Şimdi Ara

29 MTB İçin Lastik Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
3.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 29' NG650 bisikletim var. Üzerinde dişli 2.1 lastikler mevcut. Ben bunu şehir bisikletine çevirmek istiyorum. Dişsiz lastik önerisi istiyorum sizden. Çiftine en fazla 100 lira verebilirim.

• 700x35 lastikler uyar mı mesela? Bunların kalınlık ölçütü nedir? 1.50 vs...

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=127225
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=130460
  • Vittoria Rondeur al keyfine bak. 3 bin km gidipte hiç patlatmayan bir sürü insan tanıyorum. Arizeye de sokabilirsin. Diken vs küçük şeylere karşı direnci yüksek patlaması için çivi ya da cam olması lazım. Gayet sağlam bir lastik. Adeti 44 tl gibi bir fiyatı vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noktape

Vittoria Rondeur al keyfine bak. 3 bin km gidipte hiç patlatmayan bir sürü insan tanıyorum. Arizeye de sokabilirsin. Diken vs küçük şeylere karşı direnci yüksek patlaması için çivi ya da cam olması lazım. Gayet sağlam bir lastik. Adeti 44 tl gibi bir fiyatı vardı.

Usta bahsettiğin lastik bu mu? Yalnızca bu sitede bulabildim.

http://www.decathlon.com.tr/700x35-C-Adventure-SehirArazi-Bisiklet-Lastigi,PR-15171.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şehr-i Hüzün

quote:

Vittoria Rondeur al keyfine bak. 3 bin km gidipte hiç patlatmayan bir sürü insan tanıyorum. Arizeye de sokabilirsin. Diken vs küçük şeylere karşı direnci yüksek patlaması için çivi ya da cam olması lazım. Gayet sağlam bir lastik. Adeti 44 tl gibi bir fiyatı vardı.

http://www.decathlon.com.tr/700x35-C-Adventure-SehirArazi-Bisiklet-Lastigi,PR-15171.html

Evet sadece Decathlon'larda satılıyor.
  • quote:

quote:

quote:

Evet sadece Decathlon'larda satılıyor.

Yalnız site ne havale ne de kapıda ödeme kabul etmiyor. Şunlar arasından hangini seçerdiniz?

SCHWALBE ROAD CRUISER
    MAXXİS OWER DRİVE

Bir de şöyle salcano city serisindeki lastik var. Ucuz yollu.

Link
  • Shwalbe'yi tavsiye ederim. Maxxis hakkında bir bilgim yok.
  • quote:

Shwalbe'yi tavsiye ederim. Maxxis hakkında bir bilgim yok.

Eyvallah. Peki iç lastik almama lüzum var mı? NG650 nin kendi iç lastikleri ile uyar umarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jantinizin olcusunkac 622x yazar ona gore lastik tavsiye edelim

• quote:

quote:

Shwalbe'yi tavsiye ederim. Maxxis hakkında bir bilgim yok.

Eyvallah. Peki iç lastik almama lüzum var mı? NG650 nin kendi iç lastikleri ile uyar umarım.

1,5 dan büyük ise gerekmez ama lastik eni 1.5 ve daha ince ise değiştirmek gerekir.
  • PwaGG kullanıcısına yanıt
    Arkadaşdaki bisikletin aynısına bende sahibim ve aynı arayış içine bende girmişken konusu çok güzel oldu

Lastik'deki ölçü 622x21.4 olarak yazmaktadır patlamaya karşı direnci olursa çok iyi olur. Ayrıyettten bir sele'de alacağım .Profiliniz kapalı o yüzden göremedim izmir'deki joker bisiklet için ne düşünürsünüz oradan hem alışveriş hemde bakım düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: C3nK35

Arkadaşdaki bisikletin aynısına bende sahibim ve aynı arayış içine bende girmişken konusu çok güzel oldu

Lastik'deki ölçü 622x21.4 olarak yazmaktadır patlamaya karşı direnci olursa çok iyi olur. Ayrıyettten bir sele'de alacağım .Profiliniz kapalı o yüzden göremedim izmir'deki joker bisiklet için ne düşünürsünüz oradan hem alışveriş hemde bakım düşünüyorum

700x35-40 lastikler en ideali
    İzmirden birtek kadans bisikletle alisverisim oldu oda sanalpazar uzerinden

• Şuanki lastikler 2.1 kalınlığında. İç lastik değişmem gerekiyor mu yani? Öyleyse bir de iç lastik tavsiyesi istiyecem.

