Şimdi Ara

22' LCD Monitör Ekranı En Boy Kaç cm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
72.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 19" düz kare LCD kullanıyorum, bunun en-boy'u 30 cmx37,5 cm (Ekran ölçüleri).
    19" ten 22" e geçmeyi düşünüyorum ama değecekmi onun için 22" Wide kullananlar görünür alanının ölçülerini yazabilirlermi. Benim 19" le karşılaştırmak istiyorum.

• Yokmu cevap
  • 19 inch ile 22 inch arasında çok açık bir boyut farkı var.bir inch 2,54 cm eder.bu da demek oluyor ki 19 ile 22 arasında 7,5 cm ye yakın büyük bir fark olur.22 lerde görünür ekran boyutları yaklaşık 21.6 civarı oluyor diye biliyorum..kaldı ki tam düz kare ile wide ekran arasındaki karşılaştırma doğru olmaz.ancak 19'u alalı çok olmadı diye tahmin ediyorum ve şu an için makul ölçülerde 19 inch monitör varken 22'ye geçmek biraz savrukluk olur bana kalırsa.hd monitörlerin fiyatları düşene kadar 19 monitörünüz işinizi görür en azından o zaman alacağınız hem hd olacağı gibi tepkime süreleri ve kontrastı daha başarılı olacaktır.şimdilik 19'u kullanıp hd lerin fiyatlarının düşmesini beklemenizi tavsiye ederim, en azından ben öyle yapardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tigatron23 -- 27 Kasım 2008; 18:43:27 >
  • hp w2207h var bende boyutları 30 cm ye 47 cm
  • İstediğim cevap buydu çok teşekkürler.

quote:

Orjinalden alıntı: hunter06
    hp w2207h var bende boyutları 30 cm ye 47 cm

300 YTL'ye 22" i duyunca cazip geldi ama şu anda kullandığımın genişi olunca cazipliği gitti.
    Değilse gerçek 55 ekran olsaydı süper olurdu

quote:

Orjinalden alıntı: tigatron23
    19 inch ile 22 inch arasında çok açık bir boyut farkı var.bir inch 2,54 cm eder.bu da demek oluyor ki 19 ile 22 arasında 7,5 cm ye yakın büyük bir fark olur.22 lerde görünür ekran boyutları yaklaşık 21.6 civarı oluyor diye biliyorum..kaldı ki tam düz kare ile wide ekran arasındaki karşılaştırma doğru olmaz.ancak 19'u alalı çok olmadı diye tahmin ediyorum ve şu an için makul ölçülerde 19 inch monitör varken 22'ye geçmek biraz savrukluk olur bana kalırsa.hd monitörlerin fiyatları düşene kadar 19 monitörünüz işinizi görür en azından o zaman alacağınız hem hd olacağı gibi tepkime süreleri ve kontrastı daha başarılı olacaktır.şimdilik 19'u kullanıp hd lerin fiyatlarının düşmesini beklemenizi tavsiye ederim, en azından ben öyle yapardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GreatWhite -- 28 Kasım 2008; 11:35:44 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.