Şimdi Ara

250 ışık yılı ötede 5 güneşli gezegen keşfedildi (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
2
Favori
4.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kainatın,hatta dünyanın bile sadece insanoğlu için yaratıldığını düşünmek...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keşfedilse de birşey değişmez o kadar uzak mesafeye insanoğlu hiç bir zaman ulaşamaz.

• Korkusuz Üye kullanıcısına yanıt
    +1
    Hiçbir zaman?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Börcır kullanıcısına yanıt
    Dostum dedigin seyleri sadce karsi cikmak icin dediginin farkina var bence. Cunku cidden sacmalamisin. Bak dalga gecmiyorum sadece sana gormedigine inandiklarimi gostermeye calisiyorum. Dostum bircok yere gonderildi zaten peygamberler. Hristiyanlik, islam ve bircok din Allah in dini. Sadece bunu degistirdiler. Ben incilin indigi ilk andaki haline inanirim dostum. Suan 4 tane var. Ki onceden daha fazlaydi. Ayrica insanlara Allah akil vermis, ve uzakta burdaki insanlar kendi aralarinda dil uretmisler. Binlerce dil olmasinin iletisimi engelleme gibi bir seyi yok. Diyorum anlami ayni. Zaten bize de yarayacak sey anlami. Bilsen yeterli.

• Başka gezegenlerden gelenler illaki vardır zaten belki bu konuyuda okumuşlardır sonuçta uzaydan gelende insan algısının bu tarz konularda gelişme sürecinin yeni bir boyut kazanmasını bekliyor olmalı :)

• şu evrende bizden başkalarının olduğunu göreydik ölmeden önce
    Çok değil 60-70 yıl uzaya çıkılacak denildiğinde eminim bir çok kişi senin gibi tepki vermiştir.Bu kadar emin olma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darhkrod -- 13 Temmuz 2015; 0:19:43 >
  • psycho1905 kullanıcısına yanıt
    Birisine saçmalıyorsun deyip cevap vermemek kime yakışır söylemeyeyim şimdi. Halen daha din yalanlara gözünü açan yok korkudan. Anlamı aynı diyorsun şimdide. E önceki mesajında anlamı değişiyor dedin ne anladım ben şimdi bundan? Evrensel, mükemmel din diyorsun 20 farklı çelişki var. Bunları söyleyince geldiği zamana göre değerlendir deniyor. O zaman nesi evrensel bunun?
  • Konu, 250 ışık yılı uzaklıktaki 5 yıldızlı güneş sistemi ancak konuya bakıyorsun ayetler, dinler, kitaplar havada uçuşuyor. Evrim konularında görmekten bıkmıştık şimdi de astronomiye tecavüze kalkışanlar olmuş. Konu Dışı'ndan konuyu bilim bölümüne paslarsan olacağı bu.

• Neredeyse hergün bilimsel bir belgesel izliyorum genel i hız /uzay /zaman üzerine konulu şu en çok +alan arkadaşın aksine dini bilgiler veren programları da izlerim yoksa zaten bilimsiz ilim oturmuyor ama bunu bi anlayamadı bu anti ler neyse.

Işık hızı 100 yılda felan çözülebilecek birşey değil. Tabiki bilim adamları araştırsın ona laf söyleyen yok ancak özelikle bir dönüp kendine bakmak dünyayı çözmek için çaba harcamak daha akıllıca.

250 ışık yılındaki 5 güneşli yerine kendi güneşimiz muazzam füzyon enerjisini kullanmayı, manyetosfer tabakası aşımına engel oluşturacak bir teknoloji bulmaya harcamalar yapsalar daha mantıklı.

Şuan CERN de yapılan deney herkesin gözünde ancak bu deneyin yapılma amacı alt maddeyi bulmak. Yani sadece bir teorinin geçerliliğini ispatlamaya çalışmaktan başka birşey değil. Teori fiziksel olarak kanıtlansa bile alt maddeden birşey çıkacağına da inanmıyırun.

Daha Mars a adım atamadık ama kaç yıl uzaklıkta ki yer için büyük olaymış gibi lanse ediliyor ışık hızına ulaşacak olsan zaten moleküler yapı bozulur birde bunun üstüne 250 yıl gidilecek. Neyi göndermeyi planlıyorlar çok merak ediyorum.

