Şimdi Ara

2si1 'Bi garip' Teknoloji ve Oyun programı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
2.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lütfen sadece haber sunun herkes işini yapsın.
  • Mesut bey,

İstanbul da metroda çalışan biri olarak metroları üzerin de su akması gayet doğal hatta suyun akması lazım suyun akmadığı bir metro olamaz cunku tünel yapılırken tünelin bir horum gibi esnemesi ve yıkılmaması istenir bunu gerçekleştirebilmek için tüneller 2,5 metre aralıklarla betonlar bölünür bu aralıklar 15 ile 30 cm arsında boşluklar bırakılır bu boşluklara yandaki betonla deprem anında ayrılmaması için yaylar ile bu boşlukta iki beton brbirine tutturulur ve yay konulan aralık lastık çontalar ile kapatılır. bütün betonlarda bile yaklaşık 30 cm bir delik vardır yamus sırasında su aksın ama tüneldeki betonları baskı yapmaması için bu elikler konur.Yani anlatmak istediğm su akmayan metro olamaz ama yolcular mtroların yaklaşık olarak %75 lik kısımları seyahat için ayrılmıştır bu nedenle suyun akısını yolcu görmez su basıncı fazla olduğunda tünelin diğe kısımlarından akan suyu gören yolcular sizin gibi metroyu su bastı derler. Bunu abartmamak lazım.Dünyanın en buyuk metrosua sahibi olan new york metrosunu bile su bastı diye haberler yapıldı. sonuçta yerin altında çalışan bir ulaşım su olmadan olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: sesslayt

Mesut bey,

İstanbul da metroda çalışan biri olarak metroları üzerin de su akması gayet doğal hatta suyun akması lazım suyun akmadığı bir metro olamaz cunku tünel yapılırken tünelin bir horum gibi esnemesi ve yıkılmaması istenir bunu gerçekleştirebilmek için tüneller 2,5 metre aralıklarla betonlar bölünür bu aralıklar 15 ile 30 cm arsında boşluklar bırakılır bu boşluklara yandaki betonla deprem anında ayrılmaması için yaylar ile bu boşlukta iki beton brbirine tutturulur ve yay konulan aralık lastık çontalar ile kapatılır. bütün betonlarda bile yaklaşık 30 cm bir delik vardır yamus sırasında su aksın ama tüneldeki betonları baskı yapmaması için bu elikler konur.Yani anlatmak istediğm su akmayan metro olamaz ama yolcular mtroların yaklaşık olarak %75 lik kısımları seyahat için ayrılmıştır bu nedenle suyun akısını yolcu görmez su basıncı fazla olduğunda tünelin diğe kısımlarından akan suyu gören yolcular sizin gibi metroyu su bastı derler. Bunu abartmamak lazım.Dünyanın en buyuk metrosua sahibi olan new york metrosunu bile su bastı diye haberler yapıldı. sonuçta yerin altında çalışan bir ulaşım su olmadan olmaz

Merhaba,

İşim gereği dünyanın faklı ülkelerinde metroyu kullanma fırsatı buldum. Hiç birinde kafama su damlamadı veya rutubet kokusu yoktu. Sanırım bu anlattıklarınız sadece bizim metroya özgü şeyler.

Bu arada kafama su damlamadı derken kozyatağı metrosunda bir çok kere yaşadığım bir şeydir. Artık nasıl bir conta veya beton varsa süzgeç mübarek.

Sevgiler,
    Mesut Çevik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mesut çevik sen takma doğuda kaçak kulanildiğini herkes biliyor tabiki düzgün ödeyenlerde vardır.Birde yorum yapmayin haber sunun diyen arkadaşa gicik oldum git o zaman oku haberi sade.

• bu ulkede ,devlette yapilan butun yanlislari soylesek bu forum bu site kapanir mesut bey bunun uzerine bir interet sitesinde calisan editor olarak program yapsanız daha iyi olur.

