Şimdi Ara

3+1 evde 4 kişi nasıl kalınır (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
1
Favori
5.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 odayı sadece 2'şer tekli yatak alın ve yatak odasına çevirin. Yatmadan yatmaya kullanırsınız. 2'şer li kalırsınız.

Büyük olan odayı da çalışma odası gibi yapın. Ortaya büyük güzel bir çalışma masası bilgisayar masası vs.

En adaletli düzen bu şekilde olur herkes eşit.

Salon da artık keyfinize göre bilemeyeceğim ne yaparsınız. Ama banyo her türlü sıkıntı.

Bence her şekilde aranızdan birini şutlayın. 3 iyidir.
  • En büyük odayı yatakhane gibi kullanmaktan başka çare yok.

3+1 evde 4 kişi nasıl kalınır
  • her ay taş kağıt makas yapın değiştirin işte biz öyle yapıyorduk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Salona 2 ranza koyun 4 kişi kalın. Bu odada da bir çalışma masası bulunsun.

Diğer odalara koltuk kanepe ve bilgisayar masası koyun, oturacak adam orada oturur çalışır, misafir ağırlar.

La biz KYK'da 6 kişiyiz, diğer tüm odalar ise 8 kişilik

• quote:

Orijinalden alıntı: HaLCoN

beyler bu arada tecrübeli arkadaşlar öneride verebilirse iyi olr

Oda işini nasıl yaparsınız bilmem ama tutacağınız evin ısınması merkezi sistem olmasın ve kapıcısı olmasın.
  • Ben genelde ugur dundar gibi arkadaslarin ogrenci evlerini ziyaret edip 1-2 hafta kalirim. Kotuden iyiye siralama yapacagim.

1- Balikesir 2+1 (11 kisi eve kopek baglasan durmazdi)
    2- Ankara 2+1 (3 bayan + 2 biz)
    3- Yakin arkadasin evi 2+1 (3 bayan ev gayet guzel)
    4- Mersin 3+1 (4 erkek ev cok guzel oldugu icin 4 kisi sorun olmuyordu zaten cok yakin arkadaslar)
    5- Yakin bir arkadasimin evi dubleks 3+1 (3 kisiler ev tam anlamiyla saray yavrusu ogrenci evi demeye bin sahit ister)

İstanbul, antalya gibi kaldigim yerlerde var ama onlar gayet normal ogrenci eviydi. (Ne kotu ne iyi)

• Biri kirayı 100 lira fazla verir, salonu oda yapar. Mutfakta salon görevini görür. Bu kadar basit.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YB)

Ben genelde ugur dundar gibi arkadaslarin ogrenci evlerini ziyaret edip 1-2 hafta kalirim. Kotuden iyiye siralama yapacagim.

4- Mersin 3+1 (4 erkek ev cok guzel oldugu icin 4 kisi sorun olmuyordu zaten cok yakin arkadaslar)
    5- Yakin bir arkadasimin evi dubleks 3+1 (3 kisiler ev tam anlamiyla saray yavrusu ogrenci evi demeye bin sahit ister)

İstanbul, antalya gibi kaldigim yerlerde var ama onlar gayet normal ogrenci eviydi. (Ne kotu ne iyi)

2+1 de 11 kişi sabah işemeye kalktıgını gözlerimin önüne getirdimde 3 ölü 4 yaralı çıkar o evden

• 3+1 de 4 kiişi kalıyoruz . salonuda arkadaşa verdik. misafir geldiğinde biraz sıkıntı olabiliyor oda oda geziyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Herakles.

quote:

Orijinalden alıntı: YB)

Ben genelde ugur dundar gibi arkadaslarin ogrenci evlerini ziyaret edip 1-2 hafta kalirim. Kotuden iyiye siralama yapacagim.

2+1 de 11 kişi sabah işemeye kalktıgını gözlerimin önüne getirdimde 3 ölü 4 yaralı çıkar o evden

Zaten o evde hayatta kaldiysam her yerde kalirim derim hep kendime hocam tuvalet bile degisikti koridorun ortasinda musluk vardi dus yeri ve tuvalet yeri farkliydi (alaturka tuvalet)

• Hepiniz salonda yatın, kalan odaları ortak alan olarak kullanırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: HaLCoN

quote:

Orijinalden alıntı: blackgates

Biz 1+1 de 4 kisi kaldik sen nediyon :)

hala 4 kişimisiniz

Bunu niye atladınız?

• ben kalırdım...
  • 1 kişi salonda kalır , herkes öyle yapıyor , normal durum ,
  • 1+1 evde 3 kişi kalıyoruz biz senenin başından beri. Normalde 2 kişi kalacaktık fakat 3. arkadaş piyangodan çıktı. Hepimiz liseden beri arkadaşız.

1 odayı yatakhane gibi yaptık 3 yatak ve 3 dolap var sadece. Diğer odada ise takılıyoruz.

Öyle aman aman bir derdimiz olmadı hiç. Tartışma vs. hiç yaşanmadı. Fakat yine de tek kişi kalmanın tadı paha biçilemez o yüzden evi değiştirmeyi düşünüyoruz.
  • 2 kişi 1 odada kalsın işte arkadaş, salonda yatılmaz zaten gelen giden sıkıntı olur yatana.

En iyisi 4 tane 1+1 daire bulun hepiniz birini tutun, boş işlerle uğraşmayın en güzeli tek kalmaktır.
  • Bak kardeş ben bi salaklık edip 3+1 eve 3 kişi çıktım.
    Sonraki aylarda 4 kişi oldu sonra 5 sonra 6.
    Bi süre sonra eve geldiğimde yatağımda başkalarının yattığını bile gördüm.
    Balkon desen çöplerden gözükmüyordu tuvalet banyo hiç sorma.

Yani max 2 kişi çık oda çok yakın arkdaşın olsun başka adamı misafir olarak bile 1 haftadan fazla misafir etme (yerleşiyorlar sonra)

Ancak işin güzel tarafı gece uyandığında salonda hiç tanımadığın hatunlarla karşılaşabiliyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peekay

Bende Aydın'a gitmeyi düşünüyorum, yurt hayatına hayatta alışamıyacağım için 2 arkadaş bulmaya çalışıyorum.
    4 kişi gerçekten fazla, yani sonuçta senin kız arkadaşın gelir yada arkadaşların gelir en azından 1 oda sana kalsa orada ağırlarsın diğer türlü sorun olur hemde kalabalık.
    Kira 1200 diyen arkadaş neden öyle dedi anlamadım.
    İstanbulda olsa bile semt zengin değilse en fazla 3+1 700-800 TL

700-800 e ya kömürlükte ya da tuzlada bulursun hocam 3+1'i.
  • Eve çıkmadan önce anlaşıcaksınız herkes şartları kabul edecek coğu kişi 100 lira için 4. kişiyi ister ama 4. kişi ile aynı oda da kalmak istemez girmeden önce madem 4 kişiyi istiyorsunuz o zaman birlikte kalırsınız diceksin.Ayrıca büyük oda 2 kişi kalacak olanlarından bir diğer şey ise öğrenci evinde kalıyorum su ana kadar kız arkadaşlar vs gelmediğinde odasına cekilen görmedim salon kesinlikle 4. kişinin yasam alanı olmamalı.
  • üni de ev e çıkacaklara tavsiyem mutlaka kendi odanız olsun diğer şekilde en iyi anlaştığınız adamla bile sorun yaşıyorsunuz
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.