Şimdi Ara

280 mm AIO sığacak kasa önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elimde Corsair 400r kasaya sahibim. Almış olduğum Arctic Liquid Freezer II 280 AIO maalesef anakart sebebi ile sığmadı. Kasada biraz eski olduğu için yeni ve daha kullanışlı bir kasa almak istiyorum.

Be Quiet Dark Base 700 ve Phanteks P600s güzel kasalar ama biraz pahalılar. Be Quiet 500dx'in siyah olanı stokta kalmamış. Bu kasalara benzer 1000TL'ye kadar kasa önerisi yapabilir misiniz?

• Kan Turalı K kullanıcısına yanıt
    Anakartınız mATX ise 2 yıldır kullandığım bu kasayı önerebilirim. Sapphire Nitro 5700xt SE ve Silverstone 280mm sıvı soğutma ile kullanıyorum.

Xigmatek Aquila 120x140mm Fanlı Mini ATX Siyah Kasa (CCD-14ABW-U01)https://www.hepsiburada.com/xigmatek-aquila-120x140mm-fanli-mini-atx-siyah-kasa-ccd-14abw-u01-p-BD801484?magaza=Hepsiburada
  • Kan Turalı K kullanıcısına yanıt
    Benim soğutucu 240’mış 280 sığarmı bilemedim şimdi..
  • Corsair 465x başka model bakma
  • @denorath

Anakartım ATX formunda. 280 sığsa bile olmaz.

@The lost

Kasaya baktım da 180 mm psu desteği var. Corsair HX1200 kullanıyorum. Kasaya sığmayacak o yüzden olmuyor.
  • Bulabildiniz mi uygun bir kasa?
  • Kallig kullanıcısına yanıt
    Fiyat olarak uygun bulamadım. O yüzden P600s aldım. Kasanın üst kısmına 65mm radyatör+fan montajına izin veren bu fiyat aralığında başka kasa yok.
  • cok guzel kasa hayirli olsun. yilbasinda 900tl idi. su an 1600 filan galiba malesef.
  • Hayırlı olsun.
  • Teşekürler arkadaşlar. Daha iyisi sizlerin olsun.

RGB ile aram olmadığı için kapalı panel aldım. QP'de 1440 TL idi. Ertesi gün elime ulaştı.

Hoşuma giden bazı özellikleri var. Onları belirtmek isterim.

Ön kapak,üst kapak ve yan panellerin içi ses yalıtımı için kaplanmış.

Fanların sabit delikleri yok. İstediğiniz konuma yerleştirebiliyorsunuz.

Anakartın konulduğu yer ile üst panel arasında 65 mm var. Böylece geniş radyatörleri takabiliyorsunuz. Arctic Liquid Freezer II 280'in radyatörü 38 mm,fanlar 25 mm toplamda yüksekliği 63 mm oluyor. Kasaya takılınca fotodaki gibi 1 mm'lik bir boşluk kalıyor.

Corsair 400R'de bu mesafe 40 mm(±2mm).

• çok güzel kasa güle güle kullanın hocam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.