Şimdi Ara

YENİ KIA SPORTAGE (2022) ANA KONU (121. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.510
Cevap
105
Favori
154.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba.3008’i eleyip sportage’a kadar verdim.Benzin hibrit prestige ya da dizel hibrit prestige düşünüyorum.Reel yakıt tüketimi konusunda net bir veriye maalese ulaşamıyorum.İstanbul’da yaşıyorum.Benzin hibrit ve dizel hibrit yakit tüketimleri nasıldır acaba? Aradaki fark küçükse benzin hibrite yakınım.

Bir de bazı prestige paketlerin arka klima ızgarası altında ayar tuşları var bazılarında yok bu konuyu da anlamadım.Şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yusuf_MV kullanıcısına yanıt

Selamlar 8000 km oldu aracım 2023 model prestige paket benzinli mild hibrid ankara içi yakıt tüketim ortalamam aldığımdan bu yana 7.3 lt dolaylarında. Bilginize

• YENİ KIA SPORTAGE (2022) ANA KONU
    Direksiyondaki bu tuş tam olarak ne işe yarıyor ?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 2022 model prestijlerde 3. bölge ayarlı klima var. 2023 modellerde yok

2024 bilmiyorum

• nothingalex kullanıcısına yanıt

cruise control kullanırken ilk bastığınızda cc durdurur. tekrar basınca en son ayarlanan hız limitinden devreye girer.

Prestige paket araçlarda o tuş adaptif cruse kontrolde önündeki araç ile mesafeyi ayarlıyor ama prestige olanlarda amblemi farklı o tuşun. Prestige araçlarda sağ tarafdaki yukarı aşağı hız artırılan tuşa bastığınızda hız sabitlemeyi geçiçi devreden çıkarıp tekrar bastığınızda devreye alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tamerinal -- 25 Mart 2024; 8:38:15 >
  • 3 hafta önce 4x4 mild hibrid benzinli araç aldım. Konuda yazılanlardan çok faydalandım teşekkür ederim herkese.
    Yine konuda okuduğum Birşey sormak istiyorum.17 inç jant ve uygun kar lastiğini alıp ona takmak istiyorum. Konuda yapan arkadaşlar gördüm. Bunun için de eski kasanın 17 inçlik jantları sarı sitede var uygun fiyata. Ama ofset değerleri bizim araçların 17 inç aralıklarına uymuyor. Aşağıdaki fotoda böyle bir veri buldum. Buna göre Hyundai Tucson veya eski kasa Sportage jantlarindan seçim yaparken ofset değerleri sıkıntı yaratır mı?
    YENİ KIA SPORTAGE (2022) ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gogicis -- 25 Mart 2024; 19:38:4 >

• wixland kullanıcısına yanıt

Çok teşekkürler

• kn1cks K kullanıcısına yanıt

Teşekkür ediyorum bilgi için

• Boşta modunda seyir halindeyken yokuş aşağı veya düz yolda ayağımı gazdan çekince araç dolum yapıyor bazende seyir halinde uyarısı veriyor böyle oldu mu hibrit moda mı geçmiş oluyor ? Ayağımı gazdan çekmeden de hibrite geçirme yöntemi var mı?

Seyir modunda elektrik kullanmıyor araba. Manuel viteste arabanın boşa alınmış hali gibi olduğunu düşün ekstra olarak bir de arabanın motorunu durduruyor. Hibrit konusuna gelince mild hibritin çalıştığı tek yer arabanın kalkış zamanları. Yani elektriği sadece burada kullanıyor. Ayrıca bu işlem de eko modda yapmıyor sadece normal ve spor modda yapıyor diye biliyorum. Umarım anlatabilmişimdir. Seyir modu da sadece eco modda çalışıyor :) ikisinin aynı anda olduğu bir mod yok sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sel_bay -- 26 Mart 2024; 21:38:45 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Hibrit sisteminin boşta olma durumu dışında çalıştığı 3 modu var.

1.Araç frenlerken veya motor freni ile yavaşlarken pili şarj etme modu

2. Ani güç ihtiyacı istendiğinde örneğin spor modunda gazlarken kısa süreli ilave güç destek modu

3. ise düz yolda gaz fren bıraktığınızda seyir modu

Seyir modu frene, gaza basıldığında veya eğim %4 ten fazla olduğunda otomatik kapanıyor.

birde 2 ve 3. maddelerin gerçekleşmesi için pilin şarjının yeterli olması gerekiyor yoksa devreye girmiyor.

• wixland kullanıcısına yanıt
    Eco modda elektrik desteği oluyor mu? Bilginiz var mı?

