Şimdi Ara

2si1 'Yılın son' Teknoloji ve Oyun Programı 25.12.2015

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
1.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçtiğimiz hafta bir çok önemli gelişme yaşadık. Space X'in uzaya gönderdiği roketin geri dönüşü, AMD, ASUS ve Gigabyte tarafında açıklamalar, BTK'nın mobil kullanım istatistiklerini açıklaması, Uncharted 4'ün ertelenmesi ve Rusya'da Fallout 4'e açılan dava çok konuşuldu.

Bu konular ve çok daha fazlası bu bölümde sizleri bekliyor. İyi seyirler.

Zen mimarisi, AMD'nin sonraki 5 yılına damga vuracak

Samsung, AMD'nin ekran kartı üretimine talip

Havalimanlarından sonra üniversiteler de Hoverboard'ları yasaklıyor

Asus ve Gigabyte, sanal gerçeklik üzerinde çalışıyor

360 derece maç yayınları yakın, teknoloji başarıyla kullanıma geçti

SpaceX, Falcon 9 ile başarılı olarak dikey iniş gerçekleştirdi

LG akıllı televizyonlarına webOS 3.0 geliyor

BTK, 2015 yılının üçüncü çeyreği için resmi rakamları paylaştı

Vulkan arayüzü son hazırlıklarını yapıyor

Boston Dynamics'den yılın en ilginç videosu geldi

http://www.donanimhaber.com/diger-bilim-ve-teknoloji/haberleri/Boston-Dynamicsden-yilin-en-ilginc-videosu-geldi.htm">

http://www.donanimhaber.com/diger-bilim-ve-teknoloji/haberleri/Boston-Dynamicsden-yilin-en-ilginc-videosu-geldi.htm

Yeni McLaren 675LT Spider kısa sürede tükendi!

Mültecilerin dil eğitiminde “Nao” kullanılacak

AirBar ile dizüstü bilgisayar ekranınızı dokunmatik yapın

AMD Radeon R9 Fury X2 gelecek yıla kaldı

Toyota'dan otonom araçlar için harita sistemi

Oculus Rift'in son sürümü geliştiricilere dağıtılıyor

[anket=78] 

• Önlerden :)
  • tam çay geldi video geldi misss...

• quote:

Orijinalden alıntı: people66

tam çay geldi video geldi misss...

Aynen benimde cay hazir oldu kanki olak mi:)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5dk önce "kesin 21.00'dan önce 2si1 gelir" dedim. Çıktım cips ve kola aldım. Eve geldiğimde video gelmişti :D Final öncesi moral oldu :D

• Rez
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokayaktan

5dk önce "kesin 21.00'dan önce 2si1 gelir" dedim. Çıktım cips ve kola aldım. Eve geldiğimde video gelmişti :D Final öncesi moral oldu :D

Bizide gectin tebrikler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Tşk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seneye izlerim.

• Mesut bey
    Li-po bataryalar sanıldığı aksine çok kolay şekilde atılabiliyor ve zararlı değildir. Ölü bataryaları deşarj ettikten sonra tuzlu suda 2 hafta kadar bekletip atılabilir. Ağır metal içermez diğer bataryalar gibi.

Bu arada kullandığınız quadcopter ekipmanlarını bilmem ancak 2005'ten beri model uçak ve helikopterler ile ilgilenirim. Hiç bir zaman bir bataryanın tek uçuştan sonra kullanılmadığını duymadım. 140 amper çeken 700 boyutunda helikopter sahibiyim.
    Ancak C değeri çok düşük olur ise yani seçilen batarya ekipmanların deşarj akımını karşılayamaz ise batarya şişer veya patlar. Batarya güç kesmez gücü ESC denilen elektronik hız kontrol devresi gücü keser güç kesme ise voltaja göre yapılır. Hücre başı 3.3 voltun altına düştüğünde kesilir. (ESC ye göre değişir kalite, programlama vs durumu)
    Elimde 5 yaşında batarya var tabi ki ilk günkü kondisyona sahip değil ancak herhangi bir şişme vs durumu yok. Yani olay ekipmanlara göre doğru batarya seçimi ve aldığın bataryanın kalitesine bağlı
  • Keyif alacağımdan emin olduğum birprogram daha.

• Pil uçak ile taşınmaz mesut bey. Gemi kullanılıyor.

• güzel bir yayın izlemeyenler varsa kesin izleyin

• Gece izleriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: GylR?

Pil uçak ile taşınmaz mesut bey. Gemi kullanılıyor.

Taşınıyor sen paradan haber ver :)

• "bre insanfsız geldi noktaya kondu"

• Mesut cevik cips ile kola ictigini duymasin :) oyunlara giden zaman hesaplaniyor sonra bakinca cok geliyor ancak tvde dizi izleyenlerin saati tutulsa neler cikar acaba ?

• Keyifli bir programdı..

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Uçaklara pil sokmuyorlar diye biliyorum, hatta yurt dışından getirttiğim xbox one controllerın içinden çıkan iki adet kalem pil kutunun içi açılarak alınmıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: smalsrol

Uçaklara pil sokmuyorlar diye biliyorum, hatta yurt dışından getirttiğim xbox one controllerın içinden çıkan iki adet kalem pil kutunun içi açılarak alınmıştı.

Merhaba,

Yukarıda YasinCC değerli bilgiler vermiş teşekkürler.

Uçağa pil sokulmama konusunu bir kaç kişiden duydum ama hepsi aşırı yüksek kapasiteli bataryalar sokmak istedikleri için sorun yaşamışlar.

Kutuyu açıp pili almaları enteresan olmuş yıllardır uçuyorum ve mikrofon setleri için 10 kalem pil ve telefon için 10000mAh USB taşınabilir şarj cihazım dahil sırt çantamda oluyor. Sorun çıkartmıyorlar.

Zaten pile bu kadar hassas olsalar cep telefonlarını yanımıza alamaz şarjlı hiç bir cihazı uçağa sokamazdık :)

Sevgiler,
    Mesut Çevik
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.