-milletin parasini çalmak vatan hainliğidir.bunların arkasında durmak , bunlara destek vermek de aynı değerdedir. bunu konuşmakta siyaset filan değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackzeros -- 26 Temmuz 2014; 19:37:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wild Life1

Mesut çevik sen takma doğuda kaçak kulanildiğini herkes biliyor tabiki düzgün ödeyenlerde vardır.Birde yorum yapmayin haber sunun diyen arkadaşa gicik oldum git o zaman oku haberi sade.

Ben de sana gıcık oldum onu napacaz allahın yalakası?Adamın görevi DH Editörlüğü bitti siyaset yapmak istiyorsa girsin meclise burda işi ne?Bu mesajı silmeyi unutmayın!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi killuminati25 -- 26 Temmuz 2014; 19:41:51 >
  • bilgiler için teşekkürler. güzel bi anlatım olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kımyasal

Önceden de uyarmıştım ama hala aynı.Güneydoğu bölgesine dokunuşlarda,teknoloji kulvarınızı aşıp şahsi siyasi eleştirilerinizi yansıtmakta olduğunuzu görüyorum.Sizin göreviniz burada bize teknolojideki gelişmeleri anlatmaktır,eğer işiniz haricindeki görüşlerinizi bu videolarda harmanlarsanız izleyici kitlesine aktarılması gereken teknoloji bilgisi haricinde olayı manipüle etmiş olursunuz.İzleyici kitlesinin ihtiyacı herhangi bir düşünceye,renge,siyasi kimliğe sahip editörler değildir.İyi çalışmalar.

Şimdi yanlış anlaşılmasın kimseye yaranma niyetim yok fakat ben editör olsam sen kimsin de uyarıyorsun diye sorarım ? Senin burada ki yetkin ne ki uyarıyorsun arkadaşım, senin hoşuna gitmeyebilir bazı gerçek yorumlar fakat benim ve yorumlara bakarsak bazılarının da ilgisini çekiyor. Teknoloji sitesi veya oyun sitesi diye başka bir şey hakkında konuşulamayacağı kansına nerden varıyoryorsunuz anlayamıyorum. Beğenmiyorsan bir daha izlemezsin uyarmışmışmış lafa bak, işinize gelmeyince siyaset konuşmayın diyorsunuz bırakın bunları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raven~ -- 27 Temmuz 2014; 0:57:28 >

• Yine güzel program olmuş, Alkan bey de gayet uyum sağlamış gözüküyor.

Dragon Age Inquisition'ın ilk oyunun çizgisinden gideceği söylentisi ortaya çıktığından beri RPG severler bu oyunu büyük heyecanla bekliyorlar. 1 aylık ertelemeyi bizim gibi gerçek RPG'ye aç olanlar için küçümsememek lazım. Hele ki Divinity Original Sin çıkmasaydı halimiz cidden haraptı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musAKka -- 27 Temmuz 2014; 3:04:52 >
  • Bak bak daha iyisi varmış bunu aklınıza koyunmuş, sen 12 yıl önce nerdeydin ozaman niye bırak daha iyisini en berbatını bile yapacak güç yoktu bu hepimizin dediğin devlette, hala siyaset, banane senin çarpık düşüncenden ben senin siyasi düşünceni dinlemeyemi geliyorum buraya programın adı "teknoloji ve oyun" madem öyle teknoloji oyun ve siyaset yapın programın adınıda doğru bir iş yapmış olun.

• quote:

Orijinalden alıntı: killuminati25

quote:

Orijinalden alıntı: Wild Life1

Mesut çevik sen takma doğuda kaçak kulanildiğini herkes biliyor tabiki düzgün ödeyenlerde vardır.Birde yorum yapmayin haber sunun diyen arkadaşa gicik oldum git o zaman oku haberi sade.

Ben de sana gıcık oldum onu napacaz allahın yalakası?Adamın görevi DH Editörlüğü bitti siyaset yapmak istiyorsa girsin meclise burda işi ne?Bu mesajı silmeyi unutmayın!

Bu ülkede biri cikip yiyorsa cok istiyorsaniz cikin karsima siyaset yapalim dedi.(O malum kisi !)

