Şimdi Ara

3 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
241
Cevap
23
Favori
22.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    dediğiniz gibi 6 ay için 180 € dan 126 € a düşmüş fakat bu noel yeni yıl indirimi değil sanırım
    bir de kredi kartının yurtdışına açık olması gerekir mi ? kapalıydı sanırsam bir de döviz hesabı falan gerek yok sanırım kac tl ye denk geliyosa o gun euro

3
    3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ostrvo -- 31 Ekim 2015; 17:07:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ostrvo

dediğiniz gibi 6 ay için 180 € dan 126 € a düşmüş fakat bu noel yeni yıl indirimi değil sanırım
    bir de kredi kartının yurtdışına açık olması gerekir mi ? kapalıydı sanırsam bir de döviz hesabı falan gerek yok sanırım kac tl ye denk geliyosa o gun euro

3
    3

Evet bakın bir indirim olmuş.Fakat bu yılbaşı indirimi değil.Biraz daha bekleyin.Yılbaşına ne kadar yakın alırsanız o kadar iyi.
    Evet yurtdışı alışverişe açık olması gerekiyor.Paypal kullanmak için de aynen.
    eoru cinsinden ödeme yapıyor sanırım.Siz onu Tl olarak ödüyorsunuz diye biliyorum.Ziraat de öyle oluyor.

• Arkadaşlar deneme sürümü var mı bunun sitesinde? Demo gibi, bakamıyorum mobilden
  • quote:

Orijinalden alıntı: olishernandez

Arkadaşlar deneme sürümü var mı bunun sitesinde? Demo gibi, bakamıyorum mobilden

Tabiki var.Öğrenmek istediğiniz dili seçerek email giriyorsunuz ve demo olarak yanılmıyorsam 1.üniteden 1 .konuyu öğreniyorsunuz.Her ünitede 4-5 konu vardı.
    http://www.rosettastone.eu/demo
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    bir de rosetta eu sayfansında info bölümünde gördüm advance için de online subscription varmış denediniz mi hiç bunu program bittikten sonra pre int. ya da intermediate de bırakıyor diye okumuştum yazınızda sonrasında bunu kullanmak fayda sağlar mı gramer de ögretiyor sanırım yanlış okumadıysam .
    3
  • quote:

bir de rosetta eu sayfansında info bölümünde gördüm advance için de online subscription varmış denediniz mi hiç bunu program bittikten sonra pre int. ya da intermediate de bırakıyor diye okumuştum yazınızda sonrasında bunu kullanmak fayda sağlar mı gramer de ögretiyor sanırım yanlış okumadıysam .
    3

Hemen inceliyorum.Evet bu yeni çıkmış.Daha önce yoktu.Bakalım nasıl bir şey yapmışlar.

• quote:

3

Bir türlü bulamadım şu sayfayı.İnfo bölümü yoktur.Linkini verir misiniz?

• quote:

http://www.rosettastone.eu/lp/mplp/?rsi=rm&cid=se-br-gg-sale-EU&language=ebr buyrun

Evet baktım Business (iş) ve normal advanced olmak üzere ikiye ayırmışlar.Eğer alt kısımdaki 6-12 aylık üyelik bölümünü seçerseniz hem iş hem normal advanced için hazırlanmış tüm içeriğe çalışabiliyormuşsunuz.Ayrıca kelime öğrenme uygulaması varmış ek olarak.6 aylık üyelik 240 euro olarak gözüküyor.Bu Avrupa sitesi.Zaten benim bulamamın nedeni Avrupa sitesi olduğu için sanırım.Yeni bir şey fakat çok az bilgi vermişler.Learn More seçeneğini tıkladığımda ek bilgi vermiyor.Bu sadece şuan İngilizce için var sanırım.Hatta onunla ilgili bilgi bile vermemişler.Yılbaşında indirim olursa diğer dillerde varsa alıp inceleme ihtimalim var.

şimdiden keyifli vakitler eğer satın alıp çalışma fırsatınız olursa .yorumunuzu sabırsızlıkla bekliyor olacağım ustam
  • quote:

şimdiden keyifli vakitler eğer satın alıp çalışma fırsatınız olursa .yorumunuzu sabırsızlıkla bekliyor olacağım ustam

Üstte de yazdığım gibi yılbaşında bir indirim olursa ve İngilizce haricinde İtalyanca,İspanyolca,Portekizce olursa alıp kullanabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

quote:

Orijinalden alıntı: olishernandez

Arkadaşlar deneme sürümü var mı bunun sitesinde? Demo gibi, bakamıyorum mobilden

Tabiki var.Öğrenmek istediğiniz dili seçerek email giriyorsunuz ve demo olarak yanılmıyorsam 1.üniteden 1 .konuyu öğreniyorsunuz.Her ünitede 4-5 konu vardı.
    http://www.rosettastone.eu/demo

Girdim fakat demo olarak bir mail gelmedi hesabıma. Sadece sistemin nasıl işlediğin anlatan bir video açıldı

Rosetta stone Advance in Totale den farkı online derslerinin ve oyun alanının olmamasıymış fakat bunlara ek olarak birçok test ile kontrol ve seviye belirleme gibi bir uygulama sunan sadece abonelik sistemi ile satın alınabilen programmış.
    @rat.planet ustam çevirirsen .Sayfayı Türkçe ye çevirdim ama bir de senden dinleyelim belki yararlanmak isteyen arkadaşlar vardır.Yeni eklenen uygulamaları aşagıda sıraladığım şekliyle prt sc ledim.

