Şimdi Ara

2022 YENİ KASA >Honda Civic< [GÜNCEL BİLGİ-VIDEO ve FOTOLAR] (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
950
Cevap
17
Favori
79.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Fc1 kasada hic bir zaman 41lt den fazla alamadım. Menzil sıfır kaldıktan sonra 50km filan gitmisimdir. Motor kendine 6 7 litre saklıyor gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sleepingawake kullanıcısına yanıt
    Bu ilginç. Ben de menzil 0 olmasa bile 5 km ye kadar düşene kadar kullanıp kaç litre aldığına bakacam. Bu Mayıs başında yaptığımız 3500km lik Karadeniz turunda her 2-3 çıt kaldığında benzinciye girdim ve 20-25 litre aldı. Sürekli benzinciye girmekten rahat gezemedik. Biraz sinir bozucu bu durum. Dün diğer aracımız Golf’e çeyrek depo az üstünde iken fullettim, 45 litre aldı.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Daywalkerr kullanıcısına yanıt

Hocam haklısınız yeni yenidir.Fakat en boş modele bu para vermek mantıklı mı?Bilemedim.

Bu benzin fiyatlarıyla kontak basmaya insan korkacak.Lpg benzin farketmez.Tabi lpg'nin avantajı mutlaka var.

• uygun48 U kullanıcısına yanıt
    Araç daha çok yeni olduğundan henüz retrofit yapılamıyor ancak 1 yıl içinde parçalar piyasaya çıkacaktır sonradan elbet eklenebilir olacaktır çeşitli donanımlar.

• craft75 C kullanıcısına yanıt

Fc1 için diyorum bu arada, yeni kasa benzer diye biliyorum. Ben bir depo ile rahat 650km yapıyorum, sakin gidersem 700. Sürekli 140 150 ve seri hizlanma gidersem 600km menzil. 600km yapıp durmak bence normal. Turbo olan arabaya uzun yillar binmek isterseniz soğumasında fayda var.

Bir tanıdık Almanya-Türkiye gidiyor E 350 D mercedes ile hep dip gaz, elbette turbo bi yerde patlak verdi.

Deneyin bakalım merak ettim.

Fe1 okumuşum kusura bakmayın. Ama dediğiniz gibi depo kapsite ve yapıları benzer olmalı. Bahsettiğiniz menzil de zaten makul bir menzil ve benim de yapabiliyor olmam lazım ama benzin göstergesi 2 çıta düşünce hem benzin pompsına zarar gelmesin hem de yolda kalmayayım korkusuyla benzinciye giriyorum. Dün de bu mantıkla daha fazla kasmadan depo dolumundan itibaren şehir içi 9,2 litre ortalama ile 30 km menzil ve tek çıt kalmışken (tabi ki yakıt az uyarısıyla beraber) benzinciye girdim ve ancak 36 litre aldı depo. Bu durumda depoda hala 11 litre benzin varsa 9,2 litre/100km ortalama yakıt tüketimiyle yaklaşık 119km menzil olması gerekmezmi? Neden 30km gösteriyor? Bence aracın yazılım yada sensörlerinde ciddi sapma var ve bu biz kullanıcılar için özellikle uzın yolda sıkıntı yaratır. Zira gerçekte kaç km daha gidebileceğini bilemeyeceğiz hiçbirzaman. Yada oturup kendimiz hesap yapacaz ortalama sarfiyata göre kalan menzili bulmak için.

• Honda ya yeniyim ve özellikle eski honda kullanıcı arkadaşların önerilerine ihtiyacım var. Uzun yola çıktığımda aracımla sakin kullanımda yani yaklaşık 6 litre ortalama tüketim ile ve 42 litre benzin tüketerek yaklaşık 700 km yol yapabiliyor olmam gerek birsonraki benzin istasyonuna kadar ancak araçtaki menzil 5,5 litre ortalamam olsa bile 620km den fazla hiç göstermedi şimdiye kadar. Sorum şu: Menzil 0km yazana kadar benzin almassam yolda kalma ihtimalim varmı veya 6,5 lştre ortalamayı aşmadığım taktirde garanti 650 km yol yapabilirmiyim menzilde yazana bakmadan? Sizler nasıl seyahat ediyorsunuz ve neye göre benzin almaya karar veriyorsunuz uzun yol seyahatinizde?

