Şimdi Ara

284TL - Halo S12(2-pack) 5GHz/2.4GHz AC1200 Tüm Ev Wi-Fi Sistemi (Tükendi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
13
Favori
8.145
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mercusys Halo S12 (2-pack) AC 1200Mbps Tüm Evi Kapsayan Wi-Fi Mesh Sistemi
    https://www.hepsiburada.com/mercusys-halo-s12-2-pack-ac-1200mbps-tm-evi-kapsayan-wi-fi-mesh-sistemi-p-HBV00000U2C2B?url_src=ios-product-detail

Ürün Hakkında;

https://www.mercusys.com/tr/product/details/halo-s12(2-pack)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HULKBABA -- 18 Ağustos 2022; 8:45:28 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Wifi iptal etmeden de olur değil mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahseer898

Wifi iptal etmeden de olur değil mi

evet oluyor. iki ayrı wifi olur evde.

• Olur hocam ama bu kutulardan birini modemin dibine koyuyorsun ve icinden çıkan ufak bir kablo ile modeme bağlıyorsun. Wi-Fi adını modeminkinden farklı verirsen hiç sorun olmadan kutular üzerinden yeni isimle dağıtabilirsin.
    Aynı adı verirsen bu sefer laptopun mesela bi kutuya bi modeme bağlanıp durabilir. O yüzden kapatmanı tavsiye ederim.

• Modem alacak kişiler en ucuz modemi alıp bununla kullanır. İyi bir modemi varsa xianomi wifi repeater daha hesaplı olur. 100 civarında bulunuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu cihazlar yeteri kadar iyi çekim alanı gücü sunmuyor daha çok küçük evler için uygun eviniz büyükse

https://www.akakce.com/router/en-ucuz-tenda-ac5-v3-3-port-1200-mbps-fiyati,751862872.html

bu veya benzer cihazlar kat kat daha iyi çekim alanı sunuyor

• Bir çok ürün denedim, xiomi repeater de kullandım pro sunu. Prize taktiğim yerden çıkardığımda daha hızlı bağlandım. Powerline lar kullandım max 60mbit aktardı.

25mbit internet varsa evde tabi daha ucuz alternatifler var. Ama 100mbit internet olduğunda verimsizlesiyor.

Bu ürün en ufak bir eksiklik yaşatmadı. Göbek bağım yok ürünle ama tavsiye ederim :)

• HULKBABA H kullanıcısına yanıt

hocam mesh olmasının routerdan farkı nedir. xiaomi 4c var açıkcası memnun değilim

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetsoul

hocam mesh olmasının routerdan farkı nedir. xiaomi 4c var açıkcası memnun değilim

MESH hem bir bütünlük sağlıyor, hem de ev içinde gezerken bir kutudan ötekine geçiş yaptığında kesintisiz kullanmaya devam ediyorsun.

Hocam bunu izleyebilirsin:

Ek olarak da bu özelliğe sahip;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HULKBABA -- 24 Ekim 2020; 11:6:53 >

• Bu ürün duvara asılabiliyor mu? Evim dubleks ve her iki koridora ve antrelere yerleştireceğim. Prizler malesef yerden 40 cm yükseklikte.

Deco M4 (1300 TL civarında) kovalıyordum gigabit ethernet dolayısıyla ama bundan da 2 adet alıp 4'lü sistem(600'e geliyor) kursam mı acaba diye düşünmedim değil.

Bir de şunu sorayım hazır mesh'ciler buradayken:

Diyelim ki ilerde internet hızımız(hayal işte) 1000 mbps oldu. Bu sisteme 1 adet gigabit ethernetli Deco M4(sonuçta ikisi de Tp-Link) gibi farklı bir mesh sistemi eklenebilir mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BLacKeLDiaBLo -- 24 Ekim 2020; 11:30:15 >
  • BLacKeLDiaBLo kullanıcısına yanıt
    Hocam direkt arkasında duvara asmak icin bir düzenek yok ama o isi de çift taraflı bant ile halledersin. Çok hafif kutular. Daha sağlam olsun dersen tablo asmak icin olanlar var, cirt cırtlı.https://www.hepsiburada.com/command-17201-4pk-orta-boy-cirt-cirt-bant-pm-hrecz9309044 bu kökten cozer isini.

Yani bunu almayıp baska ürün de alsan aklında bulunsun.

Gigabitlere çıkacaksan tamamını deco yapmanı öneririm ama tabi fiyat farkı çok yüksek. Aksi taktirde deco nun arayüzünde repeater özelliği var ise mesh destekli, o şekilde de gigabit ı aktarabilirsin. Ama tek bir üründe kalmayı daha doğru buluyorum bu tarz durumlarda. Çünkü mesela biri gittiğinde öteki anında devreye giriyor vs, birbirleriyle haberleşiyorlar sürekli. Ötekiyle olduğunda senkronizasyon kaçıyor.