Simdi onun yoldasi mi deyim yandasi mi deyim ne deyim bilemedim. Biri ulke durumu
    ,problemi ile ilgili birsey deyince "siyaset yapiyorsunuz Siyaset yapmak istiyorsanız Sunu yapin bunu yapin" diyor

Biz hükümeti elestiremez miyiz? Kimse problemi dile getiremez mi? Ne siyaset severim ne siyasi ama bir problemi soylemek Hukumeti severler tarafindan neden boyle karsilaniyor anlamiyorum

Meşhur bir cumle var.AK parti mitinginde cüzdanım calinsa "Hırsız var "diye bagiramam

Kimseyi savunmadim. Kimseyi SAVUNMAYİN

• Cumhuriyet tarihinde halka yapılmayan hizmetin 12 yılda 2-3 katını yapan bir hükümete sudan sebeplerle adı teknoloji ve oyun olan bir programda laf söylenmesi beni rahatsız eder tepkimide ortaya koyarım.

Ülke tarihinden haberi olmayan insanlarsınız demekki, geçmişte nelerle uğraştı bu ülkede şimdi 12 yılda yapılanları o saydığınız hiçbir sorunu olmayan ülkelerle karşılaştırıyorsunuz.

Önceki hükümetler zamanında ülkeyi düşünüp halka hizmet yapsaydı şuan bu hükümet onun üstüne koyduklarıyla o saydığınız ülkelerin ilerisinde olurdu buna emin olun.

• Kenidimize gelismekte olan ulke diyorsak bir zahmet koca 12 yilda birseyler degismis olsun.insanlar olumlu olan seyleri biliyor.ne zaman olumsuz birsey soylense

"12 yil once CEHAPE doneminde diye basliyorsunuz"

Ben diyor muyum 12 yil once Etin kilosu 10 liraydi benzin neydi ne oldu diye ?

Bak kardesim yemim ediyorum su siyasetin zerresinden anlamam ama 1 senede beynimi otturduler Bizden once bizden once deyip durmayin nerde yanlis is var kotu olan zamane iktidariyla kiyasliyorsunuz.sizi bu ulke bu zamana kadar iktidarda tutmus digerinden farkin var ve olsun diye %50 oy aliyorsun kendini niye diger partiyle yaristiriyorsun.

Ozgursek ve Kufur Hakaret Asagilayici olmamak sartiyla dusuncelerimiz paylasabiliyorsak Hukumeti savunanlar gibi elestirenler de olacak. Bu is boyle .

Konuyu uzatmayalim lutfen hic yeri degil.

• Fransız ihtilali zamanı mitsubishi klima var çatılarda :D ohh isyan edilmez yaşanır

• 13:20 dk beni çok etkiledi. Polonya da faaliyet gösteren bir Türk şirketi 2 sene içinde İstanbul' un Metro ağından daha büyük bir Metro yapıyor ve yaptıkları işte metallerin, tellerin ucuna dahi tek tek koruma takıyorlar ki üzerine düştü mü sakatlık çıkmasın diye, insana verilen değer olağan üstü ve bu durumu Polonya devleti ayda 4 kere ciddi şekilde denetliyor. Aynı Türk firması Türkiye de yaptığı iş için, kendisi tam 5 kez denetlenme talebinde bulunuyor ve 1 kez bile denetlemeye gelen olmuyor.

İşte bu durum, Soma Maden İşletmesinde 300+ insanın neden öldüğünün apaçık bir kanıtıdır ve işin en üzücü tarafı ise, insanlar hala miting alanlarını doldurup, insana değer vermeyen bu duyarsız devlet yöneticilerini alkışlıyorlar. Bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak en çok buna üzülüyorum ve sinirleniyorum.

İnsan hiç bir şey yapamıyorsa bile, o ölen madencilerin ve ailelerinin hatırına o miting alanlarına gitmez ve o duyarsız devlet yöneticilerini desteklemez.

Milletimiz ne kadar acımasız ve duyarsız olmuş, sanki Soma madeninde 300+ kişi değilde 3 kişi öldü. İnsan şuan devleti yönetenlere bir sorar, Soma Maden İşletmeleri şirketinin sahibi Alp Gürkan neden kodeste değilde dışarıda diye, adamı mahkeme heyeti çağırıyor, adam sağlık sorunlarını bahane edip mahkemeye bile gitmiyor. Sizde mitinglere gidiyorsunuz ve bu duruma seyirci olan şuan ki devlet yöneticilerini destekliyorsunuz. İnsan buna sinirleniyor, buna üzülüyor.