Ben aldığım benzin ve benzer benzin seviye göstergesinde kiyaslama yaptım, depo ve tüketim verileri tam olarak doğru diyebilirim, en azından benim arabada.

9.2 ortalama sanırım kışın ve cok yoğun bir trafik.

Geçen gün Bursa içi, şehir içi sayılacak bir lokasyonda Yıldırım-Geçit arası 3 kişi(100er kilo) 4.2lt ile geldim hep sol şeritten , ama trafik Bursa'da genelde akıcı, hic durmadım diyebilirim ışık harici. Kışın 1 hatta 2 lt fazla yakıyor. Normalde de bu kadar az yakmıyor tabi, o güzergahta öyleydi.

Motor kendini sağlama almak için 7lt ayırıyor bence. Menzili az gösterme sebebi bu olabilir.

Menzil sürüş tarziniza, son zamanlardaki ortalamaniza göre güncelleniyor. 720 de gördüm, 580 de.

Benim tecrübeme göre yolda kalmak imkansız, eger depo verileri doğruysa. Ama yine cok zorlamamak gerek, menzil 0 iken almakta fayda var. Sonra benzinci olmayan yola denk gelirsiniz, benzin pompasina hasar verir.

Ben her zaman dolu depo ile gezerdim, fakat bu benzin, fiyatlari sonrası belki ben de daha az alabilirim.

90 km sabit gidince 4.5lt filan yakıyor hiç durmayan bir yolsa, 80 ile(Bursa Şehir içi) 4.2lt civarı. Normal tempo dersek ortalama 120 6.t civarı yakar, 140 150 ile 6.7lt. En hızlı sürüşte bile 650 menzili görüyor. Ama ben çoğu zaman tek kişiyim, arabada cok yük olmuyor.

İnanmayanlar vardi bu tüketime, Otomobil Günlükleri isimli youtube kanali gayet güzel bir test yapti ve dediklerimi dogrular.

2022 YENİ KASA >Honda Civic< [GÜNCEL BİLGİ-VIDEO ve FOTOLAR]Otomobil Günlüklerimyoutube
    Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın: https://www.youtube.com/channel/UCozWuDDaYMaMUkIy5-NWGwQ/join Videoyu izledikten sonra Beğenmeyi , Kanala Abone Olmayı ve videoların altına Yorum bırakmayı lütfen unutmayın. Abone Olarak Destek Olabilirsiniz: https://www.youtube.com/c/ya%C5%9Famg... Kurgu & Montaj = Enes Aktürk Web Sitemiz: https://www.otomobilgunluklerim.com Instagram: https://www.instagram.com/otomobilgun... Facebook: https://www.facebook.com/otomobilgunl... #otomobilgunluklerim
    https://www.youtube.com/watch?v=wrGQZFAsa4g&feature=youtu.be

Depoyu fulledikten sonra belli bir km gidip tekrar fulleyince dedğiniz gibi aracın gösterdiği tüketim değeri ile pompadan hesapladığım gerçekte tüketilen birbirini tutuyor. Benim tek sıkıntım, kalan menzil olması gerekenden daha az gösteriyor ki sebebi bu hesaba katılmayan 7 litrelik rezerv olabilir. Honda Damlaya sorduğumda benzin deposunun alt kısmının geniş olduğundan kalan yakıt yüksekliğinin az olmasından dolayı dediler ama sensörler ve yazılım ile gerçeği yansıtması sağlanabilirdi diğer markalarda olduğu gibi. Sonuçta anladığım kadarıyla şehir içinde menzilim 0 gösterene kadar benzin almayabilirim. Şehirler arasında tabiki o riski almam. Bu yaz İst-Ankara-Belek yapacaz kısmetse, tecrübelerimi paylaşırım.