• Merhaba Zyxel vdsl modem kullanıyorum Çok fazla ip çakışması oluyor bu Sorunumu çözer mi

• halil_tuyun48 kullanıcısına yanıt
    Firma satıcısı gibi oldum ama soruna cevap vereyim hocam :)

Modemin Wi-Fi özelliğini kapattığından, ve wireless bağlantısı kutulara olduğundan, DHCP rolünü bu kutular üstlenecek. Dolayısıyla tek bir DHCP server üzerinden ip rezervasyonu yapılacak ve çakışma sorunun kalmaz.

Not: Modeme Ethernet den bağlı bir cihaz varsa, modemin DHCP serverini kullanır. Orda da ürün şöyle ilerliyor, 192.168.0.100 den başlatıyor ip dagitmaya. Dolayısıyla modemde 192.168.0.1 ile 99 arası DHCP sunucu ip araligini ayarlarsan yine sorun kalmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HULKBABA -- 24 Ekim 2020; 14:7:29 >
  • Bunun 300'lükleri var sanırım S3 diye geçiyor ve 150 TL civarında bulunabiliyor 2'lisi. Onlardan 2 tane alıp, 4'lü sistem kurmak mı daha mantıklı olur, yoksa S12 daha mı anlamlı olur? Ev dublex, üst katta bir wifi sorunu var. Xiaomi Repeater var, işimizi kısmen çözüyor ama diğer problemler sebebiyle, böyle bir sistem değişikliğini düşünüyorum.

Diğer problemleri açmak gerekirse; evde Süperonline fiber var, modem beyaz olan (huawei sanırım). Bu cihaz garip işler yapıyor. Bazen sanki uyku moduna geçiyor gibi. Cepten bağlanırken takılı kalıyor (twitter vb. video oynatırken çok sorun oluyor), sonra açılıyor filan. Evde çok fazla cihaz var wifi, cep telefonları (3), Ipad'ler (3), laptoplar (2), masaüstü, Xiaomi repeater, mi box, xiaomi hava temizleyici, xiaomi robot süpürge filan. Bu sayıda unuttuklarım illa vardır ve IOT geliştikçe artacağı kesin. Benim anladığım modem kaldırmıyor ya da bilemediğim bir sebeple takılıyor. Çünkü cepten wifi kapa aç yapınca hemen giriyor. Superonline modem konusunda birşey yapamadı. Ben de kendi çözümümü bulmaya çalışıyorum.

Modemi böyle takılan oluyor mu arada? Oluyorsa nasıl çözdünüz?

Son sorular: bu kadar cihazda, bahsedilen Mercusys sistem patlar mı? Yoksa sıkıntısız devam eder miyiz ? Evde bina teknolojisi olarak perde beton bolca var (yüksek bina). Perde betonlardan geçerken sorun oluyor mu bu mercusys ?

• 2.4 ghz i var ikili bende. sürekli bağlantı kopuyor pek sağlıklı bir alet değil

• ray2 R kullanıcısına yanıt
    S3 ler 2.4ghz olması gerek. Artik 5Ghz devri.
    Ben de bir IT’ci olarak bugune kadar kullandığım tüm repeater, extender, powerline ürünlerini hepsini satıyorum, sadece bundan 2 tane 160m2 ye yettiğini gönül rahatlığıyla söyleyebiliyorum. Bir iki post yukarıda video paylaştım MU-MINO ile ilgili. Sizin sorun büyük ihtimalle çok cihazın olup darboğaz yaşanmasından. Modemin Wi-Fi i iptal olacağından, o sorun tekrar yaşanmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HULKBABA -- 24 Ekim 2020; 14:17:24 >
  • evin dsuvarlar kalınsa naparsan yap işe yaramıyor. yani yarıyor tabi ama kopmalar istikrarsılıklar çok oluyor. bizim duvarlar öyle. artık en sonunda 20 metre kablo çekmek zorunda kaldım modemden

• HULKBABA H kullanıcısına yanıt
    Evet bu 3M'in bantlarından evde vardı. Çocukların duvar hot wheels oyuncakları için kullanıyordum. Hiç aklıma gelmemişti. Dediğiniz gibi hafifse çok rahat iş görür. Teşekkürler cevap için!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HULKBABA

S3 ler 2.4ghz olması gerek. Artik 5Ghz devri.
    Ben de bir IT’ci olarak bugune kadar kullandığım tüm repeater, extender, powerline ürünlerini hepsini satıyorum, sadece bundan 2 tane 160m2 ye yettiğini gönül rahatlığıyla söyleyebiliyorum. Bir iki post yukarıda video paylaştım MU-MINO ile ilgili. Sizin sorun büyük ihtimalle çok cihazın olup darboğaz yaşanmasından. Modemin Wi-Fi i iptal olacağından, o sorun tekrar yaşanmaz.

EKIM25 Kodu ile 284 TL ye alınabiliyor. Başlığa ve ilk mesaja akleyebilirsen iyi olur.

• alperkaya90 kullanıcısına yanıt
    5dk önce almıştım iptal ettiğime değmez sanırım. Yinede teşekkürler.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.