Şuan ki devlet yöneticileri, istedikleri zaman, işlerine geldiği gibi, kanunları değiştirerek, kolluk güçlerini istedikleri şekilde kullanıyorlar. Askere, polise, milletvekillerine operasyon yapıp yıllarca ceza evinde tutabiliyorlar. Üstelik daha mahkeme süreci devam ederken, gözaltı adı altında 3-4-5 sene hapiste yatırılıyor insanlar.

Peki insan bir sorar, tüm bu işlere gücü olan aynı devlet yöneticileri, 300+ kişinin katili olan Soma Maden İşletmeleri şirketinin sahibi Alp Gürkan ve sorumlu diğer yöneticileri için, neden ceza evinin yolunu açmıyor. Neden dışarıda gezmesine, üstelik mahkemeye bile gelmemesine göz yumuyor. Neden? Neden?

Siz hala, otobüs dolusu kitleler halinde mitingleri doldurup, bu kişileri alkışlamaya devam edin. Somada vefat eden madencilerin ailelerini ve geride kalan yakınlarını ne kadar üzdüğünüzün farkında değilsiniz. O mitinglere gitmeden, bir kez olsun, Soma maden işletmesinde bile bile öldürülen 300+ insanı ve yakınlarını düşünün. Ondan sonra o mitinglere gidip, aynı alkışları tutacak mısınız kendinize bir sorun, vicdanınızın sesini dinleyin. İstediğin partiye, istediğin kişiye oy ver ama bu kadar hatası olan kişilerin mitinglerine gitmek ve alkış tutmak nedir ya, üstelik ayranın yok içmeye, donun yok giymeye, otobüslerle miting alanlarına gidiyorsun ve kavurucu sıcağın altında sana bu yaşamı layık gören yöneticileri alkışlıyorsun.

İnsan buna üzülüyor buna sinirleniyor. Çünkü bu ülkede insana, insan hayatına değer verilmiyor ve bir şeyler değişmezse, ülke bilimi kucaklamazsa, verilmemeye de devam edecek.

@Speed-Step

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virtual Reality -- 27 Temmuz 2014; 14:32:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mutluay7

Kenidimize gelismekte olan ulke diyorsak bir zahmet koca 12 yilda birseyler degismis olsun.insanlar olumlu olan seyleri biliyor.ne zaman olumsuz birsey soylense

"12 yil once CEHAPE doneminde diye basliyorsunuz"

Ben diyor muyum 12 yil once Etin kilosu 10 liraydi benzin neydi ne oldu diye ?

Bak kardesim yemim ediyorum su siyasetin zerresinden anlamam ama 1 senede beynimi otturduler Bizden once bizden once deyip durmayin nerde yanlis is var kotu olan zamane iktidariyla kiyasliyorsunuz.sizi bu ulke bu zamana kadar iktidarda tutmus digerinden farkin var ve olsun diye %50 oy aliyorsun kendini niye diger partiyle yaristiriyorsun.

Ozgursek ve Kufur Hakaret Asagilayici olmamak sartiyla dusuncelerimiz paylasabiliyorsak Hukumeti savunanlar gibi elestirenler de olacak. Bu is boyle .

Konuyu uzatmayalim lutfen hic yeri degil.

Senin mantığınla bakarsak hoş mantık denen bişey yokta bi zahmet KOSKOCA 80 yılda da bişeyler değişseydi niye değişmedi?Bide kendi içinde çelişiyorsun hem hükümeti eleştirmeyelim mi diyorsun hem burası hiç yeri değil diyorsun karar ver.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx

13:20 dk beni çok etkiledi. Polonya da faaliyet gösteren bir Türk şirketi 2 sene içinde İstanbul' un Metro ağından daha büyük bir Metro yapıyor ve yaptıkları işte metallerin, tellerin ucuna dahi tek tek koruma takıyorlar ki üzerine düştü mü sakatlık çıkmasın diye, insana verilen değer olağan üstü ve bu durumu Polonya devleti ayda 4 kere ciddi şekilde denetliyor. Aynı Türk firması Türkiye de yaptığı iş için, kendisi tam 5 kez denetlenme talebinde bulunuyor ve 1 kez bile denetlemeye gelen olmuyor.