• Börcır kullanıcısına yanıt
    dostum anlamı aynı dedim ben yani anlam her dilde aynı benı yanlış anlamışsın. her zaman her yerde aynı. he bak ben de cevap veremiyorum bazı sorulara ki kafamı çok irdeleyenler oluyor. işte o zaman biz verilen iradenin cüzzi oldğunu hatırlayıp Allah a sığınırım. dostum, sen insanlara bakma dedim. din sen ve Allahtan başka kimseyi ilgilendirmez yani aranızda olan bir şey. ayrıca cevap verdim sandım yani farketmeden geçmiş olabilirim sorularını. ayrıca ne zaman din falan çok saçma gelse engel gibi gelse evreni incelerim. bu kadar büyük bir şeyi yöneten bir kimse olmalıdır diye düşünürüm. bunlar beim görüşlerim sen özgür bir bireysin istediğini düşün karar ver. sana hiçbir insan karışamaz ve inandıklarına saçma diyemez. ben saçma kelimesini bana beni yargılayacak cümlelerinin aynılığı ve tekrar edişine demiştim.
  • Uzaylilarla irtibata gecmek haramdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: HeroCypheR

Neredeyse hergün bilimsel bir belgesel izliyorum genel i hız /uzay /zaman üzerine konulu şu en çok +alan arkadaşın aksine dini bilgiler veren programları da izlerim yoksa zaten bilimsiz ilim oturmuyor ama bunu bi anlayamadı bu anti ler neyse.

Işık hızı 100 yılda felan çözülebilecek birşey değil. Tabiki bilim adamları araştırsın ona laf söyleyen yok ancak özelikle bir dönüp kendine bakmak dünyayı çözmek için çaba harcamak daha akıllıca.

250 ışık yılındaki 5 güneşli yerine kendi güneşimiz muazzam füzyon enerjisini kullanmayı, manyetosfer tabakası aşımına engel oluşturacak bir teknoloji bulmaya harcamalar yapsalar daha mantıklı.

Şuan CERN de yapılan deney herkesin gözünde ancak bu deneyin yapılma amacı alt maddeyi bulmak. Yani sadece bir teorinin geçerliliğini ispatlamaya çalışmaktan başka birşey değil. Teori fiziksel olarak kanıtlansa bile alt maddeden birşey çıkacağına da inanmıyırun.

Daha Mars a adım atamadık ama kaç yıl uzaklıkta ki yer için büyük olaymış gibi lanse ediliyor ışık hızına ulaşacak olsan zaten moleküler yapı bozulur birde bunun üstüne 250 yıl gidilecek. Neyi göndermeyi planlıyorlar çok merak ediyorum.

Dünyayı çözmek için çabalayanlar da var başka konulara eğilenler de. Dünya bir gezegen değil mi? Uzaydaki bir cisim bir kütle değil mi? Tıpkı o 250 ışıkyılı uzaklıktaki cisimler gibi. Neden Dünya'yı sırf üzerinde yaşam var diye hatta sırf üstünde yaşıyorsun diye evrenin kalanlarından soyutluyorsun? Adamlar astrofizikçi, parçacık fizikçisi vs tabi ki bu konuları araştıracaklar, işleri o. Herkesin bir uzmanlık alanı var. Ayrıca bilimin merkezinde merak vardır. Merak ise kişiye özeldir. Kişi ilgilenmediği konuda istese de meraklanamaz. Merak denen olgu bir kişiye "Hadi bu daha gerekli bir konu ötekini boşver!" mantığıyla aşılanamaz.
    Bu ne işe yarayacak ki düşüncesi de son derece sığdır. Bilimadamları veri toplar. Verileri bilgiye çevirmek daha doğrusu bilgiyi kullanabilecek yollar bulmak yaratıcı beyinlerin işidir. Bulunan-keşfedilen bir şeyin nerelerde nasıl kullanılacağını tahmin bile edemezsin.

Evrenle ilgili gizemleri sadece Dünya'ya bakarak çözemezsin ve yeni gizemler keşfedemezsin. Teorilerinin doğruluk olasılığı sahip olduğun bilgi birikimiyle doğru orantılıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 13 Temmuz 2015; 14:35:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: NostramT

Çok değil 60-70 yıl uzaya çıkılacak denildiğinde eminim bir çok kişi senin gibi tepki vermiştir.Bu kadar emin olma

Uzay ile 250 milyon ışık yılı arasındaki farkı idrak edemiyorsan böyle düşünmen normal.

