Şimdi Ara

SAMSUNG QD-OLED SERİSİ (ANA KONU) (302. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: HaybridX Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 6 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
6.327
Cevap
159
Favori
332.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 300301302303304
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ekran kartınız nedir?

AMD bilmiyorum ama, Nvidia'da çözünürlük kısmına girince seçenekler arasında aşağı doğru kaydırın. Aşağıda kalan çözünürlüklere tıklayınca hemen yanda Hz değerlerinden kontrol edin.

Böyle olması lazım. TV yi PC monitörü gibi göstermeniz gerekiyor.

SAMSUNG QD-OLED SERİSİ (ANA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dJ_bLoW -- 8 Mayıs 2024; 17:47:52 >
  • pocemonmutlu kullanıcısına yanıt

bu benim için örnek olmaz altyazı testleri için içerikler var onlardan indirirsiniz iki tv de tğm hareket ayarları kapalı olur ancak öyle anlaşılır her kanslın reklamın altyazı durumu farklı çünkü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dJ_bLoW kullanıcısına yanıt

Bilgisayar konusunda yıllarımı verdim çok hakimim ama yinede yardımından destek almak istiyorum.

bu gördüğün ayarlar samsung kurulmadan önce 10 bit/ RGB studio/ 144hz/ 3840x2160 çözünürküteydi.

samsunga tv’ye kablo takıldı pc yi açtım ayarlar bu seviyeye gelmiş. Tamam yeni tv olabilir dedim ayarları değiştirmek için baktığımda bu ayarlar max, yani üzeri görünmüyor.

Tv de bir ayarmı var omu kısıtlıyor bunu bilmiyorum ama Pc ile zerre bir sorun yok bunu biliyorum.

Harici cihazlar/Hdmi sinyal genişletici özelliğini bi açın, belki bi yardımı olabilir.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
    Şu an araç sürüyorum Yoldayım olay tamamen PC ile alakalı Çünkü yeni bir monitör algılandı ve bilgisayar bu monitöre göre ayarları belirleyememiş görünüyor ekran kartınızda sanırım AMD

Ekran kartı çözünürlük ayarları üzerinden yeniden ayarlama yapmanız gerekiyor.

HDMI girişi de DVI/PC yazan kısıma bağlamanız gerekecek. Daha sonra ilgili HDMI üzerine gelerek TV kumandası ile bağlantı ayarlarını yapmanız gerekiyor. Menü ve seçenekleri bilemediğim için şu an devamını getiremiyorum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • RNNN kullanıcısına yanıt

Tamam arkadaşım

Hanımla beraber yerel kanallara bakmayız titriyor çünkü, biz altyazı test videoları indirir onları izler dururuz.

• saitates kullanıcısına yanıt

Genişletici ne işe yarıyor?

Arkadaşım arabayı yavaş kullan aman.

Arabayı kullanırken bile yardımcı olmaya çalıştığın için çok teşekkür ederim ☺️

Sorunu çözdüm. Samsungun kısıtlamasıyış!.

kimsede bana oyun modunu aç o zaman herşey gelir demedi yaw SAMSUNG QD-OLED SERİSİ (ANA KONU) 

Biz açtın sanıyorduk🥶

Sorunun çözülmesine sevindim
    Menüye ve TV'ye pek hakim olamadığım için tam olarak yönlendiremedim oyun modu açılınca demek ki düzeliyormuş

O zaman bir soru da ben sorayım şimdi. bu TV diğer kaynaklardan görüntüyü kaç Hz olarak alıyor?

Sadece pc ve konsol bağladığı zaman gerekli ayarlar yapılıp oyun modu açılınca mı 144 Hz olarak çalışıyor?

Hala yoldayım Bu arada teşekkür ederim

• Amazon fiyata bakınız. TR fiyatı ile 45K fark oluyor.

