Şimdi Ara

206 dizel motor hareket halindeyken anlık stop edip geri çalışıyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arabam 2005 model Peugeot 206 1.4 HDi, 214bin km'de. Sorunu videoya çektim, aşağıya koyuyuorum:
    https://www.youtube.com/watch?v=Gj2DDbK5sH4

Bir yıldan biraz fazla süredir araba bunu yapıyor. Bazen aylarca hiç olmuyor, bazen tekrar başlıyor. Sanki hava değişimi olunca oluyor gibi geldi bana ama emin değilim.
    Geçenlerde ilk kez yolda giderken motor komple stop etti, kenara çekip marşa bastım ama çalışmadı. Aradan 1 dakika geçti, tam çekici çağıracaktım ki son bir kez daha denedim çalıştı.
    Aracı cihaza bağladık, hava akış debimetresi ile ilgili bir hata çıktı. Ama dizel pompacı onla alakalı değildir, elektrikle alakalıdır dedi.
    Başka bir kaç usta daha elektrik problemi dedi ama tam olarak nerededir söylemiyorlar, her şeyi söküp bakmamız gerekir diyorlar, çok para istiyorlar.
    Bir kaç usta mazot basınç müşürü ile ilgilidir dediler.
    Bunla alakalı mı bilmiyorum ama geçtiğimiz aylarda bir kaç kere marş motoru tık etmeden çalışmadı. Vurdurarak çalıştırabildim, sonra marş motoru da düzgün çalıştı.
    Sorunun ne ile alakalı olduğu bile belli değil. Anlayan kimse olur mu acaba?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.