Şimdi Ara

2021 Skoda Octavia Scout Türkiye'de: İşte fiyatı ve özellikleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
4.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pskillercheto

ne bekliyordun?

sen bu arabayi almak istediginde, 25.000 eurodan ulkene giriyor ornek varsayarak. 25.000 euro senin ulkende 250.000 lira yapiyor. yani sen bu arabayi aldiginda, akp devletin 250.000 lira piyasadan yakmak zorunda. o yuzden senin euro uzerinden araba alman bu devlete bu zamanda agir yuk olarak donuyor.

devlette o yakacagi 2500.000 lira icin senden 200.000 lira fazladan almis oluyor. yani 1 euroyu yakma parasi olarak 1 euro senden almis oluyor gibi birsey.

Ek aciklama:

Allah`a sukur 18 kisi simdilik beni anlamis ama liberal sosyalist solcu arkadaslar, on yargilari ile okuduklari icin konuyu anlamamis ve bana saldirmislar. ben bu yazimda hukumetin para politikasini ovmedim. aksine elestirdim. elinde emtia gucu olmadigindan, bunu vatandasin harcamalarinin uzerine vergi bindirerek karsilamaya calistigindan bahsettim ama liberal solcu arkadaslar anlamamislar (bazilari).

Ornek vereyim. Almanya mesela. Corona donemi 400 milyar euro basti. Simdi ise enflasyonu kaldiriyor. Bunu ek vergi oranlari ile yapiyor. Boylece borclu oldugu kurumlara daha az borclanmis oluyor.

bir baska sekilde anlatmam gerekirse : elinizde 100.000 dolarlik amerikan devletinden garantili tahvil var. yani amerika devleti size borclanmis 1 yilligina. Lakin amerika`da devlet destekli enflasyon sisirildi. %5 enflasyon yasandigi zaman, sene sonunda sizin paranizin asil degeri 95.000 dolara inmis oluyor. yani amerikan devleti hic bir sey yapmadan sizden 5.000 dolari cebine atmis oluyor. yani sizin 5000 dolarinizi yakiyor

iste yazimda bahsettigim euro yakma da bu sekilde. euro yakma derken euro cinsinden gelen borc yuku. Turkiye`de enflasyon %20lerde oldugundan, devlet daha da abanamadigindan, sizin vergilerinizle bunu size yaptiriyor. umarim anlamissindir liberal sosyalist solcu arkadasim.

Alıntıları Göster

%220 vergiyi savunacak birini göreceğimi hiç beklemezdim.

Düdüklenmek hoşunuza mı gidiyor kardeş? Öyleyse söyle seni Ensar vakfına yollayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MehmetNY -- 14 Eylül 2021; 4:28:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: MehmetNY

%220 vergiyi savunacak birini göreceğimi hiç beklemezdim.

Düdüklenmek hoşunuza mı gidiyor kardeş? Öyleyse söyle seni Ensar vakfına yollayalım.

Alıntıları Göster

yazdigimdan bunu mu anladin? bir daha oku.

• Türkiye'de Station kasa sadece Kartal'da tuttu.. bol şans  

• Bizimki kadar fiyat hassasiyeti olan pazarlarda octavia scout satmaz. Bu arac dunya genelinde de yuksek fiyatlarla satiliyor

2.0 tdi dsg 4x4 modellerini alabilsek guzel olurdu

• Yerden tam 15 milimetre yüksekmiş normal versiyona göre. 15 milimetre işaret parmağınızın ucundan ilk boğuma kadar olan kısım. Ne farkedecek arazide.

• Siyasi yöneticilerimizin en kötü arabası mercedes ise bu ülkede lüks otomobil segmenti 2 milyon ?'den sonra başlamalı. ÖTV dediğin şeyin zaten kalkması lazım, hadi kaldırmadın %2 yap. %18' de kdv alıyorsun zaten %20 neyine yetmiyor? Her sene MTV'si yol ücretleri, akaryakıt vergileri zaten zulüme devam ediyorlar. Düşün artık milletin yakasından sayın siyasiler.

• Şu 2 kollu direksiyon çok kötü be kardeşim!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kuzgun_ kullanıcısına yanıt

Bir de Toros 

• Bir lüks otomobil olarak Skoda. Tebrikler Türkiye.

