Şimdi Ara

22 Euro sınırı kaldırıldı, tüm yurt dışı alışverişlerden vergi alınacak! (56. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.646
Cevap
20
Favori
154.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
292 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Zeen

arada vergisiz getirdikleri oluyormu hala yoksa hepsımı 7 den 70'e kesın basıyorlar mı parayı.

Birde mesela artık vergi oduyoruz ben 5 tane alacagım şeyi 1 1 1 kargo sıparısı verıyordum 1 hafta arayla sımdı 10 tane birden alsam gelır mı ?
    Hocam bende merak ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Paket postanesindeki yığınlar biraz azalana kadar yurtdışı alışverişe ara vermek lazım. Amazonda sorun yok ama.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konunun Danıştaya götürülmesi gerekiyor. Gümrükte bu düzenlemeyi yürütebilecek altyapının olmadığı ortaya çıktı. Vatandaş mağdur oluyor.
  • US $19 ürüne ne kadar vergi öderim cinden alınca
  • 4 Temmuz'da alıp 8 Temmuz'da kargoya verilen 5 dolarlık cüzdanım bugün gümrükten çıktı. Ürünü Epacket ile almıştım ve bence gayet hızlı geldi. Aliexpress satıcılara Türkiye gönderileri için ePacket ve Turkey Post eklemelerini istedi diye düşünüyorum çünkü eskiden çoğu koymuyordu. Ürün alacak arkadaşlara ePacket'i tavsiye ederim. Turkey Post ile ilgili bilgisi olan varsa kargo süreleri hakkında bilgilendirirse sevinirim.
  • Daha ucuza satın almak için; kupon, puan... vs ile uğraşıyoruz. Elektrik parası az gelsin diye tasarruflu cihazlar kullanıyoruz, suyu boşa harcamıyoruz ama kullanımın çok çok üstünde vergi.
    Vergi alınmasın demiyorum ama el insaf.

• Bundan sonraki adım, yurt dışından alışveriş yapma fikrinden vergi almak olacak sanırım.
  • Eğer ürün UKİM'e girmez ise en fazla 10 günde paket adrese teslim ediliyor. 7 günde teslim edilen paketlerim dahi oldu. Fakat diğer ucuz taşıma şirketlerine göre biraz pahalı olabiliyor. Satıcı ile anlaşarak fazladan ücret ödemeden Turkey Post ile gönderim sağlanabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jüpiter

Daha ucuza satın almak için; kupon, puan... vs ile uğraşıyoruz. Elektrik parası az gelsin diye tasarruflu cihazlar kullanıyoruz, suyu boşa harcamıyoruz ama kullanımın çok çok üstünde vergi.
    Vergi alınmasın demiyorum ama el insaf.
    Ülkeyi sadece vergilerle yönetmeye kalkarsan ve tedbirli olmazsan bu durum kaçınılmaz. İnsanların bunu anlayabilmesi için bence vergiler daha da artmalı.
  • Arkadaşlar o zaman takipsiz kargolar çalınmayacak. Ede yoksak gidip ptt den mi alacağız mecbur vergiyi ödemek için?

• Kapıya bırakıp gidemeyecekler yani. Ayrıca gizli paket ürün almıştım şimdi ptt gidince paketin içi gözükmesin

• 250 tl lık urune 40 tl kargo odedım su an urun bozuldu gerı gonderebılırım..bu yıne gelırse nasıl olcak yanı uzerıne fıyat yazarlarsa yınemı 40 tl vergı oducem
    sadece degısım ıcın
  • 250 tl lık urune 40 tl kargo odedım su an urun bozuldu gerı gonderebılırım..bu yıne gelırse nasıl olcak yanı uzerıne fıyat yazarlarsa yınemı 40 tl vergı oducem
    sadece degısım ıcın
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydınayhan

250 tl lık urune 40 tl kargo odedım su an urun bozuldu gerı gonderebılırım..bu yıne gelırse nasıl olcak yanı uzerıne fıyat yazarlarsa yınemı 40 tl vergı oducem
    sadece degısım ıcın
    Evet geri dönüşte de vergi ödeyeceksiniz ama benim merak ettiğim geri nasıl göndereceğiniz.PTT çünkü yurtdışına ürün göndermeye de astronomik fiyatlar istiyor.
  • Mogolo kullanıcısına yanıt
    Üstüne tam yazmışlarsa, %20si + 7.5 TL haraç. Yani 22+7.5=29.5
    Postacıya 30 verirsin, 50 kuruş bahşiş olur.

• 45 gün oldu 4$'Lık paketim (1 adet) gelmedi. 15 gün içerisinde gelmeyeceğini varsayarak satıcı ile iletişime geçtim ve extend istedim. Şu anda 45 gün daha vakti var.

ya bu takipsizleri nasıl takip edeceğiz. Delireceğim, şimdiye kadar gelirdi
  • Ortak bir metin hazırlayıp muhalefet partilerine gönderelim. AKP zaten gençlerden ümidini kesmiş ki maliye ne derse onaylıyor.
    Partilerin iptal davası açma nakkı var. Önceki yazdığımı tekrarlıyorum: Altyapısı yeterli olmayan düzenleme yürütülemez. Tedes bile kalibrasyonu kimin nasıl yapacağı belli olmadığından aylarca faal olmadı.
    AB standartlarında olmaza da Türkiye'de tüketici hukuku gelişiyor

• astegon kullanıcısına yanıt
    bende de var bir tane. 1 haziran tarihli sipariş. 31.07' de doluyor süresi. satıcıya mesaj attım. bu posta daha ülkeme giriş yapmadı, geleceğinden pek ümitli değilim. sen görebiliyor musun bu postanın nerede olduğunu, koruma süresini uzatmak ister misin dedim anında mesaj geldi. hala transit halinde dedi. sabırlı birisin dedi. aliexpress' den mesaj geldi. 15.08' e süreyi uzatmış.
  • Böyle ülkenin içine tüküreyim ben.

• 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.