Şimdi Ara

2022 YENİ KASA >Honda Civic< [GÜNCEL BİLGİ-VIDEO ve FOTOLAR] (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
950
Cevap
17
Favori
79.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kontrol bakımına götürdüğümde pedalbox cihazı ile deneme sürüşü yaptım evet hissedilir derecede fark yaratan bir cihazdı ancak ben araca taktırmadım. Zaten araçtaki modların bana yeterli geldiğini düşündüm. Yakıt tasarrufu konusu da çok inandırıcı gelmedi. 8 civarı benim ortalamam da. Sürekli spor modda kullanıyorum. Şehir Antalya..

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • KuzeyUmut K kullanıcısına yanıt
    Ben de antalyadayım. Açıkçası kalkıştaki hantallığı aldığı için taktırdım. Yakıt konusunda aynı şu an ortalamamız. Ama ben ilk 400 km de 9.4 lerde geziyordum, şu an o cihazdan sonra 8 lere inebildim. Karışık mod kullanıyorum genelde normal ara sıra spor..

• AreScHaraKoU kullanıcısına yanıt
    Antalya’da olmanız güzel tesadüf oldu. Benim bir de hanımın kullandığı Citroen C3 Aircross var. Ben bu cihazı onun için daha uygun olabilir diye düşündüm ama tam da karar veremedim öyle de kaldı. Bakalım zaman ne gösterecek duruma göre belki daha sonra değerlendirebilirim.

• Son kasa Civic ecolar aynı motor olmasına rağmen neden 129hp? Neden bu kadar kısılmış ki? Anlam veremedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Evet güzel tesadüf :) ben ara sıra ailemi ziyarete geliyorum normalde başka yerdeyim.. Citroen kalkışlarda ağır mı o kadar bilmiyorum.. ama Toyota da bu cihazı pazarlıyormuş.. sanırım Japon’lar bu cvt şanzımana böyle bir çözüm bulmuşlar.. mantığını tam çözemedim aletin ama kullanışlı..

• dj.trust.06 D kullanıcısına yanıt
    Bu kısılmış LPG Li motoru dünyada kullanan tek ülkeyiz.. civic diyorsun LPG var mı diyorlar.. Bana göre lpg Li pek keyifli gelmez ama herkesin kendi tercihi birşey diyemiyorum.

EAT 6 şanzıman var, kasa da SUV olunca bir nebze ağır gibi geliyor bana. Zaten Civic ile kullanım açısından arasında dağlar var. 182 bg 1.5 turbo motor gerçekten çok atik.

Kullanım ve yakıt tüketiminizle doğrudan alakalı fakat LPG yerine benzinliyi tercih etmek bence daha mantıklı.

Anlıyorum.. haklısınız.. 182 beygir gerçekten muazzam olmuş.. bu arada araçla ilgili eksi gördüğümüz şeyleri paylaşabilirsek iyi olur.. mesela ses sistemi ile alakalı bası artırdığımız zaman kapıdan bir cızırtı sesi hissettim. Siz de var mı aynı durum ?

Henüz bir trim sesi duymadım müzikle ya da müziksiz. Genel anlamda da memnunum araçtan ama karşılaşırsam bir olumsuzlukla paylaşırım tabii ki.

Tamamdır.. Antalya’dan başka arkadaşlar bulursak bir gün toplanır araçtan laflarız

• Merhaba arkadaşlar. Aranıza elegance benzinli araç ile katıldım. Şu an 1800 km lerdeyim ve ilk 1000 km lere kadar İstanbul şehir içi 9 litreler üzerinde iken şu aralar 8-8,5 lerdeyim. 182 beygirin tutumlu bir araç olmadığı aşıkar ama sürüş zevki muhteşem geldi bana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araç hakkında ufak tefek alışmaya çalıştığım konular var elbet ama ciddi sayılabilecek bir sıkıntım olmadı şükür. Aklıma takılan konuların başında benzin depo kapasitesi var. 47 litre deniyor ancak ben aracı bayiden aldığımda kırmızı yanan uyarı lambası ve 35 km menzil halinde bile benzinciden depoyu fullettiğimde bile 40,3 litre aldı. Depo 2 çıta düştüğünde depoyu doldurunca da en fazla 30 litre alıyor depo. Sizde de böylemi durum? Hiç 45 litre alabilen varmı aranızda?

LPG ile turbolu motor dünyada ilk kez kullanılıyor ve bildiğim kadarıyla lpg nin optimum verimde ve motora zarar vermeden yanabilnesi için beygir gücünde yazılımsal düzenleme yapılmış.

• Yakıt tüketimini ölçen var mi Ecoda? Özellikle uzun yol. 100kmde 7.5 LPG + 2benzin yaktığı söyleniyor rakamlar korkunc.

• Alanlara hayırlı uğurlu olsun.

Bir önce ki jenerasyonda olduğu gibi kaporta göçme, boya atma vs. gibi kronik sorunlar veya motorda yağ yakma gibi benzer sorunlar var mı ? Başına gelen oldu mu ?

• daswagen kullanıcısına yanıt
    Bende bi sorun yok şimdilik

• craft75 C kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

• Merhaba arkadaşlar.2019 makyajlı kasa executive plus aracımı bazı sebeblerden dolayı sattım.Şimdi yeniden araç almak istiyorum ama piyasa uçmuş durumda.Ful modele yetişemiyorum.Şunu sormak istiyorum hangisi daha mantıklı??
    Fc5 elegance 1.5 turbo araç almak mı? Yoksa fe1 kasa giriş paketini almak mı daha mantıklı.Birisi lpg li,diğeri lpg'siz.Çok fazla araç binen birisi değilim.Yeni yenidir demek mi daha iyi yoksa eski ama donanımlı mı olanı tercih etmeliyim.Teşekkürler..

• uygun48 U kullanıcısına yanıt
    Hocam benim şahsi fikrim yeni iyidir. Simdilik fc5 kasalar seviliyor olsa da önümüzdeki 5-6 yıl boyunca bu kasaya göz alışacak ve eskisi bunun kadar değerini koruyamayacak. Ayrıca LPG günümüz şartlarında büyük avantaj.

• 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.