Şimdi Ara

2050 Lirayla 4 Kişilik Bir Aile Geçinebilir Mi ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
1
Favori
15.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sen başvur önce, çıkmazsa çıkmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: MağaraAdam

sen başvur önce, çıkmazsa çıkmaz
    Başvuracağım. Hatta yılda iki kez kaymakamlık bursu veriliyormuş sanırım. Toplamda 900 lira. O beni rahatlatır. Babamdan 200 yerine 150 alsam bu bursla aylığım 225 liraya geliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sonric kullanıcısına yanıt
    Günde en fazla üç vesayit yapacağını varsayalım. Gidiş gelişin 6-6.5 lira kadar bir yol parası vereceksiniz her gün. Ayda 18/20 gün okulun olacağı için yaklaşık 125-130 lira kadar yol paran (ama bu abonmanlad var aylık bilmem 200 basım felan onlarda 90 lira felandj en son yaptığımda) ve yemek bursu alamasan da aylık bir 50-60 lira kadar yemek masrafın olur ve o da gerçekten maksimum. Bence halledersiniz. Genelde 3200-3300’e (Bu adamların kiraları var en az 1000-1200) geçinenler nasıl geçiniyorsa öyle geçinirsiniz tabi ama her şey biraz kısılacak. Dediğim gibi masrafın çok olmaz. Şimdiden güzel yıllar diliyorum kardeşim üni hayatında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C05AA6244 -- 17 Temmuz 2018; 16:9:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C05AA6244

Günde en fazla üç vesayit yapacağını varsayalım. Gidiş gelişin 6-6.5 lira kadar bir yol parası vereceksiniz her gün. Ayda 18/20 gün okulun olacağı için yaklaşık 125-130 lira kadar yol paran (ama bu abonmanlad var aylık bilmem 200 basım felan onlarda 90 lira felandj en son yaptığımda) ve yemek bursu alamasan da aylık bir 50-60 lira kadar yemek masrafın olur ve o da gerçekten maksimum. Bence halledersiniz. Genelde 3200-3300’e (Bu adamların kiraları var en az 1000-1200) geçinenler nasıl geçiniyorsa öyle geçinirsiniz tabi ama her şey biraz kısılacak. Dediğim gibi masrafın çok olmaz. Şimdiden güzel yıllar diliyorum kardeşim üni hayatında.
    İTÜ olursa muhtemelen 2 gidişte 2 de gelişte kart basmam gerekecek. (2.25+0.55)x2= 5.60 TL. Ayda 20 gün okul dersek 112 lira yol parası eder. YTÜ olursa 66 liraya düşüyor. Çünkü bir kez basmam yetiyor. Okulda fakülteye giderken servise binsem. 25 kuruştu sanırım. Ayda 10 lira da ekstra o eder. 76 lira.

Güzel dileklerin için teşekkür ederim abi.

• Sonric kullanıcısına yanıt
    Güzel kardeşim ne demek.

• Kemeri Nerden sıkarsan sık geçinilmez dostum. Sürünürsün ona lafım yok ama o kadar en fazla
  • quote:

Orijinalden alıntı: IOserI

YTÜ makina mezunu 2500 tl maaş ile çalışıyor. Neden okuyorsun ki ?

Haa birde sizin gibiler var. Siz mezun olunca 30bin mi aldınız efendim hangi dünyada yaşıyorsunuz siz ya.

Biri der 2500 e rahat geçinebilir biri der 2500 mi alınır.

Hey Yarabbi varsa 7bin maaş veren tanıdığın aldir işe de sevap olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yyildizz

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    İstanbul'dayım abi. Maalesef Sakarya'da değilim. Yazdıkların için çok teşekkür ederim. Demek ki dua edeceğiz ki babam işsiz kalmasın. Bu devirde geçinmek çok zor. Geçinmeyi bırak insan gibi yaşanılmıyor bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sonric

Hocam babamın üstüne ev olduğu için çıkmaz diye düşünüyorum.

Eve giren paranın kaç kişiye yettiği önemli. Baktığı kişi fazla ise evin olması önemsiz.

• yyildizz Y kullanıcısına yanıt
    Boşuna yorulmayin bu tiplere laf anlatamazsiniz. Asgari ücrete 20lira zam gelince sevinen tipler bunlar. Asgari ücret neyinize yetmiyor diyen tiplerin Şakşakcisi bunlar.

Bunlar fabrikalar da patron yalakasi olup ooo çok para alıyoruz neyin zammı daha deyip yaltaklananlardan bunlar.

