Şimdi Ara

2500K stok vs 4.6 GHz BENCHMARK (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
1
Favori
1.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dolphin/Lion

Arkadaşla ramimiz aynı.

Rame oc yapmiş olabilir yada biostan ram zamanlamalarini azaltmiş olabilir ben cl9 1600mhz rami cl8 2200 mhz e ayarladigimda baya farkediodu 8-8-8-24 1T zamanlamalariyla gta 5 de 3 fps kadar fark bile oluşuyodu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • şoray uzun yolda kullanıcısına yanıt
    Olabilir hocam belki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lerenturk

İmzadaki sistem 2500K stok vs 4.6 GHz BENCHMARK

İnanılmaz, inanılmaz ve inanılmaz, resmen 2700K ile 4770K ye ulaşmışsın. Şimdi bu işlemciye neden efsane dendiğini anlamak zor değil, buda benim skorum:

4770K programda gözükmesede turbo hızının 3.900 mhz yerine 4.400 mhz olduğunu belirteyim.

2500K stok vs 4.6 GHz BENCHMARK

• Hocam ramler stok hızında (1600mhz, 9-9-9-24-1t) bence arkadaş dahili grafik kartını kullandığından işlemci %100 verimli çalışamıyor.

Konu sahibi hocam sizin overclocklu halde sıcaklıklarınız vs. ne durumda?
  • nacker kullanıcısına yanıt
    Hocam 40 dk prime 95 ile test ettim, odada klima acik aşağı yukarı oda sıcaklığı 27 derecede maksimum 78-79 dereceyi gördüm package kısmında.

Ama günlük kullanımda aynı oda sıcaklığında boşta 32-33 derece. Yüke zaten binemiyor ekran kartı yok :)

Sizin nasıl sıcaklıklar?

*bu arada voltajı daha dusursem sıcaklıklar daha da düşecek ama üşeniyorum :)

• Bende 4.4 için 1.368v veriyorum. Prime95'de maks. 77 derece oluyor. Oda yaklaşık 28 derece. Benim bilgisayar boşta iken fan hızları düşüyor hatta bazıları kapanıyor, bu sırada sıcaklık 40-42 arasında geziniyor.

Bu arada thermalright true black kullanıyorum. İkinci elden yeni soketleri desteklemediği için çok komik bir rakama almıştım. Kendim bir şeyler uydurup monte ettim .
    O zaman değerlerimiz gayet normal :)

Şu anda klima kapalı, oda sıcaklığım 30 derece sadece facebook vs açık durum aşağıdaki gibi: (bilgisayarı açalı 10 dk falan oldu)

2500K stok vs 4.6 GHz BENCHMARK

4.4 için voltajı daha düşürme şansınız varsa sıcaklıklarınız daha da düşer hocam. Ben 4.4 için 1.24V veriyordum gerçi her işlemci farklı ama.

• Dolphin/Lion kullanıcısına yanıt
    Benimkisi tam takoz, 4.8'de ne kadar voltaj verirsen ver açılmıyor bile 4.4'de stabil olan en düşük voltaj bu .

Benim bilgisayar 22 saattir açık Gece indirmeye bırakmıştım. Şu an internette geziniyorum sıcaklıklar bu şekilde.  2500K stok vs 4.6 GHz BENCHMARK

Kasadaki fanları 14cm olanlarla değiştirmeşi düşünüyorum. Sizin bildiğiniz sessiz ve güzel üfleyen fanlar var mı?

Takozsa yapacak bir şey yok hocam şansımıza

O kadar uzun süre açık kalmaya bence gayet iyi sıcaklıklar.

