Şimdi Ara

25000 TL'yi Geçmeyecek Şekilde Araç Tavsiyesi/Hyundai Getz 1.4 DOHC Sahipleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Merhaba.1-2 ay içinde araba almayı planlıyorum, 2 kişilik bir aileyim, o yüzden 4 kapı HB araçlar tercihim.Ama sedan olup da hoşuma giderse sedan da alabilirim.Hiç değişensiz mümkünse boyasız, boyalıysa bile bir iki bölgesinde lokal boyalı olan, tutulan renklerinde(genelde güneş yanığı olmaması için beyaz tercihim), km'si 170.000'i geçmeyecek, benzinli(dizel önermeyin), çok az yakan, parçası ucuz olan araba arıyorum.Ben Hyundai Getz 1.4 DOHC düşünüyorum, kullananlar fikirlerini yazarlarsa sevinirim.Ayrıca Getz'den iyi olduğunu düşündüğünüz bir araba varsa onun için de tavsiye bekliyor olacağım.Teşekkürler

• 2006 mitsubishi colt, her acidan getzden iyidir. Inceleyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tasshelhoff kullanıcısına yanıt
    Donanım olarak harbiden çok özelliğe sahip, fakat Getz'den bir tık üstün.Zaten yakıt kullanımı konusunda Getz'e yakın, motor gücü de yakın, Getz'e göre de bir tık düşük fiyata sahip, iki dakikada hızlıca bir araştırdım, hakkaten övgü yağdırmışlar, fakat dış görünümü hoşuma gitmedi, ayrıca bu mitsubishi araba konusunda çok tanıdık bir marka değil ve korkarım sanayiye yolumuz düştüğünde çok büyük masraflar açar.Arabanın sağlamlığına, motor gücüne lafım yok ama parçalarının çok pahalı olacağını düşünüyorum ayrıca kasa tarafı pek hoş durmuyor.Ama iyi ki öneride bulundunuz, bu arabayı da bi danışacağım.
  • 18Yusuf720 kullanıcısına yanıt
    Colt getzin üstündedir her konuda. Mitsubishi parçacıları sinek avlar sanayide

• 1.4 gezt 9-10 litre yakit tuketirken, colt 7-7.5 litre yakit tuketir, bakimli bir mitsubishi sanayiye dusmez, zaten sanayideki ustalarda mitsubishiden anlamazlar.

Ama siz getz i kafaya koymussunuz sizi getze ikna edecek yorum bekliyor gibisiniz. Japon araci ile kore araci hele 10 yil oncesinin araclarini bir tutmazdiniz yoksa.

Ek bilgi hyundai kurulurken teknik destegi mitsubishi vermistir. Ilk hyundai araci 1975 pony de mitsubishi motor ve sanzimani kullanilmistir.http://www.thefullwiki.org/Mitsubishi_Motors#Hyundai

• 2005 accent admire +guvenlik paketli orj 148 binde 1 parca degisenli ilk sahibinden 22.500 e alindi.Hem bilgi vermesi acisindan hemde sizin kriterlerinize uydugundan accent oneriyorum ben.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-mitsubishi-bayiden-colt-1%2C3-mt-265420217/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-2008-yeni-kasa-getz-1.4-doch-start-abs-li-ilk-el-lpg-li-435305609/detay

ben bu sitedeki teknik özellikleri baz alarak kıyaslama yaptım.Ve burda yazan özelliklere göre motor performansı birbirlerine çok yakın.Ayrıca benim mitsubishinin başarısına tekniğine bi lafım yok.Benim lafım Türkiye'de çok az mitsubishi araç bulunmasından dolayı satışının zor olacağına, sizin de kabul ettiğiniz gibi sanayide cep yakacağına.Ayrıca kasa tarafından duruşu hoşuma gitmedi, bakın farkettiyseniz yazdıklarımın aynısını yazdım.Ben burdan illa getz alacağım gibi bir şey çıkaramıyorum.Ayrıca dediğiniz gibi ummadığım şekilde mitsubishi arabası övülüyor.Daha çok araştıracağım, bilenlere danışacağım dedim.

• samsunluuu55 kullanıcısına yanıt
    Valla ne yalan söyleyeyim accent'i de düşünmüyor değilim fakat ben Ankara'dayım ve bir iki kez temiz araç fiyatlarına baktım 28000 liraya felan ancak temiz bulabildim ama dediğim gibi büyük araba olduğu için üstüne pek düşmedim.Çünkü dediğim gibi kağıt üstünde(mantıken de öyle) geniş ve ağır araba olduğu ve motoru yüksek olduğu için getz'e göre biraz daha fazla yakıyor ve yaklaşık olarak aynı performansı veriyor.Ama bilmiyorum o zaten en başından listemdeydi şimdi siz 22.500 diyince bi iştahım kabardı, o da takibimde, teşekkürler.
  • 18Yusuf720 kullanıcısına yanıt
    Arac ankaradan alindi ve hala ankarada :) 1 ay oldu olmadi.Lpg ile getz ile ayni yakacaktir hatta sasiracaksiniz ama accent getzden daha hafifdir buyuk ihtimalle.Fiyatlara bakmayin butun araclarin fiyatlarinda bi sisirme mevcut.Aslinda size kullanicisi oldugum bora yi tavsiye edecektim fakat onunda piyasasi ucmus biz baya uyguna almistik.Yilina gore baya baya dolu aracdir.