Tanıdık var bayrampaşa karedeniz mahallesi duraği tarafında pek tekin olmayan bir yerde 900 e zor yer buldu. Bunlara kalsak kumese girmek gerek.

• command_4 kullanıcısına yanıt
    50 lira elektrik ne? 200 liranın aşağısında elektrik gelmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reborned

50 lira elektrik ne? 200 liranın aşağısında elektrik gelmiyor.
    Klima açma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    LCW de pantolon 30 TL. aktrol değilim. Siyasi görüşlerim tam zıttı. Bu arada aynılarını yapmıyorum. Aylık gelirim 4500 TL civarı ve tek başıma yaşıyorum. Ayrıca evimde kendime ait ve borçsuz aldım. neden bunları yapayım? İhtiyacım yokki. İhtiyacı olana tavsiye sadece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yyildizz

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Bende 32 yaşındayım yanlız yaşıyorum. Geçim sıkıntısı nedir iyi bilirim. Paran yoksa kazancın 2500 tl ise yapılacak şeyler bunlar. Sonra kredi kartına yükle borç batağına sürüklen kimse istemez tabi. Ayağı yorgana göre uzatmak bunun adı. Paran varsa harcarsın. ben mesela bu yazdıklarımı yapmıyorum. İhtiyacım yok çünkü gelirim ona göre.
  • command_4 kullanıcısına yanıt
    Bu yaz klimayı 1 kez açmadık. Zaten 2 pc ortalama 12-13 saat çalışıyor. Ortalama saatte 300x2=600w tüketiyor. Lüks yaşantım bu. Saatlik ortalamaya 50 kuruş de sabah-akşam ortalaması.

13saatx600w= 7800w günlük
    7800w*30gun= 234000watt aylık
    234kW*0,5=117 Tl

olmazsa olmaz gider. o 1600 liranın gelmesi için bilgisayarların o süreler açık durması lazım. Ki daha buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon gibi basit şeyler çalışmadan. Hele ki klimanın lafı geçmiyor.

Uzun lafın kısası o klimayı da açsam elektrik 300ü görür, geçer. Lüks mü yaşıyorum? hayır. Keyfekeder bilgisayarda da değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reborned

Bu yaz klimayı 1 kez açmadık. Zaten 2 pc ortalama 12-13 saat çalışıyor. Ortalama saatte 300x2=600w tüketiyor. Lüks yaşantım bu. Saatlik ortalamaya 50 kuruş de sabah-akşam ortalaması.

13saatx600w= 7800w günlük
    7800w*30gun= 234000watt aylık
    234kW*0,5=117 Tl

olmazsa olmaz gider. o 1600 liranın gelmesi için bilgisayarların o süreler açık durması lazım. Ki daha buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon gibi basit şeyler çalışmadan. Hele ki klimanın lafı geçmiyor.

Uzun lafın kısası o klimayı da açsam elektrik 300ü görür, geçer. Lüks mü yaşıyorum? hayır. Keyfekeder bilgisayarda da değilim.
    Bilgisayarım 65w harcıyor. bataryası 4-5 saat gidiyor (ultrabook) iş yerinde şarj ediyorum evde şarjı bitene kadar 5 kuruş elektrik harcamadan kullanıyorum. beyin bedava.

• quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

Boşuna yorulmayin bu tiplere laf anlatamazsiniz. Asgari ücrete 20lira zam gelince sevinen tipler bunlar. Asgari ücret neyinize yetmiyor diyen tiplerin Şakşakcisi bunlar.

Bunlar fabrikalar da patron yalakasi olup ooo çok para alıyoruz neyin zammı daha deyip yaltaklananlardan bunlar.

Tanıdık var bayrampaşa karedeniz mahallesi duraği tarafında pek tekin olmayan bir yerde 900 e zor yer buldu. Bunlara kalsak kumese girmek gerek.
    2 önceki iş yerimde hakkımı istedim işten atıldım, mahkemelik oldum.
    bir önceki iş yerimde hakkımı istedim, sendika gelsin dedim, mobbing yapıldı istifa etmek zorunda kaldım, gene mahkemelik oldum.

bundan sonra böyle arkadaş. iş yerinin altın kuralı patron yalakalığı yapmak. insanların ayağını kaydırmak.

bana kimse etik değerlerden bahsetmesin. iş yerinde herkes excel tablosunda bir satırdan ibaret. ik sizin adınızı dahi bilmez. xxxx sicil nolu personel olarak tanır. dolayısıyle mümkün olduğunca yalakalık, cokcokçuluk, adam satma, sahtekarlık, fraud hepsini yapacaksın arkadaş. yoksa o patronlar yalakalık yapana daha çok para verir.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.