• quote:

Şuanki lastikler 2.1 kalınlığında. İç lastik değişmem gerekiyor mu yani? Öyleyse bir de iç lastik tavsiyesi istiyecem.

İç lastikler arasında kalite farkı pek olmaz. Uzun siboplu olursa hava basarken daha kullanışlı olur onun dışında pek bir fark yoktur.
  • Arkadaşlar bugün biraz lastik araştırdım ama gördüğüm bütün modeller dişliydi bende almadım önümde 2 seçenek kaldı

Opsiyon 1 decathlon Sire Vittoria 700x35c

Opsiyon 2 rubena 700x35 c

Rubena için çok iyi şeyler söylenmiyor ama adamlar reklam ve resimlerinde patlamaya karşı dayanıklıyız diyip duruyorlar . Açıkcası baya bir kararsız kaldım decahthlondaki 20 lira fiyat farkına değer mi sizce
  • quote:

Arkadaşlar bugün biraz lastik araştırdım ama gördüğüm bütün modeller dişliydi bende almadım önümde 2 seçenek kaldı

Opsiyon 1 decathlon Sire Vittoria 700x35c

Opsiyon 2 rubena 700x35 c

Rubena için çok iyi şeyler söylenmiyor ama adamlar reklam ve resimlerinde patlamaya karşı dayanıklıyız diyip duruyorlar . Açıkcası baya bir kararsız kaldım decahthlondaki 20 lira fiyat farkına değer mi sizce

Evet değer :D butceniz kisitliysa 2. Ellere de bakabilirsiniz ama lastik 2, elde alinmamasi gereken bir parca

• PwaGG kullanıcısına yanıt
    Yok 20 lirasında değilim daha farklı bir tavsiyeniz var ise onuda görmek isterim
  • quote:

Yok 20 lirasında değilim daha farklı bir tavsiyeniz var ise onuda görmek isterim

CST C1446 bakabilirsin :D
    Ama vitto saha iyidir

• Size tavsiyem mumkun oldugunca kaliteli marka lastik alin. sizdeki ayni model bisikletten arkadasim lastigi yarildigi icin cstnin slick lastiklerinden takti, bisikleti yol tutmuyor ve ozellikle yagmurda surulemez duruma geliyordu bircok kez tehlike atlatti. sonra eski lastiklere mecburen geri dondu aynisini 26 jant mtb bisikletimde bende yasadim ucuz ince lastik taktim kuru neysede yagmur yagdiginda cok kotuydu hic yol tutmuyordu ucuz lastikler naylondan uretildigi icin yol tutuslari cok kotu simdiki bisikletimde continental touring plus marka lastik var 28*1.60 700-42 bilerek almadim bisikletin uzerinde geldi yagmurda camurda oyle guzel bir yol tutusu varki nerdeyse kuru havada gidebildigim gibi gidebiliyorum yagmurda yola zamk gibi yapisiyor patlak korumasida cabasi ...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Size tavsiyem mumkun oldugunca kaliteli marka lastik alin. sizdeki ayni model bisikletten arkadasim lastigi yarildigi icin cstnin slick lastiklerinden takti, bisikleti yol tutmuyor ve ozellikle yagmurda surulemez duruma geliyordu bircok kez tehlike atlatti. sonra eski lastiklere mecburen geri dondu aynisini 26 jant mtb bisikletimde bende yasadim ucuz ince lastik taktim kuru neysede yagmur yagdiginda cok kotuydu hic yol tutmuyordu ucuz lastikler naylondan uretildigi icin yol tutuslari cok kotu simdiki bisikletimde continental touring plus marka lastik var 28*1.60 700-42 bilerek almadim bisikletin uzerinde geldi yagmurda camurda oyle guzel bir yol tutusu varki nerdeyse kuru havada gidebildigim gibi gidebiliyorum yagmurda yola zamk gibi yapisiyor patlak korumasida cabasi ...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.