Şimdi Ara

206 soğuk motor ilk çalıştırma sorunu (sorun çözüldü)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar videodaki gibi bir sorunum var yardımcı olur musunuz ? yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim.
    https://www.youtube.com/watch?v=J0K8qMYdOMI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TSY -- 6 Nisan 2017; 4:28:37 >

• fikri olan yokmu acaba ?
  • soğutma suyu sensörünü kontrol ettirin veya değiştirin çok pahalı bir parça değil.
    motor sıcakken sorun var mı ?
  • MIKROP DOGAN kullanıcısına yanıt
    motor sıcakken ve lpg de sorun yok. soğuduğu zaman bu sorunu yapıyor.

bugün tekrar ustaya gittik. araç arkadaşımın. daha önce ustaya aracı triger yağ filitre gibi bakımlar için verdik. birde ilk çalıştırmada zor çalışıyordu sağ ön amortisör takozu filan değişecekti.

triger yağ filan değişti benzin pompası değişti. ustaya araç sorunsuz şekilde teslim edilmişti ama ustadan alındıktan sonra bu sorunlar türedi birde rolanti motorunu değiştirmiş usta. azıcık yokuş bir yeri araç çıkmadı 1. viteste iyi gidiyor ama 2 de bayılıyor aynı araba ustaya teslim edilmeden önce eskiden aynı yolu 3. 4. viteste çıkıyordu.

bugün ustaya tekrar gittiğimizde usta bunun egzoz çok ısınıyor ateş gibi kıpkırmızı sübapları bozuktur filan dedi. motoru açtı ortaya çıkan sonuç ise motor subap yakalamış. piston kolu filan yamulmuş. piston set değişecek işte saydıda saydı rektefiyeci filan.

işin özeti aracımızı teslim ederken var olmayan bir sorun ile aracı teslim aldık. usta ise sanayide bilinen herkes tarafından iyi ustadır konumunda olan birisi. işini iyi yaptığı söylenir. bizim düşüncemiz bu sıkıntıdan sonra triger değişiminde yanlış sente ayarı yaptı. piston subap yakaladı. çünkü bu var olmayan bir sorundu. şuanda arabanın çalışması motor sanki yerinden çıkacakmış gibi çalışıyor.

• forumda teknik bilgi sıfır :S

sadece boş muhabbet ve trollük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TSY -- 4 Nisan 2017; 21:19:53 >
  • araç kaç litre motor hacimine sahip? kaç beygir? yakıt türü nedir? araç kaç binde ? araç kaç model ?... evet teknik bilgi sıfır :(
  • TSY kullanıcısına yanıt
    Tsy cigim simdi arac sanayide mi ? Kendin sormussun cevaplamissin trigerden dolayi olmus,isininca demekki piston veya subaplar genlesiyor kacirma yapmadan stabil calisiyor. Yokus yukari performans dusuklugu ise avans ayarsizligi ve subaplardan kaynaklanir.

206 1.4 75hp motorsa subap ayari otomatik yapilmasi lazim hidrolik iticili diye biliyorum,ayarsizlikla alakasi olmaz. Ha triger sentesi ise olur. 306 dan sonra 206 cikti ve motor guncellendi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DefenSe

araç kaç litre motor hacimine sahip? kaç beygir? yakıt türü nedir? araç kaç binde ? araç kaç model ?... evet teknik bilgi sıfır :(

araç 11 998 litre motor hacmine sahip. ölçülebildiği kadarıyla 1328 beygir gücü bulundurmaktadır. yakıt olarak propan kullanmaktadır. düşürülmüş kmlerle birlikte 77 milyarda. modeli tam belli değil ama taş devrinden kalma.

hakikatten boş beleşçilik yapmayı ne çok seviyorsunuz. sorduklarınızla sorununun en ufak bir bağlantısı yok size boş beleş forumlar.

yav benzin/lpg ile çalışan 206 dan bahsediyoruz. sorduklarınla bir bağlantı kurabildin mi ? yada mesajların hepsini okudun mu ?

tavsiyem boşuna oksijen tüketmeyin hergün artan bir ağaç katliamı bulunmakta gelecekte iyi günler bizi beklemiyor.

• sorduğum soruların konuyla en ufak bağlantısı yoksa sen bu işten anlıyorsun demek o zaman niye bize soruyorsun ? aracına ait videoyu izledim sen bu videoyu türkiyedeki onlarca ustaya at onlar bile birçok neden bulacak ve bu nedenleri bulmadan önce sana araç hakkında soru yöneltecek sen gelmişsin bir video atmışsın sonra foruma hakaret ediyorsun (boş beleşlik ve trollük)... kişi kendinden bilirmiş işi. unutmadan sen bana tavsiye vereceğine git arabanı yaptır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Tsy cigim simdi arac sanayide mi ? Kendin sormussun cevaplamissin trigerden dolayi olmus,isininca demekki piston veya subaplar genlesiyor kacirma yapmadan stabil calisiyor. Yokus yukari performans dusuklugu ise avans ayarsizligi ve subaplardan kaynaklanir.