Fan konusunda pek bir bilgim yok, Noctua çok severim ama fiyatları çok pahalı be hocam

Ben otomatik oc ayarlarını kaydedip çıkıp açayım dedim 4.8 için açılmadı, çarpanı 47 yaptım yine olmadı
  • Aynı anakart ile 2700k kullanmaktayım 1.28v ile 4500 mhz de yaklasık 2 senedır sıstemım 4600mhz için voltaj bıraz fazla ofset voltajı -40 cıvarı yapıp denermısınız reset atarsa cpu voltaj levelını 2 yapın vıdeoyu ızledım hafta sonu bende bıraz kurcalayım vıdeodakı 300 olan degerler tam olarak ne işe yarıyor acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömr0681 -- 18 Ağustos 2016; 15:10:19 >
  • ömr0681 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben önceden 1.24V ile (fixed mod) 4.4 GHz'de kullanıyordum videoyu gördüm araştırırken sonra bu şekilde kullanmaya başladım. Anlamadığım yer ise offset voltaj neden eksi? artı olunca fark ne oluyor? Burası kafamı çok karıştırdı.

Birde additional turbo voltaj var o da +0.78 di yanlış hatırlamıyorsam. Onu +0.60 'a kadar düşürüp denememe rağmen yük altında ki vcore değerim değişmedi. Kısacası kafam allak bullak oldu.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • Benim bildiğim offset voltajı işlemcinin stok haldeki voltajına göre belirleniyor. + değerler stok voltajın üzerine ekliyor -'ler ise azaltıyor. Ayrıca bu sayede voltaj dinamik oluyor. Yani boşta düşüyor yükte artıyor.
    şurada bir konu var:https://forum.donanimhaber.com/m_76820927/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacker -- 18 Ağustos 2016; 15:52:59 >
    Hocam halen kafam karisik.

Şimdi oc yapıyoruz ve de belli bir frekanstan sonra ekstra voltaja ihtiyacimiz var. Neden mesela ben şu anda 4.6 için -0.10v ile kullanıyorum? Artı olması gerekmez mi değerin?

Birde "additional turbo voltage" kısmı var burda da +0.78V gibi bir değer girdik.

Harbi kafam karıştı :)

• Dolphin/Lion kullanıcısına yanıt
    hocam o turbo voltajı olay su sekılde 3500 mhz ıslemcı defaultta 1.23 cıvarı cekerken voltaja ellemeden 4600 yapın voltaj autoda oldugu ıcın yukte 1.4 lere kadar zorlar ofset yapıp - ınınce voltajı kısmıs oluyosunuz voltaj dusurmek ıcın ofset -10 olan degerı -20,-30,-40 sıstem stabılıtesı gıdene kadar dusurmelısınız sız turbo voltajını sıfırlayıp ofsett dusure dusure gıdın -20,-30,-40,-50 seklınde muhtemelen -40 dan sonra hata alacaksınız ben -60 lara kadar ındım level 1 de ıken level 3 dursun voltajı - olarak dusurun bakalım durum ne olcak
    Hocam o zaman doğru anladiysam turbo voltajı "0" yapıp offset'i -20, -30, -40 olarak düşürerek iniyorum ama turbo voltajını sifirliyorum.

• Evet hocam zaten all core yaptigimiz icin turbo voltaji vermenin bi anlami yok sizdeki islemcinin 1.26 ile 4500 falan olmasi lazim ama islemciden islemciye degisiyo

Yalnız hocam teste başladım, sıfır seçeneği yok orada, minimum +0.004V var. Ne yapayim orayı? Şu anda +0.078V ta bıraktım orayı offset'i -0.020,-0.030 ve de -0.040V a kadar düşürüp prime 95 ile test ettim 5'er dk. Şimdi -0.050V ile deneyeceğim.

Additional turbo voltage +0.078V olarak mı dursun yoksa auto mu yapayım?

• Auto yap z77 extrem 4 oc yapinca turboyu ne hikmetse kapattirmiyo kapansa en iyi ama kapanmiyo turbo boost normal defaultta kapaniyo oc yapinca kapanmiyo autoda veya +04 birak vcore loadda dustu dimi primede voltaj kacta oluyo onu takip et hafta sonu kendi ayarlarimi yollarim 1.32 civari 4.8 denersin neticede 2700k ile 2500k kardes sayilir :-)

• Sicaklik max 65-68 civarini gecmesin

Turbo voltajı auto'ya alıp offset'i -0.060 da test edeyim dedim 1. Çekirdek hata verdi. +0.004 yaptım dondu :)

Offset -0.060, Turbo ise +0.078 olarak test edeceğim şimdi uzunca bir süre hocam.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.