Şimdi Ara

240 HZ Monitör İçin Ekran Kartı Tavsiyeleriniz Nelerdir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
7.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi Monitör; ViewSonic XG2530 24.5" 1ms 240Hz (2xHDMI+Display+USB) FreeSync Full HD eSpor Oyuncu Monitör

Donanım; İ5 6600k
    Asrock Z170 Extreme 6 Anakart
    2x8 Gb Ballistic Ddr4 2600 Mhz Ram
    Cooler Master 412S Kule Tipi Soğutma
    SSd 120 Gb, 1 TB Dahili HDD
    Corsair CXM750 750 Watt Güç Kaynağı
    Mevcuttaki Ekran Kartı 1050ti :)

Freesync olduğun için "AMD" tarafından tercih edeceğim gibi görünüyor ancak "GTX" bandında da tavsiyelerinizi duymak istiyorum bu monitöre en uygun ekran kartı hangisi olmalı ?

Değerli yorumlarınızı bekliyorum TŞK.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guaddro -- 27 Nisan 2019; 14:29:4 >

• Cs go için 1070ti yeterli
    pubg için rtx 2080ti
  • Gloca G kullanıcısına yanıt
    Minimum olması gerekeni soruyorum dostum 1070 altındaki kartlar ve RX 580-590
  • 240hz ile daha cok adam vuracani zannediyor 😂😂😂😂
  • 240hz o kadar büyük bir espirisi olduğunu sanmıyorum. 144hz kullanıyorum. Gayet memnunum
  • ne alakası var, bu tanıya nasıl vardın anlat hele kardeşim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guaddro

ne alakası var, bu tanıya nasıl vardın anlat hele kardeşim ?
    240 hörtz
  • Şu an dünya üzerinde CS,LoL harici diğer oyunlarda bu paneli besleyecek bir işlemci yok. O yüzden 240hz biraz fanteziye kaçıyor.

Bunun yerine "kaltieli" 144hz tercih etmeniz daha mantıklı olur.

Örn. Samsung 27" QDot gibi.
  • Ben pişman değilim kardeş duvarın içinden görüyorum canını sıkma sen, öneri vermeyemi geldin akıl vermeyemi belli değil...
  • quote:

Ben pişman değilim kardeş duvarın içinden görüyorum canını sıkma sen, öneri vermeyemi geldin akıl vermeyemi belli değil...
    Git al ozaman 240 hortz emmi millet sana zoraki cevap veriyor.
  • Sen milletin avukatımısın emmi oğlu :) alan memnun satan memnun
  • quote:

Sen milletin avukatımısın emmi oğlu :) alan memnun satan memnun
    Al kivrem gule gule kullanin😏😏😏
  • 1080 ti net. İkinci el falan bak hocam 3-3.5 civarı max verilebilir
  • Öncelikle monitörünüz hayırlı olsun. Kullandığınız işlemci ram vs yazarsanız daha yardımcı olabilir. Çünkü işlemciniz iyi değilse zaten belli bir seviye üst kartlar işinizi görmeyecektir. Full hd de darboğaz yaşayacaksınız.
  • 240hz sadece espor oyunlarını profesyonel seviyede oynayanlar için var. Başka kimseye bir faydası yok çünkü. Siz de bu kesimdensinizdir herhalde diye tahmin ediyorum. Hangi oyun için aldığınıza göre kart değişir. Ve işlemcinin de güçlü olması gerekir. Hatta ekran kartından önce işlemci önemlidir. Ama sadece olabildiğince ucuz bir kart peşindeyseniz rx 570 4gb alın geçin zaten düşünmeye gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 27 Nisan 2019; 11:34:26 >
  • 144hz monitörde en iyi f/p kartı 1660 Tİ
    yüksek fps için düşük ayarlarda veya düşük çözünürlüklerde oynarsın
    yüksek fps istiyorsan işlemciyi de 9600K lı alırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Münebbih -- 27 Nisan 2019; 11:39:35 >
  • Öyle bir şey yok. Sadece darboğaz artar. Güncel büyük oyunlarda 240 fps lere ulaşmak günümüz işlemcileriyle imkansız. Grafik ayarlarını kısmak sadece ekran kartı yükünü azaltır. İşlemcinin yetersizliği çözülemez.
  • Konuda ve başlıkta eksiklikler var :)

1 - monitör mevcut mu yoksa alınması mı düşünülüyor ?
    2 - sistemin diğer bileşenleri nelerdir ?
    3 - ilk 2 soruyunun cevabını bilmeden yapılan yorumların hepsi boş.
    4 - 240hz monitör ile 120hz monitörün farkını ayırt edebilecek gözleri korneasından öperim.
    5 - alınamaz diye birşey yok neden alınamazsın bu mantıkla kimse mbw ye de binmesin hız sınırı 120 zaten ?
    6 - oyuncu sistemlerinde , hangi tip oyunların oynandığı analiz edilip ona göre bileşen seçilmeli, evde interneti leş olan arkadaşın 240hz monitör alması abes misal, yada HD oyun oynayacak arkadaşın online ise özellikle işlem gücüne ihtiyacı olacak vs. gibi etmenler sıralanabilir.
  • İşlemci İntel Core İ5-9600K
    Anakart Z370 yongalı
    İşlemci soğutucusu ;
    Bellek DDR4-2666Mhz 8GB
    SSD sabitdisk 240/250/256GB SSD M.2 PCIe (NVMe)
    Dahili sabitdisk (HDD) ; SEAGATE 1TB 64MB 7200rpm
    Ekran kartı; .....
    Kasa 500W 80+ PSU'lu mid tower L i n k : fiyatına bak

Bellek ; 2X8GB=16GB dual

Ekran kartı GTX 1660 Tİ L i n k : fiyatına bak

https://forum.donanimhaber.com/farkli-fiyatlarda-oyun-sistemleri-olusturma-1080p-ve-1080p-plus-oyuncular-icin--100005134#100005134

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Münebbih -- 27 Nisan 2019; 12:36:14 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.