Şimdi Ara

260-270 yaparken lastik patlamasından korkuyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aracımla otobanda 260-270 km gazlarken lastik patlamasından çok korkuyorum, RFT lastiklerim var ama sonuçta lastik lastiktir pek güvenemiyorum ya patlayıp yarılırsa diye. Peki bu durum için nasıl bir önlem alabilirim yani içine nitrojen vs. bassam patlama/yarılmayı engelleyebilirmiyim?

• Korkmana gerek yok. Oyunu arada bir kaydedersen, kaldığın yerden devam edersin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• aklıma geldi de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnderGelişenOsasunaAtağı -- 1 Kasım 2018; 20:12:6 >
  • O hızları nerede yapabiliyorsunuz anlamıyorum gerçekten... önünüze araçlar çıkmıyor mu?

Ben uzun yolda maximum limit olan 132 ile giderken bile sürekli yavaşlamak zorunda kalıyorum... 16 yıllık şoförüm şoförlüğüme de çok güvenirim ama arabada çoluk çocuk varken 130 gibi hızlar bile korkunç bir rakam gibi geliyor bana... bence o hızlarda hem kendi hayatınıza hem de başkalarının hayatlarına kastediyorsunuz...

Ayrıca her yerde kamera var şak diye postalıyor cezayı...

• quote:

Orijinalden alıntı: CihangirCanavarı

O hızları nerede yapabiliyorsunuz anlamıyorum gerçekten... önünüze araçlar çıkmıyor mu?

Ben uzun yolda maximum limit olan 132 ile giderken bile sürekli yavaşlamak zorunda kalıyorum... 16 yıllık şoförüm şoförlüğüme de çok güvenirim ama arabada çoluk çocuk varken 130 gibi hızlar bile korkunç bir rakam gibi geliyor bana... bence o hızlarda hem kendi hayatınıza hem de başkalarının hayatlarına kastediyorsunuz...

Ayrıca her yerde kamera var şak diye postalıyor cezayı...
    Arabada biri varken bende pek hız yapmam dostum en fazla 180 falan ama tek olunca gazlıyorum bu araçlara biniyorsak bu keyfi almalı ama içimdede işte lastikten yana korku yok değil. Yani şoförlüğüme güvenirim aracımın yol tutuşuna güvenirim ama lastikler korkutyor beni sonuçta plastik birşey yarılmaması için neden yok.

Ayrıca araç çıksa bile önüme makasa giriyorum sağından yapıştırıyorum sıkıntı değil ama öyle günler oluyorki inan 90 la bile zor gidiyorsun yoğun oluyor trafik.

• Bu sorunun cevabını biz veremeyiz, mclaren mercedes f1 takımına mail atabilirsin.. Yüksek hızda frenlerde aşınma olma riskinden kaynaklanan bir risk var evet.. Yukarıda yazdığımda dalga amaçlı değil samimi söylüyorum. F1 araçları bile kaç defa lastik değiştiriyor, aracınız ın üst düzey bir araç olduğunu düşünüyorum.

• Korkma gazla. Lastik patlasa bile bunu hissedecek zamanın olmayacak. Anında diğer aleme acısız ve hızlı şekilde geçersin.

• Lastiklerin içine hidrojen bas. 270'le giderken patlarsa 1500 yaparsın.

• Bir kez 170 km hızda lastiğim patladı ufaktan yalpaladim toparladım sağ salim durdum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nguas

Arabada biri varken bende pek hız yapmam dostum en fazla 180 falan ama tek olunca gazlıyorum bu araçlara biniyorsak bu keyfi almalı ama içimdede işte lastikten yana korku yok değil. Yani şoförlüğüme güvenirim aracımın yol tutuşuna güvenirim ama lastikler korkutyor beni sonuçta plastik birşey yarılmaması için neden yok.

Ayrıca araç çıksa bile önüme makasa giriyorum sağından yapıştırıyorum sıkıntı değil ama öyle günler oluyorki inan 90 la bile zor gidiyorsun yoğun oluyor trafik.

Alıntıları Göster
    Umarım lastiğin patlar başka ne diyim ki... hatta bir kaç tanesi birden patlar... Etrafında kimse yokken patlasın da gerisi önemli değil...

• geçenlerde lpg aldıktan sonra inik arka tekeri de şişirem dedim 30 barla
    13 bar olan lastik zor doldu 27 de takılınca aklıma haber bülteninde çinden bir vidyo geldi
    vidyoda şişmeye bırakılan kaymon tekeri aşırı basınçtan patlıyor ve o sırada geçen kadının kafasına çarpıp öldürüyordu

hava basmayı 27 barda bırakıp devam ettim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

geçenlerde lpg aldıktan sonra inik arka tekeri de şişirem dedim 30 barla
    13 bar olan lastik zor doldu 27 de takılınca aklıma haber bülteninde çinden bir vidyo geldi
    vidyoda şişmeye bırakılan kaymon tekeri aşırı basınçtan patlıyor ve o sırada geçen kadının kafasına çarpıp öldürüyordu

hava basmayı 27 barda bırakıp devam ettim
    Bar mı psi mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Glukhovsky -- 5 Kasım 2018; 10:44:14 >
  • Arabaya göre değişir örneğin BMW 7 serinin içindeysen yüksek hızlarda lastik patlasa bile yırtma şansın var youtube da videosu vardı galiba.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.