• quote:

ne bekliyordun?

sen bu arabayi almak istediginde, 25.000 eurodan ulkene giriyor ornek varsayarak. 25.000 euro senin ulkende 250.000 lira yapiyor. yani sen bu arabayi aldiginda, akp devletin 250.000 lira piyasadan yakmak zorunda. o yuzden senin euro uzerinden araba alman bu devlete bu zamanda agir yuk olarak donuyor.

devlette o yakacagi 2500.000 lira icin senden 200.000 lira fazladan almis oluyor. yani 1 euroyu yakma parasi olarak 1 euro senden almis oluyor gibi birsey.

Ek aciklama:

Allah`a sukur 18 kisi simdilik beni anlamis ama liberal sosyalist solcu arkadaslar, on yargilari ile okuduklari icin konuyu anlamamis ve bana saldirmislar. ben bu yazimda hukumetin para politikasini ovmedim. aksine elestirdim. elinde emtia gucu olmadigindan, bunu vatandasin harcamalarinin uzerine vergi bindirerek karsilamaya calistigindan bahsettim ama liberal solcu arkadaslar anlamamislar (bazilari).

Ornek vereyim. Almanya mesela. Corona donemi 400 milyar euro basti. Simdi ise enflasyonu kaldiriyor. Bunu ek vergi oranlari ile yapiyor. Boylece borclu oldugu kurumlara daha az borclanmis oluyor.

bir baska sekilde anlatmam gerekirse : elinizde 100.000 dolarlik amerikan devletinden garantili tahvil var. yani amerika devleti size borclanmis 1 yilligina. Lakin amerika`da devlet destekli enflasyon sisirildi. %5 enflasyon yasandigi zaman, sene sonunda sizin paranizin asil degeri 95.000 dolara inmis oluyor. yani amerikan devleti hic bir sey yapmadan sizden 5.000 dolari cebine atmis oluyor. yani sizin 5000 dolarinizi yakiyor

iste yazimda bahsettigim euro yakma da bu sekilde. euro yakma derken euro cinsinden gelen borc yuku. Turkiye`de enflasyon %20lerde oldugundan, devlet daha da abanamadigindan, sizin vergilerinizle bunu size yaptiriyor. umarim anlamissindir liberal sosyalist solcu arkadasim.

Alıntıları Göster

Kaç yıllık iktisatçıyım böyle bir beyin eriten açıklama görmedim kafalar pırıl pırıl...

• pskillercheto kullanıcısına yanıt

Benim alacağım , parasını benim vereceğim bir araba için devlet nasıl 250.000. TL yakmış oluyor ? devlet aksine araç alırken oturduğu yerden benim araba için ödediğim paranın 2 katı vergi alıyor.Ondan sonra otomobil fiyatları saçma sapan rakamlara ulaşıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: AbuzerKomurcu

Kaç yıllık iktisatçıyım böyle bir beyin eriten açıklama görmedim kafalar pırıl pırıl...

Alıntıları Göster

gardas ulkeler bastiklari paralari yakmak icin enflasyonu tetiklerler. bunu en aptali bile bilir.

akpnin yaptigi da bu. disariya verilen her 1 euroyu, vergi olarak aldigi 1 euro ile yakiyor. bunun nesini anlayamiyorsun iktisatci olarak? garip ...

• quote:

yazdigimdan bunu mu anladin? bir daha oku.

Alıntıları Göster

Yazdığından anlaşılacak durum bu kardeş.

• quote:

Orijinalden alıntı: netfriend

Benim alacağım , parasını benim vereceğim bir araba için devlet nasıl 250.000. TL yakmış oluyor ? devlet aksine araç alırken oturduğu yerden benim araba için ödediğim paranın 2 katı vergi alıyor.Ondan sonra otomobil fiyatları saçma sapan rakamlara ulaşıyor.

az once de yazdim. para yakma olayi farkli farkli senaryolar icin gecerlidir. fazla para basildiginda enflasyon yukseltilir ki devletin bastigi paralari vergi uzerinden geri almasi daha da artar.

sen 25.000 euroya maal oldugunda, devlet bu 25.000 euroyu yakmak icin sana ek vergi getiriyor. boylece senin odedigin vergi ile devlet daha sonra gidip fahis fiyata disaridan dolar/euro ile borclanabiliyor. yoksa giren kazik daha da can acitacaktir.

Para birimin degersiz olunca, boyle oluyor. suc ne sende , ne otomobil ureticisinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Efsanelerölmezunutmayın

Yazdığından anlaşılacak durum bu kardeş.

