Şimdi Ara

28.000 Vaka - 168 Vefat sizce doğru mu?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
2.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

24 Kasım - 9.000 vaka, 600 vefat

20 Kasım - 23.000 vaka, 630 vefat

13 Kasım - 13.00 Vaka, 932 vefat

Hollanda - 17 milyon içinde

24 Kasım - 4.000 vaka, 90 vefat

20 Kasım - 6.000 vaka, 51 vefat

13 Kasım - 6.000 vaka, 54 vefat

Birleşik Krallık - 66 milyon içinde

24 Kasım - 12.000 vaka, 607 vefat

20 Kasım - 20.000 vaka, 510 vefat

13 Kasım - 27.00 vaka, 350 vefat

Almanya - 83 milyon içinde

24 Kasım - 16.000 vaka, 380 vefat

20 Kasım - 23.00 vaka, 280 vefat

13 Kasım - 23.000 vaka, 220 vefat

Türkiye - 82 milyon içinde

24 Kasım - vaka sayısı meçhul, 7.300 hastahaneye yatan, 161 vefat

20 Kasım - vaka sayısı meçhul, 5.100 hastahaneye yatan, 141 vefat

13 Kasım - vaka sayısı meçhul, 3.000 hastahaneye yatan, 93 vefat

Bugün açıklanan 28.000 vaka sayısına bakılırsa, bizde her gün 30-50 bin arası vaka varmış. Sizce sağlık bakanlığının açıkladığı sayılar mı doğru? Muhalefetin iddia ettiği sayılar mı vefatlar ile ilgili?

8 aydır bizden vakaa sayılarını saklayanlar ne yapmak, nereye varmak istemektedirler? Şimdi de vefat sayılarında manipülasyon yapılıyor mudur?

• Sağlık bakanının günün tarihi hariç söylediği her şey yalan çıktı, sizin gibi masallara inanmadığımız için kusura bakma. Ne tesadüf ki aynı dönemde eğitim bakanı ve ekonomi bakanının da söylediklerinin yalan olduğunu gördük. CHP olmasa sizi hala 'günlük 500 vaka var rahat olun' diye uyutacaklardı.

Arkadaşlar Kocaeli de yaşıyorum. Annem pozitif. Aramadığım kurum kuruluş kalmadı kimsenin umurunda değiliz. Eczaneden annemin kalp ilaçları lazım. Polis banane çekiyor 112 gidin eczaneden alın diyor. Her yeri aradım karakoldan adamlardan rica ettim kimse umursamıyor.

İlk pozitif olduğu haberini alınca izolasyon ekibi dedikleri ekip geldi. Arayan soran yok 155 112 arıyorum kimse umursamıyor. İl Sağlık, ilçe sağlık, korona danışma hattı, karakol, sağlık ocakları, eczaneler, 112, 155 kimse dönüp bakmıyor bile. Gelen giden arayan soran yok!

Gidin eczaneden alın ne demek. Karantinadaydım hani ben!!?????

Annem acı çekiyor nolur birşey yapın diyorum 112 ye olur öyle şeyler diyip ilgilenmiyorlar bile.

İhbar ettim kendi kendimi karantina kurallarına uymuyorum dedim açık adres verdim devriye bile geçmedi mahalleden, caddeden.

Allah herkesin yardımcısı olsun. Allah herkese şifa versin.

Edit: 70 küsür yaşındaki komşum Allah razı olsun ekmek falan alıyor. İlaç almaya gitti adamcağız adama vermemişler. Diyecek o kadar çok şey var ki.
  • kardeş zaten ekonomi kötü durumda. vaka sayısını baştan beri yüksek göstermiş olsaydık şu andan bile daha kötü durumda olurduk.bence devlet çeşitli çevrelerden gelen baskılar yüzünden böyle bir açıklama yapmak zorunda kaldı.

• 28.000 Vaka - 168 Vefat sizce doğru mu?
  • Paşam neye inanırsınız o rakamı yazalım!

Mesela 28 bin değilde 280 bin iyi mi 28.000 Vaka - 168 Vefat sizce doğru mu? 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-289234E80

kardeş zaten ekonomi kötü durumda. vaka sayısını baştan beri yüksek göstermiş olsaydık şu andan bile daha kötü durumda olurduk.bence devlet çeşitli çevrelerden gelen baskılar yüzünden böyle bir açıklama yapmak zorunda kaldı.

Allah Allah, ekonomi çok iyiydi, biz süper güçtük daha 10 gün önceye kadar? Herkesin 3 arabası, 2 dairesi vardı?

• quote:

Orijinalden alıntı: 2K23

Paşam neye inanırsınız o rakamı yazalım!

Mesela 28 bin değilde 280 bin iyi mi  

Sağlık bakanının günün tarihi hariç söylediği her şey yalan çıktı, sizin gibi masallara inanmadığımız için kusura bakma. Ne tesadüf ki aynı dönemde eğitim bakanı ve ekonomi bakanının da söylediklerinin yalan olduğunu gördük. CHP olmasa sizi hala 'günlük 500 vaka var rahat olun' diye uyutacaklardı.