Rosetta Stone Advance

1-Placements test
    2-CEFR Alignment
    3 Tailored Content
    4-Achievement test
    5-Final progress test

33333

• quote:

Rosetta stone Advance in Totale den farkı online derslerinin ve oyun alanının olmamasıymış fakat bunlara ek olarak birçok test ile kontrol ve seviye belirleme gibi bir uygulama sunan sadece abonelik sistemi ile satın alınabilen programmış.
    @rat.planet ustam çevirirsen .Sayfayı Türkçe ye çevirdim ama bir de senden dinleyelim belki yararlanmak isteyen arkadaşlar vardır.Yeni eklenen uygulamaları aşagıda sıraladığım şekliyle prt sc ledim.

Rosetta Stone Advance

1-Placements test
    2-CEFR Alignment
    3 Tailored Content
    4-Achievement test
    5-Final progress test

33333

Bu bulduğunuz bilgiler hangi sayfadan aldınız?
    Önce oraya bakalım.

[bscfp=]yine official sitesinden . göndermiştim linki orada Compare products kısmı var versiyonları karşılaştırmış ( desktop-subscription-subscription advance). yardımcı olursanız şuan %50 İNDİRİM VAR. AYRICA BİRÇOK DİLDE DE UYGULAMA KULLANIMI VAR. Haberiniz olsun İtalyanca,ispanyolca,portekizce için düşünüyordunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ostrvo -- 5 Kasım 2015; 14:03:19 >
    En kapsamlı sanırım burada varhttp://www.rosettastone.co.uk/advanced/how-it-works
    yazdıklarımda buradandıhttp://www.rosettastone.eu/lp/mplp/?rsi=rm&cid=se-br-gg-sale-EU&language=ebr (compare kısmında)
  • quote:

Rosetta Stone Advance

1-Placements test
    2-CEFR Alignment
    3 Tailored Content
    4-Achievement test
    5-Final progress test

33333

Malesef üstte verdiğiniz linkte belirttiğiniz bölüme tıkladığımda bir şey açılmıyor.
    Şuan bu yeni çıkmış.Asıl satışın yapıldığı Eu sitesinde satışları yok.Siz nasıl buldunuz bilmiyorum.Fakat bu advanced sistemi normal satışın yapıldığı sitede satışları başlamadı.
    Neyse eklediklerinize bakalım .

1.Seviye tespit sınavı:Seviyeniz belirlenip ona uygun bir eğitim müfredatı öneriyor.

2.CEFR(Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı)Uyumlu:Sistem yaygın olarak kullanılan ve birçok bölgede geçerli olan CEFR seviye sistemini kullanıp bunu baz alıyor.Kısacası bu CEFR dediği şey bir dildeki yeterliliğinizi altı seviyeye ayırıyor.
    A1-Beginner
    A2-Elementary
    B1-Pre-İntermediate
    B2-İntermediate
    C1-Upper-intermediate
    C2-Advanced

3.3 Tailored Content:Sizin ihtiyaç ve isteklerinize göre içeriği ve çalışma oturumları(work sessions)düzenleyebiliyormuş.Bu work sessions sanırım canlı görüşme gibi bi şey.Detaylı bir şey yazmamışlar.

4-Achievement test:Başarı ve gelişim testi.Başarı oranınızı ölçerek CEFR sisteminde hangi seviyede olduğunuzu ölçüyorlar.Açıkcası bunun bir yeni ve farklı tarafı yok.İnternetten zaten seviyenizi ölçebilirsiniz.

5-Final progress test:Nihai gelişim sınavı:Bu bölümde ise sizin bu programa başladığınızdan şuan ki durumunuza kadar olan sürede başarı anlamında ne kadar gelişim sağladığınızı gösteriyormuş.Anlayacağınız bitirmeden önce reklamlarını yapıyorlar.Bakın biz sizi nereden nereye getirdik der gibi.