Alıntıları Göster

anlamanizda sorun var galiba. soyle yazayim

25.000 euro alinca o her 1 birim euro karsiligi 10birim TL olmakta. Yani sen piyasadan 250.000 lirayi siliyorsun. yani pazardaki tl havuzu eksilmis oluyor. boylece nakit kitligina da katkida bulunuyorsun

devletinin para politikasi disa bagimligi oldugu icin, emtiasiz bastigi her para enflasyonu yukari tasir.

bunun sonucunda elinde birikimi olanda yurtdisindan alis verisle hem tl olarak pazardan bir miktar siler, bu da tlnin gucunu daha da zayiflatir

devlet ise bunu gidermek icin daha da para basmak zorundadir.

bunu kafasina gore daha nereye kadar yapacak?

Bu yuku de iste vatandasina atiyor. senin harcadigin 25.000 euro 250.000 lira parayi sildigi icin piyasadan, devlet bunu geri getirmek icin 250.000 liralik para basmak zorunda. bunu da senden temin ediyor. boylece baska bir degis ile senin sildigin 250.000 liranin maliyetini karsilamak icin devlet 250.000 lira ek olarak senden aliyor.

degisen ne? -250.000 liralik miktar. yani degeri daha da dusmus bir TL.

ama gunu kurtarir, fakat ilerisi icin cokusu saglar.

umarim aciklayici olmustur.

• quote:

anlamanizda sorun var galiba. soyle yazayim

25.000 euro alinca o her 1 birim euro karsiligi 10birim TL olmakta. Yani sen piyasadan 250.000 lirayi siliyorsun. yani pazardaki tl havuzu eksilmis oluyor. boylece nakit kitligina da katkida bulunuyorsun

devletinin para politikasi disa bagimligi oldugu icin, emtiasiz bastigi her para enflasyonu yukari tasir.

bunun sonucunda elinde birikimi olanda yurtdisindan alis verisle hem tl olarak pazardan bir miktar siler, bu da tlnin gucunu daha da zayiflatir

devlet ise bunu gidermek icin daha da para basmak zorundadir.

bunu kafasina gore daha nereye kadar yapacak?

Bu yuku de iste vatandasina atiyor. senin harcadigin 25.000 euro 250.000 lira parayi sildigi icin piyasadan, devlet bunu geri getirmek icin 250.000 liralik para basmak zorunda. bunu da senden temin ediyor. boylece baska bir degis ile senin sildigin 250.000 liranin maliyetini karsilamak icin devlet 250.000 lira ek olarak senden aliyor.

degisen ne? -250.000 liralik miktar. yani degeri daha da dusmus bir TL.

ama gunu kurtarir, fakat ilerisi icin cokusu saglar.

umarim aciklayici olmustur.

Alıntıları Göster

Vay beeee. Bulgaristan parası TL karşısında daha değerli olduğu için Bulgarlar edirneye gelip, alışveriş yapıp geri dönüyorlar. Hükümetten Allah razı olsun. Sayesinde ülkeye döviz giriyor. Umarım Bulgar parası karşısında iyice değer kaybederizde bütün Bulgarlar alışverişe gelir.

Teee Allah ım. Anlattığın şeyle benim anlattığım şey aynı. Şimdi anladın mı yandaş , vatan düşmanı kardeş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Efsanelerölmezunutmayın

Vay beeee. Bulgaristan parası TL karşısında daha değerli olduğu için Bulgarlar edirneye gelip, alışveriş yapıp geri dönüyorlar. Hükümetten Allah razı olsun. Sayesinde ülkeye döviz giriyor. Umarım Bulgar parası karşısında iyice değer kaybederizde bütün Bulgarlar alışverişe gelir.

Teee Allah ım. Anlattığın şeyle benim anlattığım şey aynı. Şimdi anladın mı yandaş , vatan düşmanı kardeş.

Alıntıları Göster

aferin... okuma kabiliyetinin yaninda okudugunu anlama kabiliyetin de gelismis... ama biraz hala aksakliklar var.

• pskillercheto kullanıcısına yanıt
    Aynen kardeşim çok haklısın. Mesela benzin alırken de bir litre benzin parası vergi alarak ekonomimizi kurtarıyorlar. Cep telefonundan Beyaz eşyadan da fahiş vergiler alarak ekonomimizi arşa çıkarıyorlar. Yalnız Türkiye'de üretilen mobilyadan bile ötv alıyorlar onu çok anlamadım bizim TL'mizi mi yakmak istiyorlar? Ya da kola, limonata veya meyve suyundan ötv alırken neyi yakıyorlar? Türkiye'de üretilen biradan %60 ötv alırken de günahlarımızı yakıyorlar sanırım bizi düşünüyorlar.

Dünya ekonomi literatürüne girecek bu deha bence Türkiye'de harcanmamalı. Oxford veya harvard'da mutlaka ders vermelisin.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.