9,2 l İstanbul içi rampalı dar sokaklarda tamamen dur kalklı ve 27km ortalama hız ile. Daha kötüsü de oldu ve 10 l leri gördüm. İst içi akıcı yoğun trafikte 8-8,5 arası oluyor. İst içinde daha altını görmedim henüz. Trafiki ve rampası daha az olan sizin yaşadığınız giibi illerde sarfiyat düşecektir. Şehirler arası sakin kullanımda zaten çok makul yakar düşük devirde yüksek tork sunanildiğinden. Motor ve şanzımana hayran kaldım, çok akıcı ve her devirde şehir içi ve dışı ara hızlanmalar için ihtiyacım olan güç gecikmesiz hizmetimde.

Kisa sürüşlerde genelde yüksek ortalama tüketim oluyor. Özellikle soğuk havalarda. Yazlari tüketimin düştüğünü göreceksiniz. Sizin senaryoda uzun bir sürüş şansım olmadığı için bir sey diyemiyorum. Bursa'da yoğun trafikte bile oldukça düşük tüketim elde ettim. Tüm mesele motorun sıcak olması. Soğuk motor dur kalk 10 yakar normal.

Bu güce bu tüketim bence harika. Ortalama 90 100 ile fabrika verisinin tutacağını göreceksiniz. Tabi turbo olduğu için, bastıkca yakar. Benim araba 76binde. Genel ortalamam 6.2lt filan. Yeni nesil cvt'ler gayet seri.

Zaten iş - ev arası 7 km ve evden çıktıktan 1 km sonra uzun (1,2 km kadar) ama çok dik olmayan rampam var, sonra düzlük, sonra kısa ama dik iniş. İşten de çıkarçıkmaz dik ve kısa rampa (200m kadar) dan sonra yoğun trafikte düzlük, sonra iniş ve sonra yine rampa. Güzergahın 1/4 ünde motor soğuk oluyor zaten. Sürüş modum hep normalde. Bu şartlarda 9-10 litreler 182 beygir için bana da normal geliyor, şikayetçi değilim. Tek derdim kalan menzili kestirememek, ona da tüketime göre hesap yapacam yada kullandıkça tahmin edecem. Siz 76 bini nekadar sürede yaptınız?

Soğuk motorda o kadar dik yolda normal o zaman bu tüketim.

Ben hatta şöyle diyeyim, hic benzin ibresine bakmıyorum, sadece menzile bakıyorum. Menzile bakarak sürüş yaparsanız dediğim sürüşe alışırsiniz.

Araç 2017 model. Pandemide işe git gel 20bin km yaptım.

Menzil kaça düşünce benzin alıyorsunuz?

• Arkadaşlar yeni civic orjinal kauçuk paspasta topuk desteği varmı?

Bende mevcut. Topuk desteği nedir bilmiyorum ama herhangi bir çıkıntı yok normal düz

• AreScHaraKoU kullanıcısına yanıt
    Anladım, Peki gazdan frene veya frenden gaza geçerken topuğunuz kayıyormu yoksa gayet güvenli şekilde kaymadan pedal değiştirebiliyormusunuz? Sorma nedenim, ben aracımı alırken orjinal kayçuk paspas olmadığından yan sanayi verdiler ve hiç memnun değilim. Topuk desteği derken bu ekteki gibi topuk kısmında hafif yükseltiden bahsediyordum. Orjinalinde olsa iyi olurdu gibi.

2022 YENİ KASA >Honda Civic< [GÜNCEL BİLGİ-VIDEO ve FOTOLAR]

Aqp zam yapmadan önce ya da 100kmnin altina inerse.

🙂. Mantıklı strateji

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.