Bu bilgiler çok yetersiz.Kafama takılan birkaç soru var.Bunları siz ve bu konuyu okuyan diğer arkadaşlar da okusun.
    1.Bu kadar reklamı yapılan bir program yeni bir sistem çıkarıyor ve reklamını yapmıyor.Mesela versiyon 3 varken Totale çıktığında ne kadar çok reklamı yapıldı.Sitesi bile hemen değiştirildi.Şimdi ise sitesinde bir değişik yok.Ki bu advanced için yaptıkları değişiklik çok önemli.
    2.Reklamları bu kadar iyi kullanan bir yazılım neden bu yeni sistemini videolu reklamlarla tanıtmamış.Bu da ilginç.hem çok büyük bir yenilik yapıyorsunuz hem de reklam yapmıyorsunuz.
    3.''Sizi o dilde advanced yapacağız''hedefiyle ortaya atılmış bir sistem.Öyle olmasa advanced yazmaz zaten.Peki bu sistemleri ne öğretiyor bize.Deyim,atasözü gibi kalıpları öğretiyor mu? Abartmayın demeyin.Çünkü advanced olan bir insan bunları az çok bilir.
    4.Bize bir vaatte bulunuyur.Sizi advanced yapacağız diye.Peki hangi beceride advanced olacağız? Konuşma becerisi mi? Yazma becerisi mi?(Aslında bunu yapsalar çok güzel olur.Bu alanda online yazılımların büyük eksikliği var.Yazma becerisini geliştiren bir yazılım yok gibi)Okuma becerisi mi? Dil bilgisi mi? Tüm bu becerilerin her biri ayrı bir alan gibi.Bunların hepsini yine eskiden olduğu gibi aynı zamanda öğretiyorsa çok güzel olur.Ama siz eski sisteme benzemeyecek yazmışsınız.Bende sitesini inceleyemediğim için bir şey söyleyemiyorum.
    5.Ve geldik belki de en ilginç noktaya.
    Dİyelim ki siz Almanca öğrenmek için TOTALE alıp 5 level bitirdiniz.İntermediate gibi bir seviyede olursunuz.Sonra bu advanced paketini aldınız.Acaba bu yeni sistem sizi kaldığınız o konuların devamı olarak mı ilerletiyor yoksa daha önce TOTALE çalışmadan Almanca'da intermediate olan bir kişi satın alsa bu advanced paketini bu pakete uyum göstermek te zorlanıyor mu?Demek istediğim daha önce totale derslerinin devamı mı acaba?Ya da devam derslerini içermeyen bir yapıda mı? Bu belli değil.Belki de en belirsiz tarafı bu.
    6.Şimdi diğer bir sorun da seviye atlama sınavlarındaki sihirli değnek soruları.Diyelim ki siz intemediate seviyesinden bu yeni paketi alarak çalışıyorsunuz.Derslere başladınız.Ve testleri çözüyorsunuz.ÇÖZECEĞİNİZ SEVİYE ATLAMA TESTLERİNİ ÇOK BÜYÜK İHTİMALLE DAHA ÖNCE SİZE ÇALIŞTIRDIKLARI KONULARDAKİ KELİME VE BİLGİLERDEN YARARLANARAK SORACAKLAR.VE SİZ HEMEN SEVİYE ATLAMIŞ GİBİ OLACAKSINIZ.Halbuki gerçek hayat böyle değil.Seviyenizin doğruluk ve geçerliliğini tam olarak öğrenmek için internetten birçok kurumun(CEFR uyumlu zaten çoğu,bunun bir esprisi yok)seviye testlerinde eğer aynı sonucu yakalarsanız o zaman seviye atladım diyebilirsiniz diğer türlü size çalıştırdığı şeyleri soran bir sistemin içinde boş yere sevinmiş olacaksınız.Ki Rosetta'nın bu yeni sistemle bunu yapacağına inanmak bana çok zor geliyor.Çünkü Advanced olmak demek diğer seviyelerden çok çok farklı bir konu.İntermediate olan birinin bileceği kelime sayısı az çok belli sayılır.Ama advanced seviyesinde olmak için kelime bilginizin fazla olması gerekiyor.Ve gramer anlamında anlatılmayan bazı ufak ama önemli noktaları siz bir şeyler okudukça farkına varıyorsunuz.Bunlar gramer kitaplarında yer almıyor çoğu zaman.Programın advanced yapma vaadi biraz hayal gibi geliyor bana.

• quote:

En kapsamlı sanırım burada varhttp://www.rosettastone.co.uk/advanced/how-it-works
    yazdıklarımda buradandıhttp://www.rosettastone.eu/lp/mplp/?rsi=rm&cid=se-br-gg-sale-EU&language=ebr (compare kısmında)

Keşke önceden verseydiniz şu sitede.Daha detaylı yazardım.Neyse vakit bulursam akşam daha detaylı bir inceleme yapıp yazarım.

• İnceleme yazısı anasayfaya eklendi.
    Çok teşekkür ederim . Bu arada official sitedeki %30 indirim 6 aylık üyelikte ödeme işlemlerinde düşmüyo fakat 12 aylıkta indirim gerçekleşiyor. Nasıl bildirebiliriz bu durumu .
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.