. kablo Termistör olmayabilir. Termistöre 2 bacaklıdır o halde soket 4 pinli olmalıydı.Dikkatle kablonun pile girdiği noktadan plastik kaplamayı sökün. Altında küçük bir devre çıkacaktır. Bu devreyi havya ile pil kutuplarından ayırdıktan sonra zarar vermeden almalısınız. Daha sonra benzer boyutta li ion pili bu entegreye lehim yaparak kullanırsınız. Ancak bu işlemi bir profesyonele yaptırsanız iyi olur. Muadilini bulamazsanız tabiki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flap-jack -- 29 Kasım 2018; 4:16:44 >
  • yok hiçbiryerde 3kablolu 3.7v li-poly pil bulamıyorum kafayı yiyeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kickergls -- 29 Kasım 2018; 15:28:38 >
  • Gereği yok kırmızı ve siyahi kullanın sadece.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eski pilini aç içinde mini devre vardır onu sök aldıgın yeni pile tak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karadvt

Bu arada kırmızı + siyah ise - oluyor.

Üçüncü kablo ise dahili termistöre bağlı olup pil sıcaklığının ölçülmesini sağlıyormuş (Bu bilgi şuradan alıntıdır,https://electronics.stackexchange.com/questions/10588/why-are-there-3-pins-on-some-batteries).
    Pillerdeki üçüncü yerin ne işe yaradığını merak ediyordum siz yazarak bilgi verdiniz. Teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Nejdet Delioğlunun G930(yada 935) kulaklık için yaptığı çalışmanın videosuna bakabilirsiniz.

Kullanacağınız batarya li-ion dur li-po değil hocam.

3. Bacak termistöre bağlı diye biliyorum bende. Ben bu yöntemi uyguladım kendi kulaklığımda birkaç aydır kullanıyprum ancak usb yuvası yine bozuldu bende yakın zamanda harici bir şarz devresi ekliyeceğim batarya için.

• quote:

Orijinalden alıntı: DolaBoynumaReis

Pillerdeki üçüncü yerin ne işe yaradığını merak ediyordum siz yazarak bilgi verdiniz. Teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Rica ederim reis. Ben de konu üzerine araştırdım öğrendim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkmon

Nejdet Delioğlunun G930(yada 935) kulaklık için yaptığı çalışmanın videosuna bakabilirsiniz.

Kullanacağınız batarya li-ion dur li-po değil hocam.

3. Bacak termistöre bağlı diye biliyorum bende. Ben bu yöntemi uyguladım kendi kulaklığımda birkaç aydır kullanıyprum ancak usb yuvası yine bozuldu bende yakın zamanda harici bir şarz devresi ekliyeceğim batarya için.
    Değerler uyuyorsa tp4056 ile sarj edebilirsiniz

• kickergls K kullanıcısına yanıt
    Olmaz diyemem ama şarj esnasında pilde aşırı ısınma olursa bu 3. Bacak o riski bertaraf eder.

Kendim yapacak olsam farkli olurdu ama baskasina onemsiz direkt bagla diyemem.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.