206 1.4 75hp motorsa subap ayari otomatik yapilmasi lazim hidrolik iticili diye biliyorum,ayarsizlikla alakasi olmaz. Ha triger sentesi ise olur. 306 dan sonra 206 cikti ve motor guncellendi.

evet sanayide. işin özetinden bahsedersek komple motor yapılıyor piston kolu bile yamulmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DefenSe

sorduğum soruların konuyla en ufak bağlantısı yoksa sen bu işten anlıyorsun demek o zaman niye bize soruyorsun ? aracına ait videoyu izledim sen bu videoyu türkiyedeki onlarca ustaya at onlar bile birçok neden bulacak ve bu nedenleri bulmadan önce sana araç hakkında soru yöneltecek sen gelmişsin bir video atmışsın sonra foruma hakaret ediyorsun (boş beleşlik ve trollük)... kişi kendinden bilirmiş işi. unutmadan sen bana tavsiye vereceğine git arabanı yaptır.

sen videoyu izledikten sonra alttaki mesajları okumadın mı ? videodaki sorumuz nelerden yapabilir arkadaşım merak ettiği için fikir açısından soru sormamı istedi. gün içinde zaten olan sorunu nokta atışı olarak söylemişiz. benim sitemde bulunduğum nokta videoya göre bir aracın bunu nelerden yapabileceğidir. videoyada tıklayan kişinin atmosferik pejo 206 olduğunu görür.

hala neyin kafasını yaşıyorsun ? altı üstü atmosferik motor. hacmini beygirini bilsen ne olacak bilmesen ne olacak. pejo 206 dan bahsediyoruz 15 yaşında araba km sinin ne önemi var. bu araba müzelik olsa zaten bu tür sorunu olmaz bir dünya yol yapmış yada gösterge saatindeki kmyi söylesem ne değişecek kaç kez km düşrülmüş yada gerçek km si nedir kim biliyor.

ya allah aşkına az mantıklı konuşunya atmosferik motordan bahsediyoruz. 100 yıllık teknolojiden bahsediyoruz. sen hala beygir gücü sor km sor

aynı soruyu başka bir forumda sordum gelen cevaplar

sübap
    termostat
    rolanti motoru
    lpg sıcaklık ayarı

evet yineleyerek söylüyorum bu forumda hep boş beleş adamlar dolu

zaten bir video ile geçiştirdiğin için kimse seni sallamamış anla bunu. soruyu soruyorsun sonra cevap veriyorsun 100 yıllık atmosferik motor teknolojisini üstelik tamiratta olan ve ustanın verdiği bilgiler üstüne ne öğrenmek istiyorsun ? madem bu kadar basit bir teknoloji neden araştırmıyorsun ? neden hazıra konmaya çalışıyorsun bilgi beleşçiliği yapıyorsun ? Allahtan atmosferik araba... turbolu yada wankel motorlu aracın olsaydı sana laf yetişmezdi. sanayide falan böyle cümleler kurma adamı çarparlar. hadi ben uyuyacam arabanın bakımlarını düzenli yaptır yağını suyunu eksik etme.
  • maalesef teknik bilgi 0 burdakiler motor görse el bombası zanneder.

çoluk çocuk toplaşmış geyik üstüne geyik dönüyor başka da numara yok.

ama tsi motor kaç lt yakar dersen bu konu 10 sayfa olur

Yer ankara sasmaz sanayi mi ? Adam iscilik parasi almamasi lazim madem oncesinde boyle bir sorun yoktu. Iscilik parasi ne kadar alacak ?

• flyer_mig kullanıcısına yanıt
    toplam 2000 tl.
  • kol yamultacak kadar ne yaptınız yahu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: a3l4i

kol yamultacak kadar ne yaptınız yahu?

işin kötü yanı arkadaş aracı teslim ederken sorun yoktu. aldı ilk ışıkta araç boşa alınınca stop etti. sonra ustayı aradı rolanti motorunu değiştirdik dedi ondandır 1-2 gün kullan ayar yapılacak düzelir dedi. araçta titremeninde bundan kaynaklı düzensiz ateşlemeden dedi. neyse arkadaş eve su almaya gitti her zamanki gittiğimiz yol %3 eğimi geçmez 3-4 vitesle çıktığı yeri 1 le çıkıyorum dedi 2 de bayılıyor filan dedi. bende sente ayarında sorun vardır dedim. neyse pazartesi oldu aracı sanayiye bıraktı ustaya usta aradı kapak açılacak dedi anlam veremedik.

dediki subapta kurum birikti açık kalıyor filan zengin karışım dedi. neyse kapak açıldı araç kol yamultmuş sübap yamuk. sonuç bu :S

• quote:

Orijinalden alıntı: TSY

quote:

Orijinalden alıntı: a3l4i

kol yamultacak kadar ne yaptınız yahu?

işin kötü yanı arkadaş aracı teslim ederken sorun yoktu. aldı ilk ışıkta araç boşa alınınca stop etti. sonra ustayı aradı rolanti motorunu değiştirdik dedi ondandır 1-2 gün kullan ayar yapılacak düzelir dedi. araçta titremeninde bundan kaynaklı düzensiz ateşlemeden dedi. neyse arkadaş eve su almaya gitti her zamanki gittiğimiz yol %3 eğimi geçmez 3-4 vitesle çıktığı yeri 1 le çıkıyorum dedi 2 de bayılıyor filan dedi. bende sente ayarında sorun vardır dedim. neyse pazartesi oldu aracı sanayiye bıraktı ustaya usta aradı kapak açılacak dedi anlam veremedik.

dediki subapta kurum birikti açık kalıyor filan zengin karışım dedi. neyse kapak açıldı araç kol yamultmuş sübap yamuk. sonuç bu :S

Gunahini almak istemem ama durup dururken piston subaba niye carpsinki? Adam senteyi atlatmis subaba vurdurmus amma evvel amma sonra

• şimdi bende kimseyi suçlayamam ama aracı teslim ederken beraber bıraktık alırkende beraber aldık. bırakırken olmayan bir sorunumuz vardı lanet olsun dedi verdi 2000 bir daha.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.