İşte bu durum, Soma Maden İşletmesinde 300+ insanın neden öldüğünün apaçık bir kanıtıdır ve işin en üzücü tarafı ise, insanlar hala miting alanlarını doldurup, insana değer vermeyen bu duyarsız devlet yöneticilerini alkışlıyorlar. Bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak en çok buna üzülüyorum ve sinirleniyorum.

İnsan hiç bir şey yapamıyorsa bile, o ölen madencilerin ve ailelerinin hatırına o miting alanlarına gitmez ve o duyarsız devlet yöneticilerini desteklemez.

Milletimiz ne kadar acımasız ve duyarsız olmuş, sanki Soma madeninde 300+ kişi değilde 3 kişi öldü. İnsan şuan devleti yönetenlere bir sorar, Soma Maden İşletmeleri şirketinin sahibi Alp Gürkan neden kodeste değilde dışarıda diye, adamı mahkeme heyeti çağırıyor, adam sağlık sorunlarını bahane edip mahkemeye bile gitmiyor. Sizde mitinglere gidiyorsunuz ve bu duruma seyirci olan şuan ki devlet yöneticilerini destekliyorsunuz. İnsan buna sinirleniyor, buna üzülüyor.

Şuan ki devlet yöneticileri, istedikleri zaman, işlerine geldiği gibi, kanunları değiştirerek, kolluk güçlerini istedikleri şekilde kullanıyorlar. Askere, polise, milletvekillerine operasyon yapıp yıllarca ceza evinde tutabiliyorlar. Üstelik daha mahkeme süreci devam ederken, gözaltı adı altında 3-4-5 sene hapiste yatırılıyor insanlar.

Peki insan bir sorar, tüm bu işlere gücü olan aynı devlet yöneticileri, 300+ kişinin katili olan Soma Maden İşletmeleri şirketinin sahibi Alp Gürkan ve sorumlu diğer yöneticileri için, neden ceza evinin yolunu açmıyor. Neden dışarıda gezmesine, üstelik mahkemeye bile gelmemesine göz yumuyor. Neden? Neden?

Siz hala, otobüs dolusu kitleler halinde mitingleri doldurup, bu kişileri alkışlamaya devam edin. Somada vefat eden madencilerin ailelerini ve geride kalan yakınlarını ne kadar üzdüğünüzün farkında değilsiniz. O mitinglere gitmeden, bir kez olsun, Soma maden işletmesinde bile bile öldürülen 300+ insanı ve yakınlarını düşünün. Ondan sonra o mitinglere gidip, aynı alkışları tutacak mısınız kendinize bir sorun, vicdanınızın sesini dinleyin. İstediğin partiye, istediğin kişiye oy ver ama bu kadar hatası olan kişilerin mitinglerine gitmek ve alkış tutmak nedir ya, üstelik ayranın yok içmeye, donun yok giymeye, otobüslerle miting alanlarına gidiyorsun ve kavurucu sıcağın altında sana bu yaşamı layık gören yöneticileri alkışlıyorsun.

İnsan buna üzülüyor buna sinirleniyor. Çünkü bu ülkede insana, insan hayatına değer verilmiyor ve bir şeyler değişmezse, ülke bilimi kucaklamazsa, verilmemeye de devam edecek.

