Şimdi Ara

2022 Opel Astra Sports Tourer tanıtıldı: İşte tasarımı ve özellikleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
3.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2022 Opel Astra Sports Tourer tanıtıldı: İşte tasarımı ve özellikleri

Ülkemizde station wagon'lar pek tutulmasa da bazı modellerin fazlasıyla beğenildiği kesin. Örneğin yeni Peugeot 308 SW tanıtıldığında büyük beğeni toplamıştı. Şimdi de karşımızda onun kuzeni yeni 2022 Opel Astra Sports Tourer bulunuyor.

Yeni Astra Sports Tourer özellikleriyle neler sunuyor?

2022 Opel Astra Sports Tourer'ın tasarımı hatchback versiyon ile büyük oranda aynı. Öte yandan, uzun tavanlı modelin uzunluğu 4642 mm, genişliği 1860 mm, yüksekliği ise 1480 mm olarak açıklandı. Bu kapsamda hatchback'ten 27 cm daha uzun ve 10 mm daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. 2732 mm'lik aks mesafesi de yine 57 mm daha uzun.

Ayrıca Bkz.Samsung, Volkswagen'e gelişmiş otomobil çipleri tedarik edecek

Yeni Astra Sports Tourer'ın bagaj yükleme eşiğinin yüksekliği 600 mm civarında. Arka koltuklar aktif durumdayken 608 litre bagaj hacmi sunuluyor. 40:20:40 oranında katlanan koltuklar arkada düz bir zemin oluşturuyor ve 1634 litre bagaj hacmi elde edilebiliyor. PHEV yani şarj edilebilir hibrit versiyonlarda lityum iyon bataryadan dolayı bu değerler sırasıyla 548 litre ve 1574 litre olarak karşımıza çıkıyor.

Yenilenen station wagon'un motor seçenekleri detaylıca açıklanmadı. Kaputun altında yüksek verimliliğe sahip benzinli ve dizel motorlar kullanıldığı belirtildi. Bu motorların güç çıkışları 110 beygir ve 130 beygir arasında değişmekle birlikte, elektrik desteğine sahip PHEV versiyonlarda 225 beygire kadar yükseliyor. 6 ileri manuel şanzıman benzinli ve dizel motorlarda standart. Daha güçlü seçeneklerde ise 8 ileri otomatik şanzıman opsiyonu mevcut.

2022 Opel Astra Sports Tourer'ın bagajı, benzinli ve dizel versiyonlarda iki farklı yükseklikte ayarlanabiliyor. Ayrıca ayağın arka tamponun altına uzatılmasıyla açılan elektrikli bagaj kapağı da pratik bir kullanım sunuyor. AGR sertifikalı ön koltuklar da ekstra konforlu yolculuklar sağlamayı hedefliyor. Bunun yanında Opel Vizor tasarımı, Intelli-Lux LED Piksel farlar, konsol tasarımı ve teknolojiler hatchback ile aynı.

2022 Opel Astra Sports Tourer'ın satışına önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde başlanacak. Fiyatı ise henüz belli değil.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• leş gibi bir tasarım

• Sedan aynı galiba

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • çok güzel tasarım.

• ilginç bir araç çıkarılmış ortaya. şekil olarak 30-40 sene önceki station vagon amerikan arabalarına benziyor

• Bi tek arkada üstte bulunan stop lambası hoşuma gitti gerisi için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

• Coupe versiyon Astra GTC yi bu kasa ile tanıtıp akılları başlardan almasını beklerdim. Station ile HB arasında sadece bagaj farkı var onun dışında bir farklılık göremedim.

• missler gibi Astra K varken, çıkardıkları şu tasarıma bak. önü rezalet.

• Umarım Forza'ya falan eklerler bu araçları, başka türlü binebileceğimizi sanmıyorum.

• Harika. Bayılıyorum şu station wagonlara 2022 Opel Astra Sports Tourer tanıtıldı: İşte tasarımı ve özellikleri 

• Coupe satışları gittikçe düşüyor. Var olan modeller ise çoğunlukla premium markaların. Firmalar az satan ürünlere para yatırmak istemiyor. Bu yüzden mevcut neslin de 3 kapılısı üretilmedi.

• Mükemmel olmus

• Herkes tasarımı eleştirmiş, ama açıkçası ben çok beğendim. Bir önceki kasa ile kıyaslanamaz bile. Hem iç, hem dış tasarımı çok beğendim, muhtemelen beğenmeyeceğim özelliği fiyatı olacaktır. 2 daire parası isterler artık basit bir Astra için....

• Valla zevkler ve renkler tartışılmaz ama ben beğenmedim.

• bizde klasiktir. herkes beğenir, niye beğenmiyorlar şu swleri yeahhh bizde arabadan anlamıyolar yeahhh derler ama kendileri almaz. araç tavsiyesi iste mazda mitsubishi der ama kendi almaz. millet hayallerini başkasına tavsiye ediyor buralarda.

• büdünün kaşı kullanıcısına yanıt

ben mitsubishi colt aldım her parçası bulunmuyor. sanayide selam verdiğim parcacıdan alayım olayı yok. örnek radyatör, koltuk yukarı aşağı kolu, arka koltuk yatırma katlama kolu, uyumlu bir double ekran cervesi gibi... bir kaç parçacıda var koca istanbulda onlarda fiyat konusunda acımasızlar. örneğin pikacu kasa coltun double ekran cercevesi tam uyumlu olan 1 yerde var adam 400 lira fiyat cekiyor... diğerlerinin ya rengi uymuyor yada tam oturmuyor. gariptir aliexpreste bile bulunmuyor. bir daha mitsubishi alırmıyım. cok darda kalmadıkca almam. bunu en az 10 sene kullanacağım için aldım hanıma.

mazda 3 mazda 6 hayalimdeki aractır yine alfa romeo 159 aklımda ama gidip megane, golf, focus, passat vs alacağım. tutulmayan arabaya ben binmem binenede saygı duyarım.

sw araçlar benimde cok hosuma gider ama almam. arka stop u sanırım yetkili servis dışında bir yerden bulamam. onlarda minumum 5 6 bin cekerler. yine sw lerin arka bagaj perdesi cok cabuk dağılıyor servis dışında hiç bi yer satmaz. bagaj havuzlarını araç ilk cıktıgında bulamazsın 1 2 sene beklersin piyasada bulunur üzerinden 2 sene gecer bir daha üretilmemek üzere kaybolurlar... tutulmayan arabanın böyle dezavantajları var.

• büdünün kaşı kullanıcısına yanıt
    Bizde adamlar daha arabaya binmeden 2. elde nasıl satarımın derdinde olduğundan kimse gönlünde yatan arabaya binemiyor. Yer gök buzdolabı golf, polo doldu 2. eli hızlı diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DburakKoc -- 1 Aralık 2021; 16:01:59 >
  • Nerde efsane Astra H kasa nerde bunlar

• aynen. TRde mecbursun bunları düşünmeye, yalnızca arabayı sevdiğin için alamazsın, kıyafet alırken bile şunla uyumlu olur diye bi kaç parça şeyle birlikte uyar diye alabiliyoruz. buna lafım yok. bana ilk aracım olacak dediklerim bile mazda ve lancer tavsiye eden olmuştu. parçası bozulsa napacam bekle 3 ay. yoksa ben de özellikle 2021 mazda 3 HB isterim çok. ama gittik polo aldık TR şartlarında en iyisi oydu.

• Leleleleşşş.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.