Şimdi Ara

2GB EKRAN KARTI İLE DÜŞÜK FPS

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler arkadaşlar, herkese iyi forumlar.

Ben hp laptop kullancısıyım bilgisayarı alalı neredeyse 1 sene oluyor ve geçenlerde ilk defa steamdan bir oyun indirdim (ets2) sırf indirime girdiği için pc'yi denemek amaçlı aldım. bilgisayarımın özellikleri:
    8gb ram, 1tb disk, 8 gb ssd, i5 7200 u
    Ekran kartım nviada 940mx 2gb ekran kartı.
    Vatandan bilgisayarı aldığımda gta5'e kadar bütün oyunları çok rahat oynayabileceğimi orada ki görevli söyledi ama ets2 girdiğimde en yüksek ayarları açıyorum şaka gibi ama sadece 8 fps'de oynayabildim en düşük ayarlarda oynanıyor ama tadı yok. Driverlar güncel sizce bilgisayarın bir sorunu olabilir mi ? ya da 940mx ancak bu kadar mı götürür yardımcı olursanız sevinirim

• Üzmek istemem ancak malesef 940mx o kadar götürür.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 64bit, 4000mhz ekran kartı isterse 15gb olsun yine en yüksek ayarları açamaz. Ekran kartının iyi olup olmadığını belirleyen tek etmen gb değildir.
  • https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-940MX.156033.0.html

burdan karşılaştırabilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX1050 128-Bit DX12

bu ekran kartı hakkında ne düşünüyorsunuz hocam? Bir gamebook bakıyorum ama karar veremedim

bir de mx150 var ama 64 bit. uzun vadede çok can sıkıcı bir ekran kartı gibi görünüyor. mx150 li notebook alıp oyunları orta ayarda mı oynasam yoksa 1050 alıp keyfime mi baksam bilemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phorever -- 28 Ocak 2018; 23:4:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: phorever

4GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX1050 128-Bit DX12

bu ekran kartı hakkında ne düşünüyorsunuz hocam? Bir gamebook bakıyorum ama karar veremedim

bir de mx150 var ama 64 bit. uzun vadede çok can sıkıcı bir ekran kartı gibi görünüyor. mx150 li notebook alıp oyunları orta ayarda mı oynasam yoksa 1050 alıp keyfime mi baksam bilemedim

1050'ye para vermektense biraz zorlayıp 1050ti almak daha mantıklı. Performans ciddi oranda fark ettiriyor.
  • gtx 1070 bile sorun çıkarıyor ets 2 de oyun bozuk
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.