Şimdi Ara

2GB RX550 ile mining yapılır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 7-8 ay önce oyun oynamak için aldığım ekran kartını pek sık kullanmadım şimdiye kadar ve bu mining işine kafayı taktım biraz bu yüzden denemek istiyorum.
    Ancak ekran kartı neredeyse hiç kullanılmadı dolapta durdu şu anda takılı olan sistem 2 çekirdekli işlemcili 667mhz 4gb DDR2 olan bir sistem (elimde Q8300 4 çekirdekli işlemci var)
    Bununla oyun oynamak sistemi aşırı zorlar ama ekran kartını pek yormaz diye düşünüyorum (yormak gibi bir amacım da yok)
    Ancak hesaplama sitesinde 9mh/s kazanıldığını gördüm ki bu da aylık 200 TL ye yakın birşey yapıyor buda lise 2 ye giden benim harçlığımı çıkarmam için yeterli
    Kartı 600 TL ye almıştım (1k ya satıyorum şu anda) satmak yerine mining yapmalı mıyım?
    Yapabilir miyim?
    Dediğim gibi asıl amacım günlük kullanım ve oyun boş durmak yerine mining yapmak bu karta ne kadar zarar verir?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Ethereum mining için bildiğim kadarıyla 2060 altı pek karlı değil, 4gb altında havuz yoktu. Arabayı satıp 3 tane 3070 ile yapacaktım ben de. Arkadaşım 3 adet 2070ti 1 adet 3060 ile yapıyordu enson, 5k getirisi vardı şuan 3k bile yoktur muhtemelen

• Etc kazabilir belki dene bi lolminer ile felan :)

• IItwentysixII kullanıcısına yanıt

2070 yada 2070 super dir o. Yani hepsi rahat 10$ günlük birakir, üzeride olur, degiskendir o degerler. 4 kart ile 300$ üzeri yapar. Dolar 13,8 civari bir degere sahip oldugundan en asagi 4100 ortalama 4500, belki 5000 getirisi olur.

Konu sahibi,

2gb lik kartlarla cok sinirli mining cesidi oldugunu hatirliyorum, etc gibi birsey vardi galiba. Etherium olmaz zaten. Diger meshur coinleri de zannetmiyorum. Eth olmayinca digerlerinide gec zaten. Eth da 4gb lik olsa o kart o zaman 0.4 dolar civari gunluk getirisi olur o da 12dolar yapar bunun 4 dolari elektirige gitse, sana aylik 8 dolar kalacakti. Ama senin kart 4gb degil. Sisteminde mining icin uygun degil, cok eski bir sistemin var, onun kondisyonu bu isleme yetmez. Uzun soluklu bir maraton gibi düsün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kunGFu kullanıcısına yanıt
    Şuan için nasıldır piyasa bilgim yok. Bahsi geçen konu 5 6 ay öncesindeydi. 2200liraya kadar düştüm diyordu. Ben de plotlamadan sonra 4 gün chia mining yapıp 0.1xch düşürdüm çekildim. Ama o satmaya bile kafayı koymuştu. Super olabilir kartı bilmiyorum. Ama bana göre olmadığı kesin 😀

Konu sahibi için; 2gb kart ile zor, aylık 200 300 lira için değmez, 2 3 gün kahve işletsen sana zaten 200 lira para verirler. Ailene de yüklenmemiş olursun hem.

• IItwentysixII kullanıcısına yanıt

Arkadaşınızın 3 adet 2070 Super ve 1 adet 3060 ile şu an ki aylık kazancı 4217 TL (elektirik masrafı çıkınca)

2GB RX550 ile mining yapılır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vista1 -- 11 Aralık 2021; 16:20:17 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.