Şimdi Ara

2si1 '1 Mayıs AKN Bayramı' Teknoloji ve Oyun Programı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
0
Favori
2.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim anlamadigim is mobile gelince bir sene icinde 50 megabiti alabiliyorken(nekadar 375mb vaad edilmis olsada bu basaridir) is fibere gelince neden yillardir yol alinamiyor. Sonucta 4g de fiber altyapisiyla halloluyor

Bu bolumde erdi ile mesut arasindaki atesli sohbette mesut abiyi hakli gorsemde uslup ve baskin olma cabasini yadırgadım. Erdi beyin yerinde olsam ya yartisma cikarir yada kirilabilirdim. Mesut reiz bunu arasira yapiyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fx_57,5 -- 29 Nisan 2017; 1:15:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tunahan abi çok kasma kendi ya. Biz sizi her halinizle izliyoruz. :D

• topçuya para vereceklerine altyapı yapsalardı
    hain herifler

• Forumda bir arkadaş görmüş 283 megabit fena değer değil bende 182 gördüm mesela

Bu netflix'e ait fast.com sitesindeki değerlerde yurtdışı çıkışları hakkında bilgi veriyor.

İnternetin iyileşmesi için atılması gereken 2 adım var video'da bahsi geçtiği gibi;
    1-)Büyük sitelerin ve içerik sağlayıcıların(Google,sony,microsoft,facebook vs.) Türkiyede veri merkezi veya en kötü pop noktası açması lazım.
    2-)Kazıların engellenmemesi lazım ve kurulan altyapıdada süreçlerin hızlanması lazım tüm bağlantıları yapılmış çalışmaya hazır dslam dolabı bile 2-3 aya aktif oluyor rezillik.

• Hasegawa H kullanıcısına yanıt
    Bunun sebebi bence musut bey gibi geri donus veren insanlar. Ben 50 aliyorum 3 e dusuyorum adam 8 aliyor oda 3 e dusuyor adaletsizlik deyip durdu. 8 alan 3 e dussun ben 50 aliyosam 20 ye dusiyim falan dediler. Asil adaletsizlik sana 50 verip cogu insana 8 verilmesi aslinda. Demediler ki sen adama en fazla 8 veriyorsan onu dusurme bile adsl de kotayi simdi kaldirin vdsl de kota kademeli insin 2019 da kalksin diye.

• amd'nin hbm bellek hamlesi olmasa biz daha çok gdrr5 ile devam ederdik.teknolojiyi ilerlemeye zorlayan hep amd,kaymağını yiyen hep başkaları.

ayrıca yurtdışındaki 4g fiyatlarını bende merak etmiştim ve amerikadan bir operatörün canlı desteğine bağlanıp sorularımı sormuştum,türkiyedeki fiyatları söylemiştim ve bizdeki fiyatların baya baya ucuz olduğunu söylemişti.ama konu sabit hatlı internete gelince tam tersi bir tablo ile karşılaşılıyor

• Şu mesut abi yılllardır ihtimalle yerine iktimalle diyor :D

• 312 . kullanıcısına yanıt
    O zaten basli basina buyuk bir hata. Sanki buraya fiber ya da kablonet geldi de biz almadik. Mesut'un yaptigi cok buyuk bir terbiyesizlikti zaten 8 mbit kullanicilarina karsi. Ne demek ben 50 kullaniyorum o 8 kullaniyor. Eminim odedigi para benimkinden 6 kati birak iki kat bile fazla degildir. Verdigim paraya gore aldigim hizmete bakarsan asil benim hizimin hic degismemesi onun 8 e indirilmesi gerekli. Sanki kendi para oduyor bize de onun odedigi paradan komur makarna yardimi yapiliyor gibi davrandi. Erdi bir yana da Mesut bazen cekilmez oluyor. Cok itici davranislari var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasegawa -- 29 Nisan 2017; 4:34:35 >
  • Telekom tüm internet sağlayıcılardan para kazanıyor. Altyapı gelişirse rekabete girmek zorunda kalacak. Kimse durduk yere rahatını kaçırmak istemez. Devlet denetimi olsaydı bu iş 1 senede çözlürdü. 4.5g için talimat geldi oldu bitti. Ne zaman çıkar cumhurbaşkanı derki bu internet altyapısını düzeltin işte o zaman düzelir. Boşa kafa yormayın. Battlefield 4 oynarken alman bebesi yine benden iyi oynayacak çünkü onun attığı her mermi sunucuya giderken benimki telekomun karavanasına takılacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur0785 -- 29 Nisan 2017; 5:12:53 >
  • Ortadaki ne işe yarıyor video lara koyuyorlar çözemedim.Ciddi şekilde antipatik bir kişi.
  • altuntepe2 kullanıcısına yanıt
    Yani tabii bu da bi görüş saygı duyarım ama altyapının da iyi olması lazım, yani sizin dediğiniz gibi olsaydı bu zamana kadar beklemezlerdi en basitinden büyük şehirlerde telefonun çekmediği yerler var. Altyapı zamanında sadece şahısların zengin olması için kurulmuşsa, sürekli olarak yetersiz gelecek. Nedeni bu. Umarım sizin dediğiniz gibi olur

• Erdi reyiz ağzına sağlık. Hislerimize en iyi sen tercüman oluyorsun. Altyapı belediye melediye geçsin o işi. Gelişmiş ülkeler için uzaya uydu fırlatmanın son derece sıradan bir olay olduğu bir zamanda yaşıyoruz. Artık bu akk muhabbetlerini yapmak zorunda kalmamız bile utanç verici.

