Şimdi Ara

3.75 GB ayrılmamış birim, 240 MB kullanılabilir !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

elimde toshiba marka 4 GB mini SD HC hafıza kartı var, kartı uzun bir süredir kullanmamaktaydım. Bu gün baktığımda diskin hafızasının 240mb olduğunu gördüm. envai çeşit biçimleme (fat fat32 ntfs... hızlı normal) yapmama rağmen durumda düzelme olmadı. bu seferde disk yönetimi kısmından sisteme baktım, kart 240mb sağlam 3,75gb ayrılmamış bölüm olarak gözüküyor. ayrılmamış birime sağ tık menüsü altında hiçbir seçenek sağlanmıyor.

resimlerde de göreceğiniz üzere hiçbir şekilde müdahale edemiyorum. bu durumdan kurtulmamı sağlayacak bir öneriniz varsa çok memnun olacağım.

kolay gelsin...

• Şu yazılımı denediniz mi?

HP USB Disk Storage Format Tool
    http://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/HP-USB-Disk-Storage-Format-Tool.shtml
  • çok teşekkür ediyorum tek hamlede halletti sorunumu. merak ettiğin windows neden yapamadı!!!

yeniden teşekkürler
  • Rica ederim.

Gözlemlediğim kadarıyla HDD veya flash belleklerde dosya sistemi ve bölüm bilgilerinin tutulduğu alanlarda ciddi bir sorun oluştuğunda Windows bu alanları göremiyor ve bölümlerin yeniden oluşturulmasında sıkıntılar oluşabiliyor. 3. parti yazılımlar da tam bu aşamada imdadımıza yetişmekte.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.