Şimdi Ara

22 25 Bin arası araba ( Gerçekten acemiyim :) )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba yaklaşık 2 senedir araç kullanıyorum ara ara. Artık araç almak istiyorum bütçem 20 25 arası. Çok çok zorlarsam 26. Ancak ne kadar uygun olursa o kadar iyi benim için :)

Kullanmakta da acemiliimi attım sayılır ancak araç modellerinde bakımlarında parçalarında vs. tamamen acemiyim. Araştırdığm kadarıyla Ford Fiesta 1.4 cdti veya opel corsa 1.3 cdti (2 si de dizel) almak istiyordum 2005-2007 arası. Ancak bu araçlarrın km si gerçekten çok yüksek bulunuyor. Dizel motor masrafları da çok olur vs dediler sizce ne almalyım?

Kaldığım ilçeyle ailemin evi 130 km civarında ve her haftasonu gidiyorum. Şehir içinde de bir miktar kullanırım. Benim için önemli olan az yakması ve masrafsız olması. Aile aracı, geniş araç, hız gibi tutkularım yok. Zira boş yolda bile 120 den yukarı basmıyorum. Ancak sollamaya çıkarken 1 km kamyonla yan yana gitmek de istemiyorum, yokuşta bayılmak da :D

Rica etsem yardımcı olur musunuz

• Corsa 1.4 Comfortlar var bir tanesini buldum 160 bin km de 90 hp 2004 model ne dersiniz masrafı çk olur mu acaba opelin? lpg li bu arada
  • temiz tüplü otomatik 1.4 hyundai getz bakabilirsiniz ikinci el. Tam bir acemi arabasıdır yedek parçada ucuza bulunur sizi üzeceğini sanmıyorum.
  • Fiesta 1.4 cdti mümkün değil , tdci olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet cdti değil tdci, bu mükemmel tespitinizden dolayı tebrik ederim acemi olduğumu söyledim :)

manuel vites kullanıyorum ve seviyorum o kadar da acemi değilim hocam tesekkuler cevap icin :)

fiat renault grubundan uzak durulması gerektiğini söylüyorlar olası kazada kağıt gibi araba vs. diyorlar hocam ben albea linea vs görüntsunu sevıyorum ama.

bu yuzden opel ford vs bakıyorum.

peugeot un da durusunu cok seviyorum :)

sizce şu araba nasıl birazdan gidip bakıcam yorumlamısız lütfen

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-kamer-den-2004-opel-corsa-1.4-essentia-benzin-lpg-manuel-344183529/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurkrcm -- 1 Ekim 2016; 9:04:10 >

• Acemi arabasi olarak getz cok uygundur.
    Bi defa etrafinizi cok iyi gorursunuz. Yani gorus acisi diger b sinifi araclardan genis.
    Yedek parca,usta,yakit filan zaten cok cok iyi.
    Getze karar verirseniz ozeldende yardimci olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgurkrcm

evet cdti değil tdci, bu mükemmel tespitinizden dolayı tebrik ederim acemi olduğumu söyledim :)

manuel vites kullanıyorum ve seviyorum o kadar da acemi değilim hocam tesekkuler cevap icin :)

fiat renault grubundan uzak durulması gerektiğini söylüyorlar olası kazada kağıt gibi araba vs. diyorlar hocam ben albea linea vs görüntsunu sevıyorum ama.

bu yuzden opel ford vs bakıyorum.

peugeot un da durusunu cok seviyorum :)

sizce şu araba nasıl birazdan gidip bakıcam yorumlamısız lütfen

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-kamer-den-2004-opel-corsa-1.4-essentia-benzin-lpg-manuel-344183529/detay

kimler diyormuş bunu? her kazada her araç kağıt gibi ezilir. kazanın şiddetine göre değişir bu. yeri geliyor bmw bile ezilebilir. mühim olan içinden sağ salim çıkmanız... kim demişse size sallamış resmen...

• ozgurkrcm O kullanıcısına yanıt
    "galeriden araba alınmaz." diyen oldu mu hiç? olmadıysa ben söylemiş olayım.

• brnefe2015 kullanıcısına yanıt
    hocam ilk arabam çevremde pek anlayan yok galeriler daha temiz araç verirler dediler diye galerilere bakıyorum. bir de bu yetkili servis hyundai'nin.
  • 35 40 civarina acemi arabası olarak ne önerirsiniz arkadaşlar?

Sehir ici kullanim icin. Sağa sola okula gidilecek bi araba lazim sadece. Aşırı performanslı bir şey zaten hayal olur bu bütçeye ancak konu sahibi arkadasin da dedigi gibi yokuşta bayılmayacak gerektiginde sollarken sorun cikarmayacak bi araba arıyoruz.

Sedan olmayacak ama öğrenci için düşünüyoruz çünkü.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Galericiler daha temiz araba falan vermezler. Genelleme yapıyoruz tabii ama durum böyle.

Yine de siz bilirsiniz, sorun soruşturun.

Hasar kaydına, km durumuna, boyasına değişen parçasına ve çıplak gözle bir ustaya baktırın. Normal ederindeyse alın. Bu işin yolu bu, kimden alırsanız alın mühim değil ama galericilerin nasıl ticaret yaptığının da farkında olmak lazım.

• Felina. kullanıcısına yanıt
    Toyota Yaris
    Ford Fiesta
    Skoda Fabia

Malum siteyi kurcalayın biraz hocam çok seçenek var ama her yerde dediğim gibi Fiat, Renault, Peugeot almayın bence

• brnefe2015 kullanıcısına yanıt
    hcam öncelikle cevaplariniz icin tesekkur ederim. Dedigim gibi 2 senedi kiz akadasimin arabsi olan chevrrolet kalos 1.2 SE kullaniyorum. yokuusta baya boguluyordu ve çok yavaş kalıyordu

ancak simdi de chevrolet kalos 1.4SX 16V 94 hp buldm 114 bin km de

çelik jant
    abs
    4 airbag
    arka park sensoru
    merkezi kilit
    lpg mevcut
    hasarr kaydi yok bel altı boyalı 2004 model

aliskin oldugum bi araç. 19500 deniliyr fiyata. sizce uygun muduR? ilk araç için ideal midir sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: brnefe2015

Toyota Yaris
    Ford Fiesta
    Skoda Fabia

Malum siteyi kurcalayın biraz hocam çok seçenek var ama her yerde dediğim gibi Fiat, Renault, Peugeot almayın bence

Hocam kurcaliyorum da ford fiesta 1.4 tdci lar güzel hoş ama 70 hp düşük değil mi biraz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Clio 3 1.5 dci alınabilir. Tabi makyajsız kasa. Tatmin eder az yakar.

• Felina. kullanıcısına yanıt
    İş görür hocam şehiriçi az yakar zaten, istiyoruz 2.0 motor 150-200 beygirlik araçları ama burası Türkiye :)
    Az km olana bakın diyebilirim fena seçim değil Ford.

Piyasasını bilmiyorum karşılaştırın diğerleriyle ama o fiyata hiç de az değil o donanım.

İnsanlar 15 bine şahin satar oldular aklım almıyor. Temizse al geç. Çok düşününce kafayı kırıyor insan :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brnefe2015 -- 3 Ekim 2016; 12:11:55 >
  • symbol dizeller var

albealar var dizel olarak
  • hocam şehiriçinde kullandığım albea var bizde.
    2011 model kullanması kolay yakıtı acayip düşük.
    tam acemi arabası
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.