Şimdi Ara

25 METREKARE ODAYA BU SES SİSTEMİ BÜYÜK MÜ GELİR KIPSCH REFERANCE PREMIE (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30
Cevap
3
Favori
3.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Kule alırsanız Subwooferın kesim frekansını 60hz altında tutup üst üste binmesini engelleriz.

Silver 6 da alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En son bunuda sormuş olayım.
    Bu sistemem hangi amfi yi önerirsiniz. Bendeki amfi HARMAN CARDON AVR 151.

FRONT : Silver 1 veya Silver 2 veya Silver 6
    CENTER : Silver center
    Surround : Silver FX Surround
    Subwoofer : GoldenEar Supersub X
  • remains81 R kullanıcısına yanıt
    Denon AVR X4300

• quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Denon AVR X4300

Güzel ama buda pahalıymış.1500 euro gibi bir fiyatı var. İlk bir ses sitemini alayım sonrasında amfi alırız. Elimizdekinle biraz idare edecez.
    Ama tabiki göz önünde bulunduracam.

Bu arada bu amfilerin ikinci eli alınırmı. Pro avr diye bir site var. İkinci el satıyorlar.

http://www.proav.com.tr/2-EL-URUNLER,LA_156-2.html#labels=156-2
  • Abi aslında arkadaşı m&k sound thx 750 yada 900 bunlara mı yönlendirmeli..sadece film istiyor hem daha ufaklar hemde yanlarında gelen sub klipsch r12 yada r112 den daha kaliteli baslara sahip olacaktır diye düşünüyorum.siz ne dersiniz hem az yer kaplar hemde o ufak yerde gerekeni verebilir sanki

• Bilmiyorum sanırım göze de hitap edecek bir sistem arayışı vardı herhalde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dandanakan44

Abi aslında arkadaşı m&k sound thx 750 yada 900 bunlara mı yönlendirmeli..sadece film istiyor hem daha ufaklar hemde yanlarında gelen sub klipsch r12 yada r112 den daha kaliteli baslara sahip olacaktır diye düşünüyorum.siz ne dersiniz hem az yer kaplar hemde o ufak yerde gerekeni verebilir sanki

Yorumunuz için teşekkürler. Siz söyleyene kadar bu markanın bu modelinden (MK 750 SERİSİ) haberim yoktu. Sonuçta bu işin acemisiyiz.

Ses sistemi görsel olarak monitor audio gibi güzel olmasada sonuçta THX sertifikalı. HI-DEF-MAN arkadaşımızında tabiriyle safkan sinema sistemi.
    Güzelle 4 gün, Güzel huyla 40 yıl yaşarsın demişler.

Aklıma takılan bir kaç soru var ilk olarak subwoofer dan bahsedeyim

1- Sizin önerdiğiniz 2 tane model var. R-12SW ve R-112SW. Ben ilk konuyu açtığımızda sistemimde R-10SW koymuştum. HI-DEF-MAN arkadaşımız da ilk yorumunda bana o subwoofer in çok kötü olduğunu söyledi ve haklıydıda. Ses sistemindeki subwoofer öneminin kendisinden ve yaptığım araştırmalardan anladım. Sizin ilk önerdiğiniz R-12SW benim ilk sisteme koyduğum subwoofer ın sadece bir tık üstü. yani çok iyi olduğunu zannetmiyorum. fakat R-112SW için aynı şeyi söyleyemem. bu iyiye benziyor. gerçi siz daha iyi bilirsiniz.

Özetle 3 tane subwoofer seçeneğimiz var.

- R-112SW .....................Sizin ikinci önerdiğiniz
    - Goldenear SupersubX .............HI-DEF-MAN arkadaşımızın önerdiği ki ben bunu çok tuttum
    - MK V10 ......... ............m&k sound un mk 750 sistemiyle beraber önerdiği. Gerçi bunda THX sertifikası yok.

Subwoofer bu üçünden hangisi olur. Benim isteğim düşük volumde her ayrıntıyı duyayım. Sesi açma lüksüm yok.

Gerçi bu arada anladımki MK 750 Serisinin bütün bileşenleri THX sertifikalı değilmiş.

2-MK 900 demişsiniz ama herhalde o MK 950 olacak. Bu setin MK 750 den farkı nedir acaba.
    MK 750 setinde LCR 750 THX frontlar kullanılıryor. MK 950 serisinde LCR 950 THX frontlar kullanılıyor. boyutları kiloları herz leri aynı. bunların farkı nedir acaba.

