Şimdi Ara

23.11.2014 ALINAN İPHONE 6 TLC KULLANIYOR YARDIMCI OLURMUSUNUZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler arkadaşlar biraz önce forumda gezinirken gördüm tlc leri mlc ler ile değiştirmişler cogu arkadaşta mlc sistemi kullanılıyor ama ben telefonu 23 kasımda almama rağmen tlc kullanılıyor 1.parti mal olduğunu düşünüyorum 8.0.0 ile geldi cogu kişiye 8.0.2 ile veya 8.1 ile gelen olmuş ne yapmalıyım sizce geri iade ediyimmi yoksa normal bişeymi 2650 tl para verdiğimiz için neden en iyisi olmasın demiyo değilim yani o yüzden fikirlerinizi merak ediyorum teşekkürler şimdiden.

• yasingün Y kullanıcısına yanıt
    Kac gb olan model?

Muhtemelen 64 yada 128 aldiniz...
  • 64 GB Space Gray
  • Nereden anliyorsunuz tlc oldugunu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • flowerhorn kullanıcısına yanıt
    Bir başlıkta görmüştüm buradaki dosyayı telefona indirim adımları takip ederek anlayabilirsiniz

http://www.jailbreakiosx.com/2014/11/discriminate-iphone-6-flash-memory-mlc-tlc.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasingün

Bir başlıkta görmüştüm buradaki dosyayı telefona indirim adımları takip ederek anlayabilirsiniz

http://www.jailbreakiosx.com/2014/11/discriminate-iphone-6-flash-memory-mlc-tlc.html

Tesekkurler

• 6 kasımda geldi benimki ip6+ 64gb kontrol ettim mlc

• Bir sorun yoksa değiştirmenin bir anlamı yok. Gelen gideni aratmasın sonra.
  • Ilk gun aldigim i6+ 64 GB MLC ile geldi, sonraki basindan beri kullaniliyor demek ki.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • JB yapmayanlar anlayamıyor galiba. :)
  • Yaw arkadaş nelere takılıyorsunuz. Tlc mlc 1. Parti 2. Parti falan :D kullanın artık şu güzelim cihazları. Kaç kişi almak isteyipte alamıyor , siz ise yoktan sorunlar var ediyorsunuz. nedir bu arayış anlamıyorumki

• Telefonunda seni rahatsız eden bi durum var mı ?

• Belliki kafaya takmışsın degiştir gitsin..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • MLC NEDİR TLC NEDİR? ilk defa duyuyorum...
  • qwert06 kullanıcısına yanıt
    Apple will switch from using TLC (triple-level cell) NAND flash to MLC (multi-level cell) NAND flash in the iPhone 6 and iPhone 6 Plus after users have experienced crashing and boot loop issues with the higher capacity versions of both devices

Cihazın içindeki flash memory. TLC nin MLC ye göre sorunlu olduğunu iphone 6+ 128gb da ve iphone 6 64 gb larda tespit etmişler ve yeni üretimlerde sadece MLC flash memory kullanmaya yöneldiğini söylüyorlar.

Tabi bunu kim söylüyor Kore basını. doğruluk payı varmıdır apple böyle bir durum olursa açıklama yapacağını sanmadığım için doğru olabilir. Ancak kore basını samsungdan yana haber üretmek adına boş bir haberde olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: belmont

Apple will switch from using TLC (triple-level cell) NAND flash to MLC (multi-level cell) NAND flash in the iPhone 6 and iPhone 6 Plus after users have experienced crashing and boot loop issues with the higher capacity versions of both devices

Cihazın içindeki flash memory. TLC nin MLC ye göre sorunlu olduğunu iphone 6+ 128gb da ve iphone 6 64 gb larda tespit etmişler ve yeni üretimlerde sadece MLC flash memory kullanmaya yöneldiğini söylüyorlar.

Tabi bunu kim söylüyor Kore basını. doğruluk payı varmıdır apple böyle bir durum olursa açıklama yapacağını sanmadığım için doğru olabilir. Ancak kore basını samsungdan yana haber üretmek adına boş bir haberde olabilir.

Teşekkür ederim. çok ince bi ayrıntı. kulloanıcıların bu farkı hissedeceğini sanmıyorum. bence önemli bi detay deyil...

• Şuanlık bi sorunu yok zaten İOS 8 yüzünden telefon damı sorun var yazılım damı hala anlayabilmiş değilim sürekli sorunlar çıkıyor ve düzeltiliyor sonra tekrar bozuluyor tabiki ama hazır 14 gün iade hakkım varken değiştirmeme gerek var ise değiştiriyim diyorum biliyorsunuzki sonradan garantiyle randevuyla uğraşmakta ayrı bir dert
  • Arkadaşlar ben telefonu 14 kasımda aldım iphone 6 plus 16 gb arkadaşın verdiği programı indirdim baktım ama göremedim nasıl öğrenebilirim mlc tlc olduğunu ?
  • barocker kullanıcısına yanıt
    Bu arkadaslar bulupta ....arayanlar ..arkadas aldigim hicbir iphone de sorun olmadi 1 kere oldu onuda aninda degistirdiler. İlk gun gidip siraya girip aldim a habere bile ciktik isin sonucu artik su telefonu kurcalamayin alin kullanin yaw

• qwert06 kullanıcısına yanıt
    kısaca ön bellek.. tlc ler 2mg, mlc ler ise 3mg taşıyabiliyor..
    o yüzden mlc daha hızlıdır.

şöyle düşün. 12 kişisiniz istanbuldan izmire gideceksiniz araba (hız sabit) ile. araba tlc ise sadece 2 kişi alır ki buda 6 sefer eder. mlc ise 3 kişi alıyor buda 4 sefer yapacaksın ve daha az sürede gideceksiniz izmir e..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.