Şimdi Ara

16 m2 için en ideal LCD tv boyutu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
31.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar LCD tv almak istiyorum fakat en uygun ölçüyü bulamadım. Odam 4*4 m ve ekrana olacak en uzak nokta 3,5 m olacak.
    Bu alan için en uygun LCD boyutunu söylerseniz sevinirim.
    Teşekkürler.

• 30"(82 cm) en uygunu olacaktır ama illa büyük olsun dersen 37 leride düşünebilirsin 40 inç güzel durmaz...
  • dostum bu konuda uzman değilim ama 82 cm biraz küçük gibi geldi bana...
    bununla birlikte bu mesafe işinin biraz zevk ve alışkanlık meselesi olduğuna inanıyorum.
    yatak odamda 127 ekran sony var, 2 metreden ps3 oynuyordum nasıl alışmışım, abimlere gittiğimde 82 ekran tv de hiçbirşey göremedim.
    Ayrıca kaç yıl oldu alalı hala göz sağlığımda en ufak şükürler olsun bir bozulma yok, yani onada inanmıyorum yok göz sağlığı falan gibilerinden durumlara.

Bence arkadaş 46 inç tv düşünebilir.
  • arkadaşımın odada hemen hemen aynı 42 " bence ideal 40" yada.daha küçük küçük durur daha büyük çok büyük durur.
    marka olarak ta samsung 40c650 veya lg 42ld450 olabilir yada philips 42pfl olabilir.
    saygılarımla.
  • Yaklaşık,en fazla 3 metreden 42 inc izliyorum,her hangi bir rahatsızlık vermiyor !

32 İnç küçük gelecektir,ama yinede karar sizin !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andy1 -- 5 Eylül 2010; 2:59:13 >
  • 3,5m izleme mesafesi ile 46" tv bile alınır arkadaşlar,ben 3,2m den 37" izliyorum,ve şu an bu mesafeye 50" tv bakıyorum
    haberiniz ola,özellikle hd medya izlenecekse en az 46" olmalı bu mesafede.dediğim gibi"en az"...

http://forum.donanimhaber.com/m_23339731/tm.htm

bu linkte işinize yarayacak bilgiler var,okuduğunuzda çok şaşıracaksınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zyvox -- 5 Eylül 2010; 14:51:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zucchero

dostum bu konuda uzman değilim ama 82 cm biraz küçük gibi geldi bana...
    bununla birlikte bu mesafe işinin biraz zevk ve alışkanlık meselesi olduğuna inanıyorum.
    yatak odamda 127 ekran sony var, 2 metreden ps3 oynuyordum nasıl alışmışım, abimlere gittiğimde 82 ekran tv de hiçbirşey göremedim.
    Ayrıca kaç yıl oldu alalı hala göz sağlığımda en ufak şükürler olsun bir bozulma yok, yani onada inanmıyorum yok göz sağlığı falan gibilerinden durumlara.

Hocam 46 14m2 odaya tavsiye ediyorsan 45m2 salona ne tavsiye edersin mrk ediyorum :D Saygılar.... Yorumun hoşuma gitti yanlış anlaşılmasın :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baldas

quote:

Hocam 46 14m2 odaya tavsiye ediyorsan 45m2 salona ne tavsiye edersin mrk ediyorum :D Saygılar.... Yorumun hoşuma gitti yanlış anlaşılmasın :D

3.2 metreye 50 inc,o mesafeden izlemek bana göre zor,42 tamam ama bahsettiğiniz boyuttaki bir tv,bence izlenmez,izlenir ama nereye kadar,ancak FullHD yayınlar için geçerli !

42 inc izleme mesafem 3 metre,ama öyle SD yayınlar varki,izlemek işkenceye dönüyor,50 inc alacaksan bence iyi düşünmelisin !

Arkadaş gibi 45 metre kare salonun var ise zevkle izlenir,diğer türlü hayalcilik olur !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andy1 -- 4 Eylül 2010; 21:48:31 >

• TV boyutunu odanın alanına göre değil de TVyi izleyeceğiniz mesafeye göre seçmelisiniz.

Kağıt üzerinde şunları yapın:
    TVyi yerine yerleştirin, ve uzunluğunu kağıt üstünde çizin
    TVyi izleyeceğiniz yere bir nokta koyun.
    Bu noktadan TVnin sağına ve soluna iki ayrı çizgi çekin

Bu iki çizgi arası açınin 30 derece olması en uygunu, açı büyükse tvniz gerekenden büyük, küçükse gerekenden küçük demektir. Tam 30 olması elbette beklenemez ama o civarlarda olması gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: andy1

Yaklaşık,en fazla 3 metreden 42 inc izliyorum,her hangi bir rahatsızlık vermiyor !

