Şimdi Ara

25 bine Acemilik Atmak için Araç Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
1.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba forumdaşlar. 25 bin bütçe ile acemilik atılmak için bir araç almak istiyorum. Açıkçası kriterler ne olmalı çok bir fikrim yok. Acemilik sonunda bir iki sene sonrasında araç satılacak. Satılabilir bir araç olması lazım yani. O yüzden de km si 100 binin altında çok yaşlı olmayan bir araç olması gerekir diye düşünmekteyim. Getz, Palio, Punto gibi araçlara baktım. Ama işin içinden çıkamadım. Düz vites istiyorum ve çok km yapmayacağım için benzinli olmasının bir mahsuru yok (cayır cayır yakmadıkça) Bana nelere dikkat etmem gerektiğini, nasıl bir araç almam gerektiğini söyleyebilir misiniz? Direkt link ile araç önerisi verirseniz de bahtiyar olurum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SzolnoK -- 13 Eylül 2017; 19:11:10 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Getz punto teniz yok o fiata acenilik için 2000 2004 arası palio bulursun belki ya da clio 2000 vs

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben peugeot 206 öneririm. Alımı satımı kolay, kullanımı

çok pratik bir araç. 1.4 benzinlilerden bakabilirsiniz.

• Değerli yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. 206 parçaları pahalı diye duydum. Acemilik olduğu için sürtme hor kullanma olacak. O nedenle uzak durdum ama siz daha bilgilisinizdir o konuda.
    Kalos gördüm sahibinden de
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-hatasiz-orjinal-479865652/detay

Bu araç hakkında ne dersiniz? Dediğim gibi çok bilgim yok. Daha eski Palio Vs mi bakmak daha iyidir daha yeni Kalos mu? Biraz çok yakıyor galiba ama parçaları hakkında bilgim yok.

• Renault Clio 1.4 benzin LPG al 2002 ve üstü işini fazlasıyla görecektir bende öyle öğrendim sorunsuz sıkıntısı masrafsız bir araç on çamurluklar plastik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenknet -- 13 Eylül 2017; 23:17:36 >
  • palio al gec 15e bıle bulursun parcasıda ucuz vur kır parcala..
  • SzolnoK kullanıcısına yanıt
    ilk araba olarak kalos düşünme arkadaşım, hele linkteki fiyata göre aklının ucundan geçmesin. palio veya clio çok rahat işini görecektir. Araç değiştirme imkanınız var ise 2 sene ilk aracınızı kullanacağınızı hiç zannetmiyorum. 4-5 ay içerisinde "tamam ben piştim artık, başıma bir iş gelmez" duygusu vücudunuzun her yerini saracaktır ve aracınızı sattırıp asıl düşündüğünüz aracı almanızı sağlayacaktır. Asıl düşündüğünüz araç sedan ise ilk aracınız da sedan olsun. Hb araçtan sedan araca geçmek psikolojik olarak zorlayabilir, normalde 1,5 karış olan uzunluk farkı size 1 metre gibi gelebilecektir. Zarar etme endişeniz var ise örneğini verdiğiniz kalos gibi araçlar yerine pazarı daha geniş olan marka modelleri düşünmenizde fayda bulunmaktadır (renault, vw, opel, hyundai, fiat gibi).
  • ben de çok kararsızım, aynı konuyu açmaya geliyordum. ben de takip ediyorum 30-35 e kadar da çıkabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenknet

Renault Clio 1.4 benzin LPG al 2002 ve üstü işini fazlasıyla görecektir bende öyle öğrendim sorunsuz sıkıntısı masrafsız bir araç on çamurluklar plastik

bu araçlarda yanlış bilmiyorsam fazlaca blok çatlaması oluyor o yüzden öğrenmek için masrafa girmemeli arkadaş.
    bende 2004 civarı fiesta tavsiye ederim.

• Çok teşekkür ederim fikirleriniz için. Sonuç olarak parça sıkıntısı nedeniyle Kalos'dan vazgeçtim. Palio'ya doğru yönlendim. Renault Clio'ların tarzı da hoşuma gidiyor ama blok çatlaması dediğiniz için soğudum. Genelde Renault kalitesizliği ile içimde yer etmiş yıllardır. Aslında Palio'dan da daha pahalı Clio'lar genelde. O yüzden 25e zor bulurum onu da.

Palio almaya karar verdiğim durumda nelere dikkat etmem gerekiyor. Eski araçlarda olabilecek çok yaygın görülen problemler nelerdir?

Ek olarak önereceğiniz farklı araçlar varsa onları da listeme alabilirim.
  • Sedan bir araç al.Parkta önceleri zorlanırsın ama sonra ustalaşırsın.1.3 albea bakabilirsin

• Hyundai Getz
  • 206 dizel al hocam, 80 90 la 150 km yol yapıyorsun ibre kıpırdamıyor bile. aynı model arabalardan daha yenı goruntusu var. beygır gucu olarak yoldakı arabaların %99 undan daha gucsuz olsa da en az yarısından ıyı kacar
  • Ykaraca kullanıcısına yanıt
    Getz pek yok o fiyata hocam

• Aurorax kullanıcısına yanıt
    206 ların parçaları pahalı diyorlar hocam. Sen ne dersin? Acemilik olduğu için düzgün kullanamamaktan kaynaklı masraflar çıkacaktır diye düşünüyorum

• Son olarak da Citroen C3 ve Skoda Fabia da da 2002-2003 150k km yapmış araçlar da radarıma girdi. Palio (2004 100k km) mu bu araçlar mi desem ne dersiniz? Hepsi de benzinli (genelde şehir içi gideceğim için)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SzolnoK -- 16 Eylül 2017; 12:42:13 >
  • Fiat albea dizel taksi çıkması olmayacak şekilde alınabilir. Satımıda kolay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EDC5362EC -- 16 Eylül 2017; 15:12:9 >
  • 1.6 Toyota Corolla.
    Hem paranız cebinize kalır hemde peynir ekmek gibi piyasası var.
  • Safe Zone kullanıcısına yanıt
    40 dan aşağı corolla yok hocam. Kazalı da almam zaten. 25 bütçe varken param nasıl bana kalacak anlayamadım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.