• Şu İSS ve operatörler kadar yalancı firmalar yok arkadaş.İnşallah 2018 sonunda ya arkadaş AKK kalktı ama şimdi yeni bir uygulamaya geçiyoruz demesinler, yine kullanıcıların belini bükmesinler.Abi yıllardan beri yaptıkları şeyler hep aynı yok benim orada alt yapı yok, yok benim oraya alt yapı kurmam için talep olması lazım.Yok ben sana şu kadar hıza kadar hız veririm.Bunlar tamamen kullanıcıları kazıklama çabalarında.Erdi abinin dediği gibi hükümet bu işlere bakan ayrı kapsamlı donanımlı kullanıcıların dertlerini çözebilecek bir bakanlık kurmalı.Mobilde verdiğimiz paralar la evdeki internete verdiğimiz paralar neredeyse aynı hale geldi.Bütün bu GSM operatörleri ve İSS deli gibi para kazanıyor ama sonuç koca bir sıfır.Zaten kendilerini dünyada en iyi hıza ulaştıkları cabası ayrı bir saçmalık.İnşallah hükümet olarak bu konuda kapsamlı bir çalışmalar yapılır da biz kullanıcılar rahat bir nefes alırız.Daha söylenecek çok şey var ama neyse...

Saygılarımla

• Cam filmlerinin standarda uygun olup olmadigini belirlemek icin cevirmede cama tuttuklari bir alet var. En azindan Rusya'da boyleydi. TR'ye ne zaman gelir bilemiyorum...

• Ne güzel konuştunuz.

• Hasegawa H kullanıcısına yanıt
    Aynen onu diyorum. 8 alabilen adam zaten mecbur olduğu için alıyor. Sen 50'ye 70 lira veriyorsan 8 alan 20 TL ödemiyor. Oda 60 TL ödüyor 8 mbit için.
    Şimdi düşün işte adaletsizlik bunun neresinde. Önceden de dedim hep. Bu işten para kazanan bu tarz insanlar Erdi bey'i ayırıyorum tamamen
    diğer tüm teknoloji siteleri olsun youtuber'lar olsun vs. hepsi bu konuda dik dursaydı kota vs. çoktan kalkmıştı.
    Ama bakın bu konuların videoları bile var bir teknoloji editörü çıkar elini bağlamış önünde kölesi gibi telekom ceo'suna akn ne olucak diye bana sorun diyorlar bende ondan soruyorum kusura bakmayın der gibi sorular sorar, mesut bey'in videoları var yıllar önce bu akn ilk geldiği zamanlar superonline ile sanırım bir video'su var
    orda akn nasıl anlatılıyor bir izleyin rezalet gerçekten.
    Erdi özüağ gibi 10 tane editör olsaydı bu ülkede kota mota kalmazdı bu ülkede.
    Mesut bey gibilere kalsaydı da firmalar yatırım yapmak istiyormuş yalanına kanıp devlet'de kazdırmıyormuş diye diye 2030 olurdu bu akn aynen devam ederdi.

• https://www.donanimhaber.com/Turkcellden-adil-kullanim-kotasiz-internet-paketi-90
    Alt yapı yetersiz dedikçe iyice çıldırttınız. Bu paketi alınca alt yapı şahlanıyor herhalde?Bu paketleri alınca herhalde uzaydan direk altyapı geliyor.Alt yapı yalanından gına geldi artık.

• Mesut:devlet yatırım yapmıyorlar diyor

çevik:devlet yatırım yapmıyorlar diyor, demedim:)

https://www.youtube.com/watch?v=gg_IZQFHS_8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HIGHER -- 29 Nisan 2017; 13:37:52 >

• mesut bey , hakkı alkan yolunda hızla ilerliyorsunuz tebrikler , insanları hor görmek ne oldum delisi olmak vs vs bu herhalde bir yaşam biçimi ömrüm boyunca yapamayacağım bir şey ............

• quote:

Orijinalden alıntı: 312 .

Bunun sebebi bence musut bey gibi geri donus veren insanlar. Ben 50 aliyorum 3 e dusuyorum adam 8 aliyor oda 3 e dusuyor adaletsizlik deyip durdu. 8 alan 3 e dussun ben 50 aliyosam 20 ye dusiyim falan dediler. Asil adaletsizlik sana 50 verip cogu insana 8 verilmesi aslinda. Demediler ki sen adama en fazla 8 veriyorsan onu dusurme bile adsl de kotayi simdi kaldirin vdsl de kota kademeli insin 2019 da kalksin diye.

Adam 50 mbit alıyorsa ona göre para veriyordur. O parayı verenin hızı ona göre düşürülmesi lazım. 30 TL verende 100 TL verende aynı hıza düşmesin.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.