Şimdi Ara

204 1,4 Hdi Yüksek Devir Ses Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
6
Cevap
0
Favori
470
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    454 Mesaj
    Merhaba arkadaslar 207 1,4 hdi aracimda yüksek devirlerde yani 4000 4500 arasi birden bir ses baslıyor. Bu ses hava sesi gibi tıss diye basliyor gazdan ayagimi cektigimde duruyor yeniden bastigim da gene baslıyor. Ankara da Turbocu ümit e gosterdim araci turboda sorun olmadıgını ama bir yerde hava kacagi oldugunu soyledi. Sizce bu kacak nerede olabilir.

Araca Yetkli serviste yapilanlar.

Sıfır turboyla denendi
    Manifold kontrol edildi
    Hava dozeri kontrol edildi yenisiyle denendi

Ama ses gecmedi bir türlü bulamadılar nereden geldiğini. Fikri olan varsa paylasirsa cok sevinirim. Aracin garantisi devam ediyor.

|
    |

bu motorlarda genelde disbürütör kapakları veya motor kapaklarından kaynaklı sorun oluyor benzer sıkıntılar ford'larda da var.Tavsiyem motor kapakları ve disbürütör kapağı kontrol edilsin.Özellikle disbürütör kapağının kontrolü sesi dinleyerek yada gözle olmaz.Görnümeyen yerlerde döküm kapak olduğundan patlak çatlak olabilir buda motora hava aldırır ve ses yapar.

Eğer bunlarda birşey yoksa tekrardan manifold ve manifold contasına kadar kontrol yaptırın benzer sıkıntıları bende yaşadım
    |
    |

Ford Focus TDCİ/11
  • Yüzbaşı
    454 Mesaj
    Cidden dostum yardimlarin icin saol. Gercekten artık sıkıldım bu sesten , bulunamaması araciminda heryerinin devamli kurcalanmasi canimi sikiyor. Dediklerini not aldım birde onlara bakılcak artık.
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
Reklamlar
Mobilya Takımları
SEO
kolayoto.com
SEO
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.