Şimdi Ara

24 yaşındayım amacım yok, Sorularınız varsa cevaplarım (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
5
Favori
10.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam çok iyi yerlere gelebilirmişsin.. İTÜ İnşaat, bir miktar deneyim ve maddi destekle belki milyonlar kazanan bir şirket kurma ihtimalin vardı. Artık bunun için geç olsa da, başka girişimler yapmak için geç değil. İlgi alanlarını keşfedip o alanlarda bir şeyler başarmayı deneyebilirsin. Eğer hiç maddi kaygın yoksa zaten uğraşılacak bir sürü şey var. Ben örneğin kendim amatör hayvan/böcek belgeselleri çekerdim, türleri araştırırdım ve gider türün bulunduğu yerde çekim yapardım. Bu bir örnek, hobi olarak. Aynı zamanda tutkuyla yapılan her hobinin mükemmel başarılara dönüşme ihtimali de vardır, bunu da es geçmemek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: balduz01

öncelikle canın sıkılıyorsa alkol ve kumardan uzak dur. Sırf can sıkıntısından zaman geçirmek için günde bin lira kumar oynayan adamlar var, sende onlardan olma. Alkolü söylememe gerek yok zaten. Tavsiye olarak gez dicem arabanla şehir turu yap dicem ama asosyal olduğun için onuda yapman gerçi bide tek başına canın sıkılır. En iyisi yurt içi veya yurt dışı turlarına katıl, hem kafile ile çevre edinmiş olursun hemde gezmiş olursun

Hocam ne sigara ne alkol nede kumar oynuyorum. Hatta tavla , okey oynamayı bile bilmiyorum.

Tatile çıkmayı düşündüm ama kafa dengi hiçkimse yok maalesef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charm

Hocam çok iyi yerlere gelebilirmişsin.. İTÜ İnşaat, bir miktar deneyim ve maddi destekle belki milyonlar kazanan bir şirket kurma ihtimalin vardı. Artık bunun için geç olsa da, başka girişimler yapmak için geç değil. İlgi alanlarını keşfedip o alanlarda bir şeyler başarmayı deneyebilirsin. Eğer hiç maddi kaygın yoksa zaten uğraşılacak bir sürü şey var. Ben örneğin kendim amatör hayvan/böcek belgeselleri çekerdim, türleri araştırırdım ve gider türün bulunduğu yerde çekim yapardım. Bu bir örnek, hobi olarak. Aynı zamanda tutkuyla yapılan her hobinin mükemmel başarılara dönüşme ihtimali de vardır, bunu da es geçmemek lazım.

Hocam lisedeyken iyi bir üniversite için çalıştım hep. Neredeyse lisede bile düzgün arkadaşım yoktu. Neden bilmiyorum ama galiba çok çekingendim.

Devam etseydim muhtemelen bitirmiş olacaktım. Ama devam etmek istemedim. Aslında pişmamda değilim.

Hayvanlar benimde ilgi alanım. Önceden balık besliyordum , her balığa doğal ortamını filan yapmaya çalışıyordum ama bi zaman sonra çok sıkıldım.

• Dostum herşeyden önce dışarı çık insanların arasına karış hiç arkadaşın yoksa esnafla muhaabet et sahili olan bi şehirdeysen sahilde yürü banka otur mutlaka yaına biri oturur başlarsın konuşmaya o hayatını anlatıe sen seninkini evde durma anlıcan. Sonra kendine önem ver önemse kendini. Kendini önemsemezsen bu psikolojiden kurtulamazsın. Bol bol kitap oku hiç birşey içinden gelmiyorsa sokakta vakit geçir mahalleddkilerle bi şekilde başlarsın konuşmaya. İçin açılır. Çocukken yaşadığın o tarifsiz duyguları tekrar yaşarsın. Bi hobin olsun maket uçak mesela yada başka bişe sonra spora git bütün bunlara imkanın var yapabilirsin

• Oyun yap hatta mümkünse bütün işletim sistemlerinde çalıştır oyunu grafikleri falanda biraz iyi olsun sonra sür piyasaya oyunu gelsin paralar hayatın renklensin renkli renkli olsun sonra bir dükkan aç birşeyler sat akşama kadar oturursun işte

• Tualeti-Tıkayan-Adam kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam ne güzel hobin varmış. İlgi alanların üzerinde bir an önce faaliyete geçmen lazım bence.
    Zaman, maddiyat ve sağlık. Bu üçünü bir arada bulmak o kadar nadir bir şey ki.. Ve sen üçüne de sahipsin. Geriye sadece okuyup araştırmak ve amaçlarını netleştirmek kalıyor.
  • 19 yaşındaki versiyonunum samsunda mısın? Belki takılırız
  • Daha önce soruldu mu bilmiyorum ama iş vs yoksa nasıl geçiniyorsunuz hocam?

• Neden bir amacınız yok hocam?Elde edebileceğiniz her şeyi elde ettiniz mi? Konuyu görünce Minecraftın kurucusu notch aklıma geldi.33 yaşında Microsoft a 2.5 milyar dolara şirketini satıyor.O satıştan sonra tweetlerini okuyorum,adam arkadaşları işten çıkıp gelsin diye dakika sayıyormuş.Böyle bir şey elde ettikten sonra çıkıp bunu söylesen hadi neyse.Ama Sen bunun için bir şey yapmamışsın.Bence bir şeyler belirle kendine,bilgisayar başından kalk.Yoksa hayat bir gün o bilgisayar başından kafana vura vura kaldırır seni.Sağlıcakla..

• Arkadaşın olurum paranı beraber ezeriz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neden kazandın gitmedin

• Kaynak nereden geliyor? Askerliği ne yaptın?

• quote:

Orijinalden alıntı: The Notorious

Kaynak nereden geliyor? Askerliği ne yaptın?

Babama ait olan 4 adet tapulu arsa vardı. 1983 yılında alınmıştı. 10 sene kadar önce İstanbulun en işlek yerleri arasına geldi. Konut yapılması için inşaat şirketine verdik.

Daha liseden mezun olmadan hiç tahmin etmediğim kadar dairemiz oldu.

Zaten durumumuz kötü değildi. Şimdi Allah'a şükür çok daha iyi.

2 kardeşiz 12'şer daire kaldı. Diğerleri babamın üzerine. Toplam 28 bloklu tek blokta 86 daireli site yapıldı.

Biz 1 blok aldık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tualeti-Tıkayan-Adam -- 24 Ocak 2017; 20:34:17 >
  • Ömür boyunca para sıkıntın olmayacaksa full kendine yönel. Bi kere geliyorsun hayata hep kendine bir şeyler katmaya bak. İlgi alanlarının üzerinde profesyonel ol, sporla uğraş, kültürlen. Bunları bi rutine soktuktan sonra kendine çok şey katmış olacaksın. Amacım yok diyorsun ya işte amacın her konuda kendini üst düzeye çekmek olsun

• Boşveeer dertsiz tasasız yaşa bam güm

• itüde okunmaz ki gir galatasaray üniversitesinde paşalar gibi oku. o erkek yurdu gibi okuldan hayır gelmez.
  • Vay anasını şansa bak, iyi yapmışsın ye iç yat

• quote:

Orijinalden alıntı: Patria o Muerte

itüde okunmaz ki gir galatasaray üniversitesinde paşalar gibi oku. o erkek yurdu gibi okuldan hayır gelmez.

Itu asktir ben okulumu seviyorum

• Arkadaşın olabilirim.

• Suan ki versiyonum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi revenquel -- 25 Ocak 2017; 0:6:10 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.