@Speed-Step

Bak bakalım Alp Gürkan kimin malıymış,hangi dergilere ne yazmış bilip bilmeden konuşma.Sizin gibi primci insanlar o somadaki şehitler için bi damla göz yaşı döktüyse namerdim.Ali İsmail üstünden prim yaptınız yetmedi Berkin üstünden prim yaptınız yetmedi siz kendi çıkarınız için ananız babanız ölse timsah göz yaşı dökecek insanlarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi killuminati25 -- 27 Temmuz 2014; 19:46:36 >

• quote:

quote:

13:20 dk beni çok etkiledi. Polonya da faaliyet gösteren bir Türk şirketi 2 sene içinde İstanbul' un Metro ağından daha büyük bir Metro yapıyor ve yaptıkları işte metallerin, tellerin ucuna dahi tek tek koruma takıyorlar ki üzerine düştü mü sakatlık çıkmasın diye, insana verilen değer olağan üstü ve bu durumu Polonya devleti ayda 4 kere ciddi şekilde denetliyor. Aynı Türk firması Türkiye de yaptığı iş için, kendisi tam 5 kez denetlenme talebinde bulunuyor ve 1 kez bile denetlemeye gelen olmuyor.

@Speed-Step

Bak bakalım Alp Gürkan kimin malıymış,hangi dergilere ne yazmış bilip bilmeden konuşma.Sizin gibi primci insanlar o somadaki şehitler için bi damla göz yaşı döktüyse namerdim.Ali İsmail üstünden prim yaptınız yetmedi Berkin üstünden prim yaptınız yetmedi siz kendi çıkarınız için ananız babanız ölse timsah göz yaşı dökecek insanlarsınız.

Hocam, hayırdır. Yine bir ön yargı, yine bir karalama, benim nasıl bir insan olduğumu, hangi görüşte bir insan olduğumu, hangi partilere oy verdiğimi, Ali İsmail ile ilgili ne düşündüğümü, vs. nereden biliyorsunuz da böyle atarlı atarlı ön yargılı yorum yapıyorsunuz. Bu nasıl bir savunma mekanizmasıdır, bu nasıl korkudur. Prim yapmak falan nedir ya, ben böyle şeylere inanmam. Ben, ülkemizde yaşanmış bir olaydan bahsettim, hakikatten bahsettim. Kanlı kömürden bahsettim.

Ben olaylara, sizin gibi komplo teorileri üzerinden değil, hakikat üzerinden objektif olarak bakarım.

Benim hangi görüşte bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğumu bilip bilmeden, bir daha kafanıza göre yorum yapmayın.

Benim için iftar vakti, size de hayırlı iftarlar. Allah orucunuzu kabul etsin.

• quote:

quote:

quote:

@Speed-Step

Hocam, hayırdır. Yine bir ön yargı, yine bir karalama, benim nasıl bir insan olduğumu, hangi görüşte bir insan olduğumu, hangi partilere oy verdiğimi, Ali İsmail ile ilgili ne düşündüğümü, vs. nereden biliyorsunuz da böyle atarlı atarlı ön yargılı yorum yapıyorsunuz. Bu nasıl bir savunma mekanizmasıdır, bu nasıl korkudur. Prim yapmak falan nedir ya, ben böyle şeylere inanmam. Ben, ülkemizde yaşanmış bir olaydan bahsettim, hakikatten bahsettim. Kanlı kömürden bahsettim.

Ben olaylara, sizin gibi komplo teorileri üzerinden değil, hakikat üzerinden objektif olarak bakarım.

Benim hangi görüşte bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğumu bilip bilmeden, bir daha kafanıza göre yorum yapmayın.

Benim için iftar vakti, size de hayırlı iftarlar. Allah orucunuzu kabul etsin.

Objektif bakamamışsın maalesef öyle bir yazmışsın ki okuyan insan Alp Gürkan denen herif sanki hükümetin adamı gibi algılıyor.Halbuki durum öyle değil adam gayette doğanın chpnin yanında olan bi adam.Nasıl oluyor da 1 hafta öncesinden temiz kalpli Kemal beyimizin içine doğuyor böyle felaket olacağı da meclise önerge sunuyor.Alp Gürkan bey gidiyor masonluğun nuru yazıyor filan bunlar hep komple teorisi öyle ya.Neyse zaten şimdi sevgili editörlerimiz veya adminlerimiz herneyse gelir siyaset konuşmanın üyeler için yasak olduğu ama editörlerimizin hükümete bir güzel döşediği teknoloji ve oyun haberleri sunulması gereken ve amacı sadece bu olan videoya eleştiri yaptığımız mesajları bir güzel siler bir DH klasiği...

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.