Ama sanırım s24 cihaz hediye ediyor Türkiyede ön siparişe özel. O da 38 bin tl civarı telefonun fiyatı

Bende yeni arayüz olduğu için eski Samsung ayarları gibi herşeye hakim olamadım henüz.

Anladığım şu.

“Girişlere PC/DVI şartı koymamışlar”

Samsung oyun modu kapalıyken bütün Hdmi girişlerinden varsayılan olarak 60hz 8 bit YCbCr yani en bilindik bütün kaynaklardan sorunsuz görüntü alabilmesi için yazılımla ayarlanmış bir standart olmuş.

Konsol için ise Hdmi üzerinden bu konsol bilgisi aldığı için Tv’de otomatik oyun modunu açıyor. Bendeki Ps4 oyun modunu otomatik açtı çünkü.

O değil kaç saat bunla uğraştım bir yandanda RNNN laf yetiştiriyorum deli oldum ya SAMSUNG QD-OLED SERİSİ (ANA KONU) 

• Ben şartları zorluyorum şuanda SAMSUNG QD-OLED SERİSİ (ANA KONU) 

150.659 TL Peşin fiyatına 3 taksit + Samsung S24 128GB yanında telefon hediyesi onu da 30K okutsak bana gelişi 120.659 TL

Sony 65A90J ölü pixelden dolayı iade olacak ondanda 65K para iadesi alacam onuda düşsek, 120.659 TL - 65.000 TL = 55.659 TL cebimden net para çıkacak

Günün sonunda 65 inçten 77 ye geçiş yapmış olacağım, Aklım bir yanda LG G4 modelinde, Haziran veya Temmuzda Sony A95L gelecek Pro serisi altında ama çok pahalı olacak @Digital Reaction

Baya Kararsız kaldım.... Birisi beni bir model almaya ikna etsin :D

@RNNN @Backstreet

• payda P kullanıcısına yanıt
    Fiyat mükemmel, yüzde 10 indirim size özel mi?

Bende 11 bin ₺ para yüklü kart hediyesi diyor. Ben mi göremedim acaba Telefon hediyesini?

Mart ayı başında aldık daha hanımla birlikte S24+ telefonları. Öyle birşey var ise gereksiz şişirme olmuş fiyatta. Bu tip kampanyalardan yan ürünlerin de fiyatları ekleniyor bir şekilde.

Bana aşırı yüksek geldi açıkçası.

Elin adamı 2.800 birime, çeviri yapsak bizde 90k eden cihazı burada kârıydı, vergisi derken 135k dan satıyor.

Şahsi düşüncem alma arkadaşım!. Sonuçta organik led kullanacaksın ve bunu bilerek kararlar ver derim.

Fiyat performans en iyi Oled tv al, hem paran cebinde kalır hemde emin ol diğer oledler arasında uçurum görmeyeceksin.

Ha ben yerel kanallarıda izlerim ve hiç bir kaynakta titreme vs. istemiyorum yağ gibi aksın işlem başarısı çok iyi olsun diyorsan A95L tek tercihin olmalı diye düşünüyorum. Çünkü Sony görüntü işleme konusunda diğer rakip markalardan her zaman bir adım önde olmuştur.

Hmmm. Paneli saf yenileme hızı ile kullanamıyoruz o halde. 🧐🤔

Oyun modunu açınca da görüntü işleme özellikleri devre dışı kalıyor. Kafamda deli sorular.

Kayan alt yazılardaki titreme ve akıcılık sorunu bundan olabilir. Görüntü ayarları içindeki resim işlemede Motion ayarlarına bir bakın isterseniz. Düzleştir, Netleştir seçeneklerini deneyerek bir bakın isterseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dJ_bLoW -- 8 Mayıs 2024; 20:19:26 >
    Hediye telefon TeknoSa damı? Samsung kendi sitesinde yok çünkü.

Sony iadesi diyorsunuz da, onu kaça almıştınız? Ona ödediğiniz tutarı da ekleyin.

• 
Sayfa: önceki 300301302303304
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.