• sel_bay S kullanıcısına yanıt

Eco modda Seyir durumu halinde motor durduğunda ISG dedikleri elektrikli marş motoru kayış sistemi ile hareketi devam ettiriyor yani hız kaybını önlemeye çalışıyor. bunu yaparken tabiki de 48V pildeki elektrik ile yapıyor.

motor çalışırken verdiği ekstra güç desteği eco mod da pek çalışmaz spor mod da daha fazla görülür bu destek zaten 1sn falan sürüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wixland -- 26 Mart 2024; 22:27:34 >
  • Suzukinin videosu ama sistem mantığı aynı WV etsi Volvo Hyundai/kia ufak farklar ile aynı Mhev teknoloji

@sel_bay

YENİ KIA SPORTAGE (2022) ANA KONUSuzuki Türkiyeyoutube
    Suzuki Akıllı Hibrit Teknolojisi'ni yakından inceleyin. Daha fazlası için: https://www.suzuki.com.tr/tr/otomobil/hibrit.html #Suzuki #hibrit #hybrid
    https://www.youtube.com/watch?v=kJKfjJRPkfw

bunuda yeni buldum ekleyeyim bizim sistemde bu

YENİ KIA SPORTAGE (2022) ANA KONUThe Wheel Networkyoutube
    In addition to the 2.0-litre CRDi 48-Volt diesel powertrain introduced in the New Tucson in 2018, Hyundai Motor has now combined its efficient and responsive 48-Volt mild hybrid technology with the 100 kW/136-PS 1.6-litre CRDi diesel engine. The technology comprises a 48-Volt battery, a Mild Hybrid Starter Generator (MHSG) and LDC converter (Low Voltage DC/DC). In addition to the 48V electrical system, the vehicle is equipped with the conventional 12V electrical system, which is connected via the DC/DC converter to the 48V system. Thus, parts of the energy stored in the 48V battery system can also be used to stabilise the 12V on-board power supply. The 0.44 kWh 48V lithium-ion battery, which supplies the mild hybrid system with electric energy, is located beneath the rear luggage compartment, while the MHSG is mounted to the combustion engine. A belt connects the MHSG to the crankshaft of the internal combustion engine. The MHSG generates kinetic energy from recuperation of up to 12 kW and 55Nm of torque at the MHSG shaft. Hyundai’s Mild Hybrid technology as used with the New Tucson significantly improves the powertrain’s fuel economy and CO2 emissions by up to 11 per cent* depending on the vehicle specification. (*NEDC 2.0) As an additional benefit, the system supports the internal combustion engine, compensating with power during the different stages of driving, and helps lead to a faster and smoother engine start. Thus dependence on the internal combustion engine is reduced. Comfortable start and take-off The mild hybrid system has particular advantages in city traffic, with the MHSG supporting the combustion engine when re-starting after traffic stops. This action supports a faster and smoother engine start with supplemental torque, drawing on energy from the 48V battery. As a result of the earlier and faster delivery of torque, the engine start can be anticipated by 0.2 seconds. The conventional 12V starter is only used for the initial starting operation if the engine oil is still cold and a higher starting torque is required. The MHSG assists the combustion engine during take-off by compensating with torque and power. Efficient and boosted acceleration Under acceleration, the MHSG supports the combustion engine with compensatory 4 to 12 kW of power, depending on the battery system’s state of charge and the degree of accelerator input from the driver. Once the required speed is reached, the MHSG shifts to neutral mode, delivering no power. As a result CO2 emissions, as well as fuel consumption, can be reduced by up to 11 per cent.* (*NEDC 2.0) Constant driving At a constant speed, the MHSG either is at idle or acts as a generator charging the 48V battery, depending on the battery state of charge. Recuperation In active braking or overrun phases, the rotating crankshaft powers the MHSG, which then acts as a generator with a maximum recuperation output of 10 to 12 kW. The generator converts the kinetic braking energy into electricity, and feeds it back into the 48V battery. In these phases, the combustion engine remains switched on and clutch kept closed to be able to transfer the power from the wheels over the transmission and the engine to the MHSG. Extended start-stop When coasting at low speeds, the start-stop function already activates at 30 km/h. Under deceleration between 30 and 0 km/h, and with the clutch disengaged, the engine is switched off completely. Additional models to be equipped with mild hybrid powertrain With the additional mild hybrid powertrain for its best-selling model in Europe, Hyundai is further expanding its electrification strategy to make clean technologies accessible for even more customers. Thanks to the mild hybrid system, customers benefit from a good trade-off between purchase cost and reductions in fuel consumption and CO2 emissions. The highly efficient system has been developed at Hyundai’s European Technical Center in Germany and Hyundai’s R&D Center in Namyang, Korea. It will be available in combination with more engines in the future, as part of the company’s highly diverse mix of electrified solutions.
    https://www.youtube.com/watch?v=envkweEg6Nk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wixland -- 26 Mart 2024; 22:49:52 >
  • sel_bay S kullanıcısına yanıt

Eco modda seyir modu var, araç boşta-motoru kapayıp süzülüyor.

Normal ve Spor modda ise ilk kalkış veya ani hızlanma gibi durumlarda gaza fazla yüklenince elektrik motorundan destek alıyor.

• YENİ KIA SPORTAGE (2022) ANA KONU
    Ayarları yapmama rağmen Android auto tam ekran olmuyor başka bir yöntemi var mı acaba ?

Kablolu mu yoksa box ile kablosuz mu bağlanıyorsunuz?

• thekocak kullanıcısına yanıt
    Kablolu bağlıyorum hocam yalnız arabaya güncelleme yapmadım ondan olabilir mi?

• 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.