• Benim tahminin aşıda sonlara doğru geldikçe vaka açıklama sayıları katlanarak artacak. Tüm dünyada günlük vaka sayıları yüzbinleri geçecek ve sonu AŞI cızzzzz

• Bence bunun aşısı yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Ölüler Görür

Sağlık bakanının günün tarihi hariç söylediği her şey yalan çıktı, sizin gibi masallara inanmadığımız için kusura bakma. Ne tesadüf ki aynı dönemde eğitim bakanı ve ekonomi bakanının da söylediklerinin yalan olduğunu gördük. CHP olmasa sizi hala 'günlük 500 vaka var rahat olun' diye uyutacaklardı.

Alıntıları Göster

Peki aslan parçası madem bu kadar kötü durumdayız sağlık alt yapımız nasıl hala ayakta?

Dur hemen söylim Erdoğan iktidarı sağlam yatırım yaptı sağlığa dimi :D ha ona da inanmıyorum diyorsan o zaman felaket tellallığı yapıyosun

Acaba hangisi he28.000 Vaka - 168 Vefat sizce doğru mu? 

• quote:

Orijinalden alıntı: asau

Benim tahminin aşıda sonlara doğru geldikçe vaka açıklama sayıları katlanarak artacak. Tüm dünyada günlük vaka sayıları yüzbinleri geçecek ve sonu AŞI cızzzzz

İşte en güzel yorum bu, gerçek olan da bu..

• quote:

Peki aslan parçası madem bu kadar kötü durumdayız sağlık alt yapımız nasıl hala ayakta?

Dur hemen söylim Erdoğan iktidarı sağlam yatırım yaptı sağlığa dimi :D ha ona da inanmıyorum diyorsan o zaman felaket tellallığı yapıyosun

Acaba hangisi he 

Alıntıları Göster

Ayakları öpülecek sağlık çalışanları sayesinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BBCF8E851

Ayakları öpülecek sağlık çalışanları sayesinde.

Alıntıları Göster

Tabi ki öyle ama alt yapı, ekipman olmazsa sağlık çalışanlarımızın da yapacağı maalesef bi noktaya kadar..

• Bakalım ölümler ne zaman kadar saklanacak 160 gibi sayılar baya komik çünkü

• quote:

Tabi ki öyle ama alt yapı, ekipman olmazsa sağlık çalışanlarımızın da yapacağı maalesef bi noktaya kadar..

Alıntıları Göster

Alt yapısı üst yapısı yok.. Kaliteli sağlık çalışanları var.

• quote:

Acaba hangisi he 

Alıntıları Göster

Kendi söylediğiniz yalanlara kendinizden başka inanan kalmadığı için kendin sorup kendin cevap verdin sanırım.

• quote:

Kendi söylediğiniz yalanlara kendinizden başka inanan kalmadığı için kendin sorup kendin cevap verdin sanırım.

Alıntıları Göster

Tamam paşam, ben sordum ben cevapladım haklısın.

Şimdi sen cevap verirsen sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BBCF8E851

Alt yapısı üst yapısı yok.. Kaliteli sağlık çalışanları var.

Alıntıları Göster

Böyle bir saçma mantıksal kıyaslamayı nerden öğrendin.

Normal mantık;

Altyapı üst yapı sağlam, doktorlar normal, insanlar sakat.

• quote:

Tamam paşam, ben sordum ben cevapladım haklısın.

Şimdi sen cevap verirsen sevinirim

Alıntıları Göster

Koçum sende yazılanı anlayacak kapasite olsa, senelerdir iki kelime anlardın. 'Sağlık sistemi çok iyi' aynı 'ekonomi çok iyi' yalanınız gibi. Git gör bakalım hastahanelerin halini, ne kadar iyiymiş şu anda. Buradaki boş laflarınızla anca kendinizi kandırırsınız.

• Abd de 200 bin vaka 2000'e yakın vefat nasıl yalansa bu da yalan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnurFB1453 -- 26 Kasım 2020; 1:35:49 >
  • quote:

Koçum sende yazılanı anlayacak kapasite olsa, senelerdir iki kelime anlardın. 'Sağlık sistemi çok iyi' aynı 'ekonomi çok iyi' yalanınız gibi. Git gör bakalım hastahanelerin halini, ne kadar iyiymiş şu anda. Buradaki boş laflarınızla anca kendinizi kandırırsınız.

Alıntıları Göster

Salgının başından beri yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızı özel olarak gidip alıp gelen, burda en iyi şekilde ağırlayıp hizmet eden üstelik yolculuk da dahil hiçbir ücret talep etmeyen, elinden geldiğince din dil ırk ayrımı yapmadan diğer ülkelere sağlık ekipmanları gönderen, ülkesinde korona mücadelesinde vatandaşına ücretsiz hizmet veren kaç ülke vardır? Kimseyi saf yerine koymaya çalışma tamam mı paşam! Biz sizin derdinizin sağlıkla olmadığını biliyoruz, sizin derdiniz ülkenin lideriyle :D

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.