82 İnç küçük gelecektir,ama yinede karar sizin !

• quote:

Orijinalden alıntı: MANADAM

quote:

Yaklaşık,en fazla 3 metreden 42 inc izliyorum,her hangi bir rahatsızlık vermiyor !

Gülünecek olayı izah etsende hep beraber gülsek,insanın kendi kendine gülmesi,tuaf oluyor malum !
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MANADAM

quote:

Gülünecek olayı izah etsende hep beraber gülsek,insanın kendi kendine gülmesi,tuaf oluyor malum !

82 inçle 82 cm karıştırana ne denir

• quote:

Orijinalden alıntı: Baldas

quote:

Hocam oda 14 m2 falan olayına takılma ...
    Önemli olan izleme mesafesi ve 42 inç gayet makul...

45 m2 olayına gelince oradada izleme mesafesi önemli, koltuktan tv ünitesi mesafesi ne kadar isterse 100 m2 olsun salonun, 5 metre mesafeden izleyeceksen ne anlamı var?
    umarım bu yorumumda hoşuna gitmiştir...

http://www.sony.com.tr/hub/1237477773439/4/1 bu linktende izleme mesafesiyle ilgili bilgi edinilebilir...
    Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zucchero -- 6 Eylül 2010; 2:18:05 >

• Manadam,anlayan anlamıştır,Türkiyede yaşıyoruz,inc-cm olayında kartıştırmak mümkündür yeterki,ölçülerin değerlerini bilenler olsun !

Teferutlara kafanı takma !
  • 25 metrekarelik odaya sizce kaç cm lik tv uygundur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cüneyt RC

25 metrekarelik odaya sizce kaç cm lik tv uygundur?

İzleme mesafeniz nedir?
  • Konuyu canlandırıyorum ama belki m2 ile hesap yapmak isteyenler vardır. Yukarıdaki bilgilerin tamamen yanlış olduğunu söyleyebilirim. Durum göz sağlığıyla alakalı. Şayet izleme mesafesi 3m ve altındaysa 22'' , 3-5 m arası ise 26'' , 5-7 m arası 32''... şeklinde gider. Bunlar standarttır. Hatta bu ölçülerde dahi 2 saat ve üstünde tv izlemek önerilmez. Yakından çok büyük ekranlarda tv izlemek göz sağlığını hemen bozmasa da zamanla (2 ila 5 yıl arasında) bozacaktır. Büyük ekranlarla, hele ki yukarıda yazan büyüklüklerle tv izlemek ya da çok yakından oyun konsollarıyla oynamak gözünüzü bozacaktır. Durumun farkına bile varamazsınız. Ta ki ''yahu sizin televizyon çok mu küçük olmuş buraya ? ben göremiyorum bir şey '' diyene kadar... Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arbitrajcı

Konuyu canlandırıyorum ama belki m2 ile hesap yapmak isteyenler vardır. Yukarıdaki bilgilerin tamamen yanlış olduğunu söyleyebilirim. Durum göz sağlığıyla alakalı. Şayet izleme mesafesi 3m ve altındaysa 22'' , 3-5 m arası ise 26'' , 5-7 m arası 32''... şeklinde gider. Bunlar standarttır. Hatta bu ölçülerde dahi 2 saat ve üstünde tv izlemek önerilmez. Yakından çok büyük ekranlarda tv izlemek göz sağlığını hemen bozmasa da zamanla (2 ila 5 yıl arasında) bozacaktır. Büyük ekranlarla, hele ki yukarıda yazan büyüklüklerle tv izlemek ya da çok yakından oyun konsollarıyla oynamak gözünüzü bozacaktır. Durumun farkına bile varamazsınız. Ta ki ''yahu sizin televizyon çok mu küçük olmuş buraya ? ben göremiyorum bir şey '' diyene kadar... Saygılar.

Hocam 7 metreden 32" de ne görmeyi umut ediyorsunuz? :) Bir de bu standartları kim belirlemiş?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 47" de olur ve hiç de abartı olmaz... 42 ye çok büyük deyip 55'liğe göz dikeni çok gördüm.
  • 10 dönüm bostanım var kaç inç tv almalıyım. arkadaşlar soğutucu ya da klima mı alıyoruz. metrekarenin ne önemi var. 16m2 odan vardır izleme mesafen 4 metredir, 40m2 odan vardır izleme mesafen yine 4 metredir. yazık ilk defa araştıranlar olur, en boyu geçtim boyu da ölçüp m3 le konuşmaya başlar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.