3-Yorumunuzda "hemde yanlarında gelen klipsch r12 yada ..... " MK 750 serisinin yanında klipsch subwoofer lar mı geliyor. Burayı anlayamadım. Bu setin bu şekilde beraber satıldığı bir yer mi var. Normalde SRC elektronik bu markanın disribütörü olduğunu yazıyor sitesinde. bu firma da seti kendi subwoofer ı olan "MK V10" ile beraber satıyıor.
    http://www.srcelektronik.com/MK-Sound,LA_730-2.html#labels=730-2

Yorumlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi remains81 -- 24 Şubat 2017; 10:59:28 >

• Hocam şöyle söyleyeyim.ben bu konularda profesyonel olmadığım için öncelikle @hi-def-man abimizin dedikleri üzerinden gitmenizi tavsiye ederim.biraz uzun olacak hatalarımda olabilir ama fikirlerim şu şekilde.

Ben mantık olarak tek seri gitmek istedim ve klipsch rp260f serisini kendime örnek model alarak onu dizdim.bunun nedenleri bana göre basit.

Görsel olarak beni tatmin etmesi ve markayı sevmem ayrıca dinletilerde gayet başarılı bulmam.(sub dahil)

Ayrı ayrı markaları karman çorman dizmeyi sevmediğim için önce markaya karar verdim sonra 7.1 olmasına ve sonra kesenin ağzını açtım.

Ben r112 sw sub kullanıyorum ve gayet memnunum cerametallic woofer kullanıyor bu da sistemimin diğer bileşenleriyle aynı malzeme demek.

Yani klipsch sitesine giriyorum bana uygun ebattaki paket dizilimine bakıyorum ve onu alıyorum mantığım buydu.

Lakin hidefman abimizin yazdığı sub emin olun çok daha başarılıdır..

Ben mesele paradigm dsp3200 idi sanırım o sub ı da dinledim benim r112 den1.5 gömlek üstün kısıkseste.

Şöyle bir durum var paradigm de benim sub da gömleğinizi pantolonunuzu çekermiş gibi hissiyat veriyor ama paradigm volume yüzde 50 de iken bunu yaparken benim klipsch yüzde 75 e getirine bunu başarıyor..

Yukardaki örnekte tüm sistem ve oda aynı sadece bir sub dinlendi yerinden çıkarıldı diğeri konulup bağlandı başka birşey ile oynanmadı.

Odanızın dizilimibence sinemaya uygun değil

Örneğin dikdörtgen odanızın kısa kenarına tv ve frontları koymalısınız o yemek masasını arkanıza almalısınız gibi düşünün.

Ben klipsch i gönül rahatlığıyla öneriyorum lakin en az rp260f olmalı bence çünkü odanız ufak değil hem yarın bir gün olurda ev değiştirir farklı bir salona geçerseniz hala elinizin altında güzel ve güçlü bir set olmuş olur.ama odanızın o dizilimi sinemaya bence uygun değil.

Mk sound dışardan sevdiğim bir ürün gerçekte ne gördüm ne dinledim lakin epeyce övülen ve sinema anlamında başa ıynayan bir marka olduğunu biliyorum.

Mk thx750 ve 950 serisi paket sistem gibi düşünün.

Firma giriş seviyesi modeli olarak bu dizilimi yapmış.

Bu da demek oluyorki almışken ör thx 750 alınıyorsa tam olarak o parçalar alınmalı ne üst ne alt..

Src ile konuşabilirainiZ.

Lakin herşeyden evvel mutlaka proav ye gidip bir dinleti yapmalısınız.

İşte o zaman alıp almama ebat seçme model seçme konusunda kafanızda birşeyler oluşabilir.

• konuyu hortlatayım...

Arkadaşlar şu aşağıdaki 25 m2lik odaya sadece film izlemek için alınacak olan oberon 5 tipi çift sürücülü ortalama büyüklükteki bir kule hoparlör çifti çok fazla mı gelir? sistemde tek sürücülü küçük bir center ve sub da kullanılacak. koltuk odanın ortasında olacak, yani 3,5 metre civarı izleme mesafesi var. tv'yi de gördünüz zaten, sağ tarafta...

tv'nin arkasında salonu olan yan komşuya sesin gidip gitmemesi bakımından; duvarlar ytong gaz beton...

bana göre fazla gelir ama forumda da görüyorum, pek çok kişi daha küçük odalarda ve daha yakın mesafede bile kule hoparlör kullanıyor. yani bir işin doğrusu var, bir de genel uygulama var...

25 METREKARE ODAYA BU SES SİSTEMİ BÜYÜK MÜ GELİR  KIPSCH REFERANCE PREMIE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 30 Ocak 2020; 13:56:57 >

• Kule sistem böyle küçük mekanlarda biraz görsel ve nefsi tatmin amaçlı kullanılıyor gibi geliyor bana.sinema için kullanılacak çok iyi alternatifler mevcut
    Definitive procinema
    Focal sib evo/pack dome vb gibi hatta bose acoustmass ya da kaliteli raf veya duvar tipi hoplardan oluşan kaliteli sub ile desteklenmiş güzel bir sistem kurulabilir dali opticon lcr vb.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.