• lordford50 kullanıcısına yanıt
    Suzuki mitsubishiden de ucuzmuş fakat korkularım daha da büyük suzuki için, ayrıca internette iki dakikalık hızlı araştırma sonucunda kayda değer bir övgü bulamadım, tek artısı çok az yakması diyorlar, haliyle 1.0 motor olunca :) ama tavsiyeleriniz ne olursa olsun benim için değerlidir, bilenlere de bu arabaları danışacağım, eğer bizim usta anlıyorsa(hiç sanmıyorum ama) neden binilmesin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: samsunluuu55

Arac ankaradan alindi ve hala ankarada :) 1 ay oldu olmadi.Lpg ile getz ile ayni yakacaktir hatta sasiracaksiniz ama accent getzden daha hafifdir buyuk ihtimalle.Fiyatlara bakmayin butun araclarin fiyatlarinda bi sisirme mevcut.Aslinda size kullanicisi oldugum bora yi tavsiye edecektim fakat onunda piyasasi ucmus biz baya uyguna almistik.Yilina gore baya baya dolu aracdir.

Sormayın ya, piyasa hakikakten uçmuş.Bu arada getz ile accentin teknik özelliklerini kıyasladım arada 140 kilo fazlası var, göze fazla gibi gelmiyor fakat ortalama yakıt kullanımında baya fark var accent 11.2 litre yerken getz 7 litre yiyor, motorundan olsa gerek.Tabi bunlar kağıt üzerinde fakat elbet pratiğe de yansıyacaktır.Ayrıca benim kuzenimin accenti var 2004 güvenlik paketli 110.000'de aldılar gümüş gri, sanırım bir kapıda lokal boya var sadece, bundan tam 2 sene önce 21000 tl'den aldılar şimdi 28000'den aşağı satmam diyo :) bi ara internete koydular 28'den 27 buçuk veren oldu ama vazgeçtiler:).Dediğim gibi accent'ler de hoşuma gidiyor, güzel bir tanesini ucuza yakalarsam neden olmasın?

• quote:

Orijinalden alıntı: 18Yusuf720

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-mitsubishi-bayiden-colt-1%2C3-mt-265420217/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-2008-yeni-kasa-getz-1.4-doch-start-abs-li-ilk-el-lpg-li-435305609/detay

ben bu sitedeki teknik özellikleri baz alarak kıyaslama yaptım.Ve burda yazan özelliklere göre motor performansı birbirlerine çok yakın.Ayrıca benim mitsubishinin başarısına tekniğine bi lafım yok.Benim lafım Türkiye'de çok az mitsubishi araç bulunmasından dolayı satışının zor olacağına, sizin de kabul ettiğiniz gibi sanayide cep yakacağına.Ayrıca kasa tarafından duruşu hoşuma gitmedi, bakın farkettiyseniz yazdıklarımın aynısını yazdım.Ben burdan illa getz alacağım gibi bir şey çıkaramıyorum.Ayrıca dediğiniz gibi ummadığım şekilde mitsubishi arabası övülüyor.Daha çok araştıracağım, bilenlere danışacağım dedim.

Bu degerler yanlis getz doneminin en cok yakit tuketen araclarindan biriydi, colt ise jazz la beraber en az yakit tuketen benzinli araci idi. Benim verdigim degerler dogrudur.

Ben sanayide cep yakar filan demedim. zira sanayiye dusecek son araclardan biridir colt. Adac istatistiklerine gore 2006dan 2012 ye kadar avrupada en az ariza yapan b segmenti aractir.

Aracinizi tamire gotureceginiz ustaya danisacaksaniz colt onermez zaten adam neden musterisinden olsun durduk yerde.

Hayirli gunler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 24 Mayıs 2017; 0:11:21 >

Ona bi lafım yok, tabi araba sağlam, bunu bir kaç yerde yazmışlar.Ayrıca illa ki benim ustam olmak zorunda değil sanayi bölgesinde uygun fiyata bir usta bulsam yine olur, ben bundan bahsediyorum, yoksa araca bir lafım yok.Çünkü elbet bir gün sanayiye yolumuz düşecek, en kötü ihtimalle kaza olur düşer.Ben o zaman ucuza tamir ettirecek birini bulmaktan bahsediyorum.Diyorum ya, araştıracağım, eğer siz de bu değerler yanlış diyorsanız ben daha da fazla araştırırım.Dediğiniz gibi mitsubishi çok önerilen bir arabaymış bunu anladım.Araştıracağım, fikrinizi paylaştığınız için teşekkür ediyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.