Yaşa bilader ya.
    Bizi -'leyenler tam bir yobaz.
    Ulan ışık hızında bile 250 yıl da gidilecekken ve ironiye bakar mısın ? İnsan ömrü en fazla ama en fazla(o da köy insanıdır,sağlıklı beslendiği için ve hava şartları vsvs..)100 yıl yaşar.Ki 75'ten sonra sıkıntılar başlıyor yaşlılığın verdiği bir hazla..

250 yıl yaşarsanız belki gidersiniz pes etmeyin beyler :D
  • Eğer ki ileride ışık hızına ulaşılırsa, yolculuk 250 yıl sürecek demektir. Normal bir insanın günümüz şartları altında 250 yıl yaşaması mümkün değildir. Ama bana göre ışık hızına gelinirse bu yolculuk mümkün. Döllenmiş yumurtalarla, dondurulmuş embriyolarla bir şekilde gidilebilir.(o da olmadı bir erkek bir dişi yolcu koyun, olsun bitsin). Kaldı ki ilerideki insanlar 100 yıl mı yaşar,250 yıl mı bu da belirsiz. Her şeye imkansız gözüyle bakmayın.

quote:

Orijinalden alıntı: Korkusuz Üye

quote:

Orijinalden alıntı: NostramT

Uzay ile 250 milyon ışık yılı arasındaki farkı idrak edemiyorsan böyle düşünmen normal.

Sen ciddi misin bu yazdığında yani :D yazdığımdan bunu çıkardın ya helal olsun ne diyim kafan güzelmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darhkrod -- 13 Temmuz 2015; 20:52:49 >
  • Yahu insan 250 yıl yaşar mı diyerek dalga geçiyor bazıları ama tıp da gelişiyor farkında mısınız ?

Çok değil bir sene sonra vücudu tamamen felçli birinin kafası kesilecek , sağlam bir vücuda koyulacak . Bunu yapacak doktor ameliyatı başarılı geçirirse bir nevi tıpta devrim olacak . Yani düşünün 90 yaşınıza geldiniz bu ameliyatı yaptırıyorsunuz yaşama süresini kaç yıl daha uzatırsınız kim bilir yeni kalp yeni dokular falan . Ben ameliyatın başarılı geçeceğine pek inanmıyorum fakat doktor bunda iddiali demek ki var bi bildikleri .

Burada bahsettiğim yıl 2016 . Dünyada ölümsüz canlı bulundu ,bunun üzerinde araştırma yapıyorlar . Bundan 50 yıl sonra ne olacağını kim bilebilir Allah aşkına ? 50 sene önce kanser ölüm demekti , şimdi kanser erken teşhiste grip gibi birşey oldu .Şimdi kök hücre tedavisiyle kanseri tamamen bitirebilecek buluşu yapacaklar .

Şu anlık imkansız geliyor doğru fakat bilim dediğim gibi çok yüksek ivme kazandı , her geçen gün daha da hızlanıyor . Bunu televizyonlarda ,telefonlarda vs her yerde görebiliyoruz . Şimdiki bilgilerle ışık hızı çok zor geliyor , 250 ışık yılı ise imkansız geliyor ama birikim oluştukça öyle ya da böyle oraya gidilecektir.Ha bunu biz göremeyeceğiz o konuda eminim . İnsanoğlunun o teknolojiye ulaşması için uzun yıllar var ama ulaşılacaktır mutlaka .

• quote:

Orijinalden alıntı: Doom.

Eğer ki ileride ışık hızına ulaşılırsa, yolculuk 250 yıl sürecek demektir. Normal bir insanın günümüz şartları altında 250 yıl yaşaması mümkün değildir. Ama bana göre ışık hızına gelinirse bu yolculuk mümkün. Döllenmiş yumurtalarla, dondurulmuş embriyolarla bir şekilde gidilebilir.(o da olmadı bir erkek bir dişi yolcu koyun, olsun bitsin). Kaldı ki ilerideki insanlar 100 yıl mı yaşar,250 yıl mı bu da belirsiz. Her şeye imkansız gözüyle bakmayın